» »

BSOD MACHINE_CHECK.EXCEPTION + včasih ni slike

BSOD MACHINE_CHECK.EXCEPTION + včasih ni slike

c00L3r ::

Sem v situaciji ki jo sovražim. Od moje sestre računalnik (Athlon 3500+ 939) meče ven BSOD MACHINE_CHECK.EXCEPTION. Zraven tega pa včasih (vedno bolj pogosto) ko ga prižgem ni slike na ekranu. Prav tako ne piska, tako da ne morem diagnosticirat po tem. Ne rabim splošnega nasveta kako začet testirat saj sem že naredil sledeče:

1. Sčistil sem prah
2. Memtest ne pokaže napak
3. Ne glede na variacije pomnilnika se težava naključno pojavlja
4. RAM iz mojega PC-a sem dal tja in iz njenega v mojega. Težava ostaja
5. Danes sem si sposodil grafično (namesto 7600GS sem dal X700), spet isti BSOD.
6. Reinstall-a windowsev ne mislim delat, saj s tem ne bom rešil težave prižiganja PC-a. Sumim da je isti problem, če ne pa vsaj soroden, saj sta se začeli obe stvari istočasno pojavljat.

Še lahko kaj naredil? Sam mislim, da ne. Lahko pa da se motim :8) Mam že pripravljen predračun na za novo plato, procesor in rame, saj sumim da je šla matična plošča. Vsak nasvet dobrodošel.

R33D3M33R ::

Mogoče je kriv napajalnik. Poskusi z močnejšim.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

c00L3r ::

Napajalnik da bi ven metal bluescreen? Možno je, bom probal. Saj PC se zažene, diski, pa ventilatorji se vrtijo, samo slike ni :(

solatko ::

Poizkusi flash bios-a (men je to delal na ai7) pol je blo pa vse v redu. Lahko so tudi ležišča za RAM-e in grafiko za spucat. Lahko tudi napajalnik, da dobi pre malo elektrike, takrat ko jo rabi.
Je bla mašina kej navita.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

c00L3r ::

Navita ni bila nikoli nič. Ležišča bom še 1x posesal za ziher in napajalnik si bom sposodil. Te pa bom videl naprej...

solatko ::

Če sesaš, ne narediš nič - zadevo moraš spihat s suhim zrakom (brezoljni kompresor).

ender ::

MACHINE_CHECK_EXCEPTION je napaka, ki jo sporoča sam procesor. V redkih primerih jo lahko sproži matična plošča (ponavadi zaradi slabega napajanja), najpogosteje pa je kriv CPU.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

c00L3r ::

MACHINE_CHECK_EXCEPTION je napaka, ki jo sporoča sam procesor. V redkih primerih jo lahko sproži matična plošča (ponavadi zaradi slabega napajanja), najpogosteje pa je kriv CPU.

Maš kaki link, ki lahko to potrdi? Saj ne da ti ne verjamem, pač si rad sam preberem o stvari. Če je šel procesor je tak isto kot da je šla plata, saj moram oboje novo nabavit in še rame.

solatko ::

Napako copy na google, pa ti bo 100k strani pokazal, kjer si lahko pogledaš (slovenskih bolj malo, bo treba anglešk).

c00L3r ::

Za vse tiste, ki boste imeli podobne težave in iskali po forumu še lahko povem kako se je oz. se še bo zadeva razpletla. Zdaj že par dni magično ni bilo BSOD, je pa integrirana zvočna kartica prenehala z delovanjem (ne kaže je med strojno opremo). Sem preveril tudi z Ubuntu LiveCD in tudi tam ne najde zvočne. No danes zjutraj pa je zvočna spet začela delati. Vedno bolj sumim da bo matična plošča crknila.
Danes sem naročil sem novo matično, procesor in rame. Pa da vidim kaj bo...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sesutje sistema/zaslona

Oddelek: Pomoč in nasveti
6978 (733) Frenckie
»

Črn zaslon ob vklopu. :S

Oddelek: Pomoč in nasveti
61397 (1249) solatko
»

Blue Screen of Death in čudna napaka

Oddelek: Pomoč in nasveti
181453 (1117) Djz3l3
»

AMD 64 (star 1 mesec) freezne

Oddelek: Pomoč in nasveti
121167 (922) perobiker
»

Katera od komp. crknila ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
91079 (940) IgorGrozni

Več podobnih tem