» »

udar strele

udar strele

Neon87 ::

Pozdravljeni!

Strela mi je nesla nekatere komponente v računalniku..
In sicer je situacija sledeča:
Napetost sem izklopil, tako da je po vsej verjetnosti šla strela po mrežnem kablu, saj je uničla tud dve mrežni kartici na drugih računalnikih.
Na mojem je mrežna kartica integrirana, tako da je po vsej verjetnosti šla matična plošča.
Na grafičnem se mi ventilator ne suče več, tako da je najbrž tud grafična, vendar v drugem računalniku pokaže sliko, sicer je neka čudna resolucija pa tud segreje se v 30 sekundah tako da jo je skor nemogoče prijet.

Zanima me če je normalno takšno gretje grafične, če ventilator ne deluje?

Ko računalnik vklopim z drugo(delujočo) grafično mi prav tako ne dela, poleg grafične je torej šla najbrž tud matična. In sicer ko vklopim računalnik, se sicer zalaufa(ventilatorji od matične in procesorja delujejo), slike na monitorju pa ni(tud z delujočo grafično).

Napajalnik je pomoje vredu, sploh ker je strela prišla po mreži, za rame še nisem slišu da bi jih kdaj strela nesla, kakšna pa je verjetnost da se je to zgodilo s procesorjem? Nekaterih komponent ne morem sprobat ker ni primerne matične v kakem drugem računalniku.

Vse druge, nepotrebne komponente(diski,tv kartica,dvd,..) sem izklopu, tako da ga kaj drugega ne ovira..

Kk nej zdej vem ka naročit oz. zamenjat? Grafično bom šel še k kolegu sprobat ter nekje dobit vent., matična pa je skor ziher..:( Mislite da je še kej drugega?
Vaše izkušnje, predlogi??

Hvala.

Blinder ::

Ce ventilator na graficni ne dela vec, je normalno, da se ful segreje. Normalno je tudi, da se v 30 sekundah pregreje in zamrzne/reboota komp. Moje izkusnje:D
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

solatko ::

Nesi komp na servis, ti bodo preizkusil in svetovali kaj zamenjat. Samo testiranje ni drago, če pa ti bodo še vgradil nove komponente, ti bodo pa tko računal sam to.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ne zažene (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
535353 (4289) svetetko
»

PC ugasnil in po ponovnem zagonu ne deluje več.

Oddelek: Strojna oprema
131856 (1595) francek1
»

Računalnik se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
5807 (783) alusina
»

namizni računalnik in udar strele

Oddelek: Pomoč in nasveti
111335 (1183) Nextor
»

sumljiv servis

Oddelek: Pomoč in nasveti
91787 (1301) solatko

Več podobnih tem