» »

SSD za sistemski disk

SSD za sistemski disk

Temo vidijo: vsi
««
162 / 506
»»

AgiZ ::

Vsi gledate tele performance SSD diskov kot bistvo za nakup (in jih lepite tu gor). Sam sem mnenja da je vsak novodobni SSD disk ze dovolj hiter za kogarkoli kot sistemski disk. Torej igra vlogo samo trdozivost. Glede na to da nisem zasledil da bi trenutno aktualni diski kaj posebej crkovali sta torej pomembna faktorja samo se dva: cena in garancija.
Torej ne vidim potrebe po miljonih performancnih testov. Ali pac?

Gatsu ::

TechBeats je izjavil:

Kaj pa pravte na tole>:D




ramdisk?

Xserces ::

je tako... to je ramdisk :) tipo mislu da nebomo pogruntal XD
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

TechBeats ::

itak da vam bo jasno, sam sm kr tko mal za štos. 8-)

In ja je cool zadeva uporabljam za FF cache :D
AciD TriP

Xserces ::

kašn komp pa maš? jst imam bistveno bolše rezultate :S
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Boobiz ::

Jz mam pol slabše rezultate an laptopu z ramom, ampak je net še vseeno svinjsko hiter. :))
I'm drunk, what's your excuse?

kuglvinkl ::

Nazaj na topic!

kmetek ::

fuck me hard!!!!

OCZ Agility 3 240GB 2.5" SATA-3 Solid State Hard Drive (AGT3-25SAT3-240G) [AGT3-25SAT3-240G]

OK a truly stonking deal and the lowest price in the UK. Also enter the voucher code "oczfreeship" and you will get FREE Shipping for your basket contents if this SSD is present in your basket.

če je kdo gor v UK naj naroči vse kar majo pa dila tu v slo ko keks po 199€ :))

TechBeats ::

Kwa si car Kuglvinkl, lol kr ene :))



Če koga zanimajo SSD detajli (kontorlerji, reviewi, ipd.), zelo huda stran
http://www.johnnylucky.org/data-storage...
AciD TriP

ssd8 ::

Zanima me primerjava med tema ssd-jema:
OCZ Agility 3 120GB 25/S600 http://www.mlacom.si/ssd-solid-state-dr...
CRUCIAL RealSSD M4 128GB 25/S600 http://www.mlacom.si/crucial-realssd-m4...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ssd8 ()

freesty ::

m4 je bolj zanesliv.

hojnikb ::

jst bi vzel m4, zato ker dobiš bolj zanesljiv kontroler (no bsod shit), sync flash in najpomembneje NI OCZ ;)
#brezpodpisa

Skyman ::

Evo danes imam namen kupiti SSD ampak ko se jz odlocim za nakup pa hoh.de "crkne" katera je še dobra trgovina getgoods.de sm gledal ker naj bi s hoh.de sodelovala ali kje drugje vzamem SSD?

McLuzo ::

ja boh pomagej, boš pa do jutri počaku ane.

kmetek ::

Originally Posted by buchtis View Post
Wouldn't risk it even at this price with OCZ's reliability.

You buy cheap and you buy twice.
Some stats for you:-

We've sold 234 units of these since they came out.

We've had 4 back.

3 were faulty
1 was DSR.

That is a sub 1.50% failure rate, so in comparison with other SSD's, for instance the Crucial M4 256GB which has stats of the following:-

Sold 682 units
7 were faulty.

Giving a 1.03% failure rate.

There is less than 1/2% in it and both drives are sub 2% and closer to the 1% mark, there is certainly nothing wrong with these.

Also remember if you need assistance OcUK after service is now the best it has ever being and you also get 14 days to play with the product where you can choose to return it in that time frame for a refund should you wish.

Skyman ::

McLuzo je izjavil:

ja boh pomagej, boš pa do jutri počaku ane.

Zlo tezko :D ker ga ze kupujem 2 mesca haha k pa denar prišparas pa crkne trgovina:))

Tilen ::

ssd8 je izjavil:

Zanima me primerjava med tema ssd-jema:
OCZ Agility 3 120GB 25/S600 http://www.mlacom.si/ssd-solid-state-dr...
CRUCIAL RealSSD M4 128GB 25/S600 http://www.mlacom.si/crucial-realssd-m4...


OCZ, kakopak!

OCZ best SSD manufacturer 2011



Poll Results - Which company made the best SSDs in 2011?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

mat xxl ::

Kakopak, če si ljubitelj težav, nadgradenj firmwerov in delovanja naprave, kot polizdelka, potem z OCZ-jem ne moreš zgrešiti..........

Tilen ::

Če bi bilo to seveda res, ne bi toliko ljudi glasovalo, kot je. Da ne bo pomote, govora je o letu 2011.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

korenje3 ::

Tilen je izjavil:

Če bi bilo to seveda res, ne bi toliko ljudi glasovalo, kot je. Da ne bo pomote, govora je o letu 2011.


to so tisti "first impression" glasovi... ko dobijo disk v roke in so presrečni nad hitrostjo. tistim ki crkne, ne gledajo več nazaj.

lojze8 ::

mat xxl je izjavil:

Kakopak, če si ljubitelj težav, nadgradenj firmwerov in delovanja naprave, kot polizdelka, potem z OCZ-jem ne moreš zgrešiti..........

Pa naj se javijo tukaj že enkrat vsi ki jim je crknil OCZ da jih lahko vsaj preštejemo. Meni namreč dela Vertex 3 že eno leto brez problemov, firmware sem enkrat nadgradil že takoj po nakupu, sedaj pa ne vidim nobene potrebe čeprav vem da obstaja že novejši.

Tilen ::

Tudi meni Vertex 3 deluje že ves čas brez problema. FW sem nadgradil, ker je pač bil na voljo, problemov nimam in jih tudi nisem imel pred nadgradnjo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

s51as ::

Meni je vertex 4 "crknil" 3 dni po nakupu. ampak ni v resnici crknil, sam zrušil se je pa čisto zares. Potem sem nadgradil SSD in os. ploščo, od takrat pa ni nekih problemov ki bi jih lahko pripisal SSDju.
Včasih ko je računalnik res dolgo prižgan pa nič uporabljen razen kak torrent laufa, se mu potem ne rata "zbudit" čeprav imam izklopljene vse varčevalne funkcije, razen monitor se mi izklopi po nekaj minutah...
It's just me myself and I

Spock83 ::

No za to ni kriv SSD. Veliko PCjev se ne zbudi po spanju. Tudi moj. Pa imam Intelov 160GB, kar nima veze.

s51as ::

Jaja sej pravim da dvomim da ma SSD kaj s tem... morem pogledat windowse in osnovno ploščo.
It's just me myself and I

Dr_M ::

Take tezave ponavadi povzrocajo gonilniki.

GrMar ::

Ali pa Hibridno spanje. Onemogočiš ga v nastavitvah Možnosti porabe.

darkolord ::

Hibridno spanje samo po sebi ne povzroča težav

korenje3 ::

hibridno spanje je ubijalec diska. če imaš 16 gb rama, maš garantiranih 16 gb zapisa vsak dan.

54j0 ::

Beseda, ki jo iščete, je HIBERNACIJA. Hibridi eni :D

carota ::

54j0 je izjavil:

Beseda, ki jo iščete, je HIBERNACIJA. Hibridi eni :D

Pravilen slovenski izraz za hibernacijo je "zimsko spanje". :)

Vprašanje: za 4 leta star prenosnik, ki ima samo SATA kontroler, se lahko zamenja obstoječi HDD s SDD-jem oz. na kaj je treba paziti? Zavedam se, da ne bo polno izkoriščen, najbrž pa bo bistveno bolj odziven/hitrejši, ali se motim?

korenje3 ::

54j0 je izjavil:

Beseda, ki jo iščete, je HIBERNACIJA. Hibridi eni :D


maš prav ;) sem pisal o hybernaciji, ko je bilo govora o hibridnem spanju (suspend to ram - S3 način)

Hybrid sleep is designed primarily for desktop computers. Hybrid sleep is a combination of sleep and hibernate; it puts any open documents and programs in memory and on your hard disk, and then puts your computer into a low-power state so that you can quickly resume your work. That way, if a power failure occurs, Windows can restore your work from your hard disk. When hybrid sleep is turned on, putting your computer into sleep automatically puts your computer into hybrid sleep. Hybrid sleep is typically turned on by default on desktop computers and off by default on laptops.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

lambda ::

Ubijalec diska? A je sploh komu tukaj disk že crknil od obrabljenosti? Pa ga ima marsikdo že več kot 3 leta ...

hojnikb ::

Jst stalno uporablam Hibernate na m4, pa še nč ne kaže znake obrabljenosti (indikator je še vedno na 100%).Res pa je da mam v mašini sam 2GB rama (netbook)
#brezpodpisa

Tilen ::

Imam 16GB RAM in redno uporabljam hibernacijo. Takšne akrobacije si upam izvajat celo na grdem OCZ Vertex 3! Brez težav, res čudno. Na SSD imam tudi (minimalen) pagefile in nisem izključil indeksiranja. Pa ta OCZ še kr ne crkne. Res imam očitno smolo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

s51as ::

Ne obupaj in uspelo ti bo, ni hudič da nebi :D
It's just me myself and I

lambda ::

Ja, ne boste verjeli, 3 leta takšnega maltretiranja zdrži celo Vertex I. Pagefile, hibernate, 8 GB rama. Pa ne samo 3 leta, šlogarski program mu daje še 9 let življenja.

Res ne vidim smisla, da kupiš SSD, potem ga pa šparaš. Kot da bi kupil Audi A6 in ga čez zimo imel v garaži, da ga ne bo sol pojedla, ter takrat fural Gofa II.

s51as ::

kje pa dobiš ta šlogarski program?
It's just me myself and I

Dr_M ::

Na internetih.
Sicer se pa meni zdi hibernacija popoplnoma brezpotrebna navlaka, ce imas ssd. Ali das comp v sleep ali ga ugasnes, sej se hitro boota.

Aston_11 ::

V pripravljenost. Hibernacija se mi zažene počasneje kot če bi zagnal od posta. Vsaj zdi se mi, nisem probal že nekaj časa.

MadMax ::

s51as je izjavil:

kje pa dobiš ta šlogarski program?

Na bližnjem travniku, pa najbrž ni samo eden.
SSDlife Pro je recimo med bolj znanimi...

Hibernacija je pa marsikomu hudo uporabna.
Komur pa ni, pa jo pač izklopi, pa s tem profitira par GB prostora, kolikor pač ima RAMa.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMax ()

korenje3 ::

pri 16GB rama, bi se računalnik počasneje zbujal iz hibernacije, kot svež boot. pri 500MB/s je to 30 sekund zbujanja iz hibernacije, medtem ko se mi windows boota v 10 sekundah normalno, oziroma 5 sekund iz hybrid sleepa.

lambda ::

Sploh ni treba na travnik. Jih je dosti free, SSD Life npr.

Ko dam v petek zvečer računalnik na sleep, mi je bistveno, da bom naslednjič, ko pridem do njega, lahko nadaljeval tam kjer sem končal. Če bo to v soboto, ga bom zbudil iz sleepa. Če bo pa sončen vikend, se pa zna zgoditi, da šele v ponedeljek zjutraj in takrat mi čisto nič ne pomaga, če se mi zboota v 10s, če sem pri tem izgubil vse odprte programe. Ravno tako, če mu kadarkoli, ko je v torbi v pripravljenosti, zmanjka baterije - se zbudi in naredi hibernate, ko ga priklopiš na napajanje, pa lahko nadaljuješ.

Dr_M ::

Eni nimamo prenosnikov, sploh, ker jih nimamo za kaj rabit :) Je res malo drugacna situacija.
Ampak res je jeba odpret program in dokument oz karkoli ze delas in nadaljevat.

darkolord ::

korenje3 je izjavil:

pri 16GB rama, bi se računalnik počasneje zbujal iz hibernacije, kot svež boot. pri 500MB/s je to 30 sekund zbujanja iz hibernacije, medtem ko se mi windows boota v 10 sekundah normalno, oziroma 5 sekund iz hybrid sleepa.
To ne drži iz več razlogov:
- Windows ne shrani vsebine celotnega pomnilnika, če ni v celoti zaseden
- vsebina se kompresira

in še posebej:
- pri hibernaciji ti ostanejo vsi programi odprti

GrMar ::

54j0 je izjavil:

Beseda, ki jo iščete, je HIBERNACIJA. Hibridi eni :D


Ne, beseda je že pravilna. Če še ne veš za Hibridno spanje imaš tukaj opis:
Hybrid Sleep
Hybrids are always more vigorous than their parents. In the case of Window 7's Hybrid Sleep, it gives you the speed of Sleep, combined with the resilience of Hibernation. If all goes well then your machine comes out of Hybrid Sleep in less than 5 seconds, if all goes badly, then it takes relatively ages for the desktop to return, but at least you can recover your unsaved data from hiberfil.sys.

Mitja358 ::

fr4nc ::

Iščem najboljši SSD disk:
- 128GB/120GB
- cca. 100€
- hoh.de

A je to ta: http://www.hoh.de/hardware/ssd-laufwerk... ali se dobi kaj boljšega?

Lp in hvala za pomoč
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

kmetek ::

najboljša izbira trenutno.

fr4nc ::

Aha... torej se ne splača dat več € za tale disk: http://www.hoh.de/hardware/ssd-laufwerk... ?
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/
««
162 / 506
»»