» »

Kateri switch /1000

Kateri switch /1000

dj_jojo ::

HP V1410-24G Switch (J9561A) ali DLINK 24-PORT Gigabit SWITCH (DGS-1210-24)

Kateri swithc je boljsi? oz zakaj bi ga vi izbrali?
Dlink ima PoE ( power over ethernet ), za HP pa ne najdem te funkcije.

se linki če so dovoljeni:
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...


Hvala in lp.d.

darkolord ::

Od teh dveh bi definitivno izbral D-Linka, ker je managed.

Bi pa še raje izbral HP V1810-24G (managed), ki ga recimo iz Nemčije ali Avstrije dobiš za podobno ceno - teh imam nekaj, pa se obnesejo odlično.

NeMeTko ::

Definitivno ima managed switch prednost pred unmanaged.
Če ne potrebuješ PoE, je HPjev, ki ga predlaga darklord kar mamljiv.

t3hn0 ::

Malce gledam za switchi, a za moje potrebe ne potrebujem managed switcha.
Rad bi le cim visjo hitrost prenosa - torej switch mora omogocati jumbo packets, cesar veliko teh poceni switchev ne podpira, zanima me ce ima kdo izkusnje s kaksnim?

Gledal sem na pixmainiji.

Torej rad bi solidno hitrost za cimmanj denarja, uporabljen bo zgolj za 2 racunalnika.
^.^

BlaY0 ::

OT: Zakaj točno nucaš jumbo pakete?

jype ::

Verjetno za SMB/CIFS transferje. Se kar pozna.

BlaY0 ::

Jah, če imaš en switch pa dva kompa med katerima delaš samo to, se pravi 95% časa prenašaš velike fajle po NFS-ju je stvar OK. Drugače imaš pa v večini primerov zaradi jumbo paketov veliko večji overhead kot pa pridobljenih 15% na hitrosti prenosa. Ampak če že nabavljaš tak switch potem verjetno ne boš imel samo dveh mašin priklopljenih nanj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

BlaY0 ::

OK, recimo da imaš mašine, ki imajo dediciran VLAN za dostopanje do nekega distributed fs-ja, tu bi se verjetno splačalo, če je pa ves promet na enem kablu sem pa mnenja da ne.

t3hn0 ::

BlaY0 je izjavil:

Ampak če že nabavljaš tak switch potem verjetno ne boš imel samo dveh mašin priklopljenih nanj.

tocno tako sem napisal...nebi rad vlekel se enega kabla :)

Gre se za povezavo server-workstation ker preveckrat rabim dat kaj na kljucek in preko 100mbit LANa predolgo traja. Sprehod med sobami da v server vtaknem USB kljucek pa tudi ni vedno optimalna resitev.

Ya streamanje filmov/glasbe s serverja nebi smel bit problema, tako kot takrat ko bom urejal razne spletne strani direktno preko mreze (kar tudi nebi smel bit problem).

Ne gre se za povezavo preko katere se bo vedno kaj prenasalo, le obcasno ;) in ce to pride <50eur sem pripravljen dati, ker potem po zelji vklopim oz. izklopim tistih "15% hitrosti".
^.^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: t3hn0 ()

NeMeTko ::

Če se že improvizira...

prideš najceneje skozi, če napelješ kabel z workstationa direktno na server in tako preskočiš switch, ki takointako samo bremza :) (kje pa piše, da moraš imeti switch vmes?)

t3hn0 ::

to je ideja, samo sem se mislu izognit se enemu kablu :)
v tem primeru povezem oba s straight cat6+ kablom? Kakor vem to zdaj avtomaticno zamenja na cross vezavo po potrebi?
^.^

tony1 ::

cat6 (in cat6+) kabel je popolnoma brez potrebe.

t3hn0 ::

Cat5e normalno prebavi gbit lan? Mam namrec se neki Cat6 kabla, samo ne vem ce ga je dovolj za to kar rabim :)

//edit: gre se za cca. 15m kabla.
^.^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: t3hn0 ()

B0rg ::

Kaj pa menite o TP-LINK SG3424? Rabim gigabitno stikalo, ki ima možnost nastavitev za IPTV.

Kakšna je razlika med "smart managed" (zgoraj predlagani HP 1810G-24) in "managed" (TP-Link SG3424)?

NeMeTko ::

Če na serverju vklopiš IP forwarding ali povežeš oba etherneta v bridge, bo dovolj en kabel - boš pač dostopal do ostalih računalnikov preko serverja (dokler kabel na vtakneš nazaj v switch :)

Skratka - ne rabiš dveh kablov.

Ali lahko uporabiš straight kabel ali boš rabil crossover, pa zavisi od mrežnih kartic. Če so starejše, ne bo šlo brez crossover (narediš vmesnik, če drugače ne gre - vzameš eno vtičnico in 1m kabla, not zvežeš žice za crossover in stvar rešena). Sem tudi že improviziral z 'telefonskim' podaljškom za ISDN. Ta ima vtičnico na obe strani in podaljšaš s kratkim crossover kablom.
 Le-Tehnika 'in line' cupler

Le-Tehnika 'in line' cupler


Podaljšek na zgorni sliki dobiš v vsaki malo bolje založeni tehnični trgovini, stane pa en drobiž.

Če bi malo manje improviziral, in bi imel Cat5 spoj, potem boš moral poseči po malo dražjem in line cuplerju, ki ga pa teško dobiš v naših trgovinah:

 Cat5e 'in line cupler' Le-Tehnika

Cat5e 'in line cupler' Le-Tehnika

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NeMeTko ()

tony1 ::

t3hn0 je izjavil:

Cat5e normalno prebavi gbit lan? Mam namrec se neki Cat6 kabla, samo ne vem ce ga je dovolj za to kar rabim :)

//edit: gre se za cca. 15m kabla.


Ja, cat5e je dovolj. Tudi če imaš cat6 kabel, pa prav gotovo nimaš cat6 konektorjev... :P

B0rg je izjavil:

Kaj pa menite o TP-LINK SG3424? Rabim gigabitno stikalo, ki ima možnost nastavitev za IPTV.

Kakšna je razlika med "smart managed" (zgoraj predlagani HP 1810G-24) in "managed" (TP-Link SG3424)?


Kaj to pomeni pri TP-linku ne vem natančno, pri HPju pa so smart-managed stikala takšna z web vmesnikom, managed oz. fully-managed pa takšna, ki imajo tudi CLI vmesnik za management.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

B0rg ::

Nikakor mi ne uspe najti podatka ali HP 1810-24G podpira IGMP in če da katero verzijo (1,2,3).
Če je kak lastnik tega switcha tu, prosim da pripopa sliko nastavljanja za IGMP.

tony1 ::

Sem iskal, očitno ne. Tole je entry level reč...

darkolord ::

Ne podpira, ne. Je pa pač fajn ker je HP in ima doživljensko garancijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

x.sci ::

Zakaj pa rabis IGMP? Ker za iptv ga ne (vsaj na switchu).

B0rg ::

Potrebujem switch, ki bi ga priključil na SIOLov dostop (preko routerja) in preko katerega bi na določen port direktno prenesel TV ali pa data ali TV/data promet. Se to s HP 1810 da?
Za IGMP pa sem mislil da rabim za TV - x.sci lahko malo pojasniš to?

Drugače pa tale doživljenjska garancija sigurno vsebuje kak droben tisk.

tony1 ::

Kakšne posebne fore ni - tudi 10 let stare switche pošiljamo na RMA in v dveh dneh vnaprej dobimo nove. Brez heca.

Je pa res tudi, da nekateri proizvajalci takšno poprodajno podporo računajo kot suho zlato... :)

OmaDesala ::

B0rg je izjavil:

Potrebujem switch, ki bi ga priključil na SIOLov dostop (preko routerja) in preko katerega bi na določen port direktno prenesel TV ali pa data ali TV/data promet. Se to s HP 1810 da?
Za IGMP pa sem mislil da rabim za TV - x.sci lahko malo pojasniš to?


Tole pa tudi mene zanima (VLAN številka za DATA in VIDEO mi je poznana).

AvtoR ::

Da ne odpiram nove teme. Kupujem 8 portni gigabitni switch.
Kateri od obeh je po vašem mnenju boljši?. Oba sta sicer med cenejšimi.
TP link: http://www.mlacom.si/stikala/tp-link-tl...
ali Tenda: http://www.techtrade.si/product.asp?pf_...
Obstaja za podeoben denar kaj boljšega?

tony1 ::

Sicer bi vzel cenejšega, ampak vidim, da ima tenda 3 leta garancije...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Internet po hiši (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6813191 (7981) XS!D3
»

Network switch (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6015202 (13118) Poldi112
»

Domače omrežje - precej veliko

Oddelek: Omrežja in internet
488689 (6988) SeMiNeSanja
»

Switch

Oddelek: Omrežja in internet
345075 (4166) SeMiNeSanja
»

16-24 port gigabit switch

Oddelek: Kaj kupiti
162967 (2464) Relanium

Več podobnih tem