» »

SSD za sistemski disk

SSD za sistemski disk

Temo vidijo: vsi
««
163 / 506
»»

kmetek ::

niti ni potrebe, razen če izstopa s kako daljšo garancijsko dobo?

s51as ::

Meni vertex 4 dobro dela ampak menda je tudi Samsung super! Verjetno med temadvema ne boš opazil nobene uporabne razlike.
razen garancija je samsung 3 leta vertex pa 5 let
It's just me myself and I

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s51as ()

AgiZ ::

Vertex 4 ima 5 let garancije
Samsung 830 pa 3 leta.
Za telih 20€ vec razmisljam da bi kupil Vertexa... enkrat danes po moznosti :)
Vertex 4 je po benchmarkih tudi boljsi kot Samsung 830.

Tilen ::

AgiZ je izjavil:

Vertex 4 ima 5 let garancije
Samsung 830 pa 3 leta.
Za telih 20€ vec razmisljam da bi kupil Vertexa... enkrat danes po moznosti :)
Vertex 4 je po benchmarkih tudi boljsi kot Samsung 830.



A so bili benchmarki narejeni po 7.5.2012? Ker če niso bili, si poglej še : New OCZ Firmware Boosts Vertex 4 Performance Up to 210%
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

AgiZ ::

Ja, to sem gledal benchmarke z novim 1.4RC firmware-om.

OChack ::

Agiz pocak se kak mesec ali 3 pa nabav 256GB je še hitrejši :)
Int€l inside, IDIOT Outside

fireX88 ::

AgiZ je izjavil:

Vertex 4 ima 5 let garancije
Samsung 830 pa 3 leta.
Za telih 20€ vec razmisljam da bi kupil Vertexa... enkrat danes po moznosti :)
Vertex 4 je po benchmarkih tudi boljsi kot Samsung 830.


3 leta tam kjer si kupil, po treh letih moreš poslat proizvajalcu!!!! sicer pa po treh letih bojo ssdji že tako poceni da se jih nebo splačalo pošiljat nekam na kitajsko!! ter razlike v hitrosti so MINIMANLNE, jih normalen smrtnik ne opazi!
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

AgiZ ::

OChack je izjavil:

Agiz pocak se kak mesec ali 3 pa nabav 256GB je še hitrejši :)


Cenili se bodo itak stalno, samo vprasanje koliko. Ze predolgo cakam, sedaj pa je cena tudi zame ze sprejemljiva. 128GB je pa ravno ok po mojih kalkulacijah:
~45GB za Win7 z vsemi programi in pagefilom.
~60GB za virtualce in podobne zadeve (to je tudi glavni razlog za spogledovanje z SSD-jem)

fireX88 je izjavil:

3 leta tam kjer si kupil, po treh letih moreš poslat proizvajalcu!!!! sicer pa po treh letih bojo ssdji že tako poceni da se jih nebo splačalo pošiljat nekam na kitajsko!! ter razlike v hitrosti so MINIMANLNE, jih normalen smrtnik ne opazi!


Sem ze tudi Seagate disk posiljal nazaj proizvajalcu. Ni bilo nekega problema, samo postnino sem placal. Ce disk ima garancijo, pa tudi ce je star se ga da veliko bolje prodati kot pa takega ki je nima. To govorim za primer da se cez leto/dve odlocim za vecjiga.
Glede performanc se pa strinjam s tabo da to ne igra neke vloge. Vsi novodobni SSD-ji so ze zadovoljivo hitri za povprecnega uporabnika.

kmetek ::

Cenili se bodo do neke mere, v nedogled se verjetno ne bodo. 60/64 GB bodo počasi izginili, nadomestili jih bodo 120/128, v ospredje prihajajo sedaj 256 (190€) in kasneje 512GB...več se že skoraj ne rabi, ali pač?

PrimozR ::

Da, iz dneva v dan več. Se ne spomniš časov, ko je bila dovolj 10 GB sistemska particija? :P

McLuzo ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: McLuzo ()

fr4nc ::

Ja lepo ne... Amazon JUST posted prices for the Agility 3 and they can be found at $149.99, $249.00 and $561 for the 128, 256 and 512GB versions. This becomes an SSD first as the 256GB version is the first release we have seen yet to break the $1/GB price barrier, the others being just about as close as you can get as well!
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

hojnikb ::

A so že kaki reporti za kake težave z tem everest 2 (vertex4) kontrolerjom ?
Ker če je zadeva vsaj nekje na ravni zanesljivosti, še mogoče kdaj v prihodnosti nabavim agility 4, če bo dost poceni. Samo da ni sandforce.
#brezpodpisa

s51as ::

težav jevedno povsod zadost :D vprašaj googla :D
It's just me myself and I

mat xxl ::

Mene pa zanima na kratko: kaj optimizirati na W7 64 bit, da SSD bolje deluje, sem sicer zalavfal Intlov optimizer samo vseeno vprašam in pa ali lahko defragmentiranje škodi, je smiselno, ne škodi ali kaj koristi ................

dr.Akula ::

Defragmentacija nikakor, ker na SSD z njo itak ničesar ne pridobiš. Sicer bi ti jo pa že Intelov optimizer moral izklopiti. Za vsak slučaj lahko poženeš še Windows benchmark, ker na ta način Windows zazna da deluje na SSD-ju in tako izklopi defrag.
ni podatka

Tilen ::

Kakšne težave imaš trenutno s SSD?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

kuglvinkl ::

nobenih imo.

mat xxl ::

nobenih, saj je Intel ni OCZ

Tilen ::

Meni se vedno bolj zdi, da se uporabniki Intel SSD-jev zadnje leto le še tako tolažijo, da upravičijo dražji nakup za enako zanesljivost in počasnejši SSD. Believerjev bo vedno manj, če Intel ne bo pokazal ene konkretne zmogljivosti za primerno ceno.

Še vedno ne vemo kaj točno bi rad optimiziral, da ti bo delovalo bolje, če ti trenutno vse normalno deluje?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

kuglvinkl ::

Intel se nabavi samo, če rabiš FDE.

Sam ga doma ne rabim, zato dobim v petek Samsunga :)

Xserces ::

Se dejansko kej pozna če ima SSD 200 MB/s ali 500+ MB/s???
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

kuglvinkl ::

Huh, 1000x, se, če imaš vso dato na SSDjih.

Dr_M ::

V crystal disk mark se kar precej pozna :)

s51as ::

Sem šel k šlogarci in mi je napovedala skoraj 9 let mirnega spanca :D
It's just me myself and I

mihco ::

Tilen je izjavil:

Meni se vedno bolj zdi, da se uporabniki Intel SSD-jev zadnje leto le še tako tolažijo, da upravičijo dražji nakup za enako zanesljivost in počasnejši SSD. Believerjev bo vedno manj, če Intel ne bo pokazal ene konkretne zmogljivosti za primerno ceno.

koncno... upam, da se bo to mnenje prijelo cimvec uporabnikov, da se ze neha nesmiselno povzdigovanje nekaterih firm(Intel, Crucial) v nebesa in pluvanje po vsem kar samo disi po ocz.

s51as ::

Sej že dovg ni noben kej hvalu niti kdo kej dosti pljuval :D

Kakorkoli že, je treba povedat da je intel pri SSDjih ogromno naredil, če drugega ne so morali ostali priti na njegov nivo. da so sploh lahko konkurenčni.
It's just me myself and I

dr.Akula ::

Meni se vedno bolj zdi, da se uporabniki Intel SSD-jev zadnje leto le še tako tolažijo, da upravičijo dražji nakup za enako zanesljivost in počasnejši SSD. Believerjev bo vedno manj, če Intel ne bo pokazal ene konkretne zmogljivosti za primerno ceno.


Meni je bilo žal že en mesec po nakupu. Ampak takrat ko sem tu spraševal katerega nabavit so vsi priporočali Intel, sam pa tisti čas SSD marketa še nisem kaj prida spremljal. Če bi se odločal danes bi sigurno izbral Samsunga.
ni podatka

s51as ::

Zelo verjetno bodo čez 1 mesec zunaj taki diski, da bo vsem ki bodo danes kupili samsunga žal da niso čakali 1 mesec :D
It's just me myself and I

Dr_M ::

Disk je disk, SSD je pa SSD. Dve razlicni stvari.

lambda ::

Meni se vedno bolj zdi, da se uporabniki Intel SSD-jev zadnje leto le še tako tolažijo, da upravičijo dražji nakup za enako zanesljivost in počasnejši SSD. Believerjev bo vedno manj, če Intel ne bo pokazal ene konkretne zmogljivosti za primerno ceno.

Ne vem če so stvari tako črnobele. Ko imaš priložnost v roku treh let v živo videti kako stvari gredo s 13 različnimi SSDji, od tega je:
-7 Intelov (različnih izvedb, še sam ne vem vseh)
-2 Vertexa I
-2 Vertexa II
-1 Crucial m4
-1 Corsair F240

In sta crknila oba Vertexa II ter Corsair F240 ... lahko samo rečem, da je bila škoda, ko so 3 developer mašine šle offline, večja kot pa je bil prihranek na ceni SSDjev.

Sedaj pa še druga plat zgodbe: ali je zanesljivost res nižja ali ne, ne vem. Tu bi bilo dobro imeti neke pametne statistike (jih ima kdo?), nisem se poglabljal v to. Vem pa, da če je možnost za okvaro pri določeni firmi (Intelu ali komu drugemu) kakorkoli bistveno nižja, kot pri drugih, potem se splača plačat malce dražje SSD in si finančno (statistično gledano) v plusu.

Ko je bil Vertex II nabavljen, se še ni vedelo za težave, ko se je za težave izvedelo, je bilo pa treba le počakat par tednov in sta bila oba fuč. In Intel je iz tega vidika postal nekakšen "verjetno safe bet" za tiste, ki nimajo vsakič par ur časa, da poiščejo "preverjeno" kvaliteten disk, ki je že dovolj dolgo na trgu in se ne poroča o bistvenih težavah. Vemo pa, da je tudi Intel imel svoje temne čase v svetu SSDjev (320 serija in 8MB bug) ...

Najbolj pametno bi bilo verjetno bolj kot na proizvajalca gledat na določeno serijo: njene teste, ceno, poročila o okvarah in število mesecev na trgu. Tak, ki se pri kombinaciji teh pogojev najbolje obnese, je dober nakup.

PrimozR ::

mihco je izjavil:

Tilen je izjavil:

Meni se vedno bolj zdi, da se uporabniki Intel SSD-jev zadnje leto le še tako tolažijo, da upravičijo dražji nakup za enako zanesljivost in počasnejši SSD. Believerjev bo vedno manj, če Intel ne bo pokazal ene konkretne zmogljivosti za primerno ceno.

koncno... upam, da se bo to mnenje prijelo cimvec uporabnikov, da se ze neha nesmiselno povzdigovanje nekaterih firm(Intel, Crucial) v nebesa in pluvanje po vsem kar samo disi po ocz.

Saj se ne pluva po OCZ-ju direktno, ogiba se SandForce kontrolerjem, ki so v Vertex III.

Invictus ::

pirlo je izjavil:

En nasvet bi rabil :). Je po vgraditvi SSD in inštalaciji Win7 x64 treba naredit kake tweake v sistemu?

En link ...

http://www.tweaktown.com/articles/3116/...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

McLuzo ::

gruntfürmich ::

Sedaj pa še druga plat zgodbe: ali je zanesljivost res nižja ali ne, ne vem. Tu bi bilo dobro imeti neke pametne statistike (jih ima kdo?)

smo imeli statistike. bile so ZELO zgovorne. vendar so že par let stare. vsaj iz prvih (drugih) serij ssd.jev...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Skyman ::

http://www.sestavi.si/index.php/item/di...

tukaj ga imas za 166€ ni slaba cena ce gledamo europske cene ki se gibljejo okoli 150€

kuglvinkl ::

In to je boljše od Samsunga 830 za 115 evrov?

Boobiz ::

Vzameš enga izmed slednjih, s tisto razliko si kupiš pa še ene kavbojke. Win win.
I'm drunk, what's your excuse?

Skyman ::

Jaz imam namen vzeti hyperx 120gb samo KIT verzijo v nemcij 162€ samo ga nimajo na zalogi :S tako da bom malo pocakal kit zato da bom imev svincnik od kingstona :P hec pac imam namen kupiti potem en SSD 64gb velikosti kot prenost podatkov in imas v kit-u zunanjo ohisje se.

kuglvinkl ::

Jutri prijaha Samsung. OS se bo selil iz Intla. S katerim SW za transfer imate dobre izkušnje?

thnx.

hojnikb ::

easus disk copy bo kul za to ;)
#brezpodpisa

d0rK ::

Jaz se tudi nisem mogel upreti ponudbi na Amazonu. :))) Prvi SSD, can't wait.

kamuee ::

Nov lastnik samsung 830 ssd 128GB in morm rečt, da sm zadovoln zelo, os laufa ko puška, sam morte obvezno met na plati preko sata 6 prkloplenga direkt na intel chipse na pa na marvel, ker noben marvel ni sata 6 ampak max sata 5.
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

Tilen ::

Koliko slabši pa je dostopni čas na Marvellu v primerjavi z Intelom?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

s51as ::

Jaz sem pa včeraj še enkrat naredil test na mojem SSDju, ko se je že malo napolnil in sem mislil da bo kaj slabše, ker nekako krožijo miti da je zadeva počasnejša ko je na pol polna, pa se je izkazalo da zdaj še malo hitreje šopa kot prej :D

 SSD

SSD

It's just me myself and I

kamuee ::

se pozna na performansu. Ko sm si sestavu novo kišto pred kratkim, sm se zafrknu pa sm pomotoma prklopu na marvel asme1016 kontroler sata 6, nakar sm ugotovu da ampak je max sata 5, kosm pa reklopu na intel chipset je pa stvar pri startupu pridobila na hitrosti za cca 5-7 s ko prej cca skupno z zloženim desktopom 25s.
Tko da za startup porab cca20s al manj.
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

Tilen ::

Brez skrbi. Tudi, ko bo popolnoma poln, bo deloval z enako hitrostjo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

kamuee ::

ne uporabljajte benchmarke na ssd-ju kr se zna zgodit da stvar s časoma krepne oz. se zmanjšuje življenska doba.
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

Dr_M ::

marvel asme1016


Kasn marvel asme1016? To je kvecjemu Asmedia ASM 1061.

nakar sm ugotovu da ampak je max sata 5


Jebote, kje te cifre pobiras? :|

s51as ::

kamuee.. ja sem že študiral o tem... sem ga že skoraj dal ven z računalnika pa zavil v mehko peno in ga postavil v vitrino... potem sem se pa premislil 8-)
It's just me myself and I
««
163 / 506
»»