» »

Kateri OS na star računalnik

Kateri OS na star računalnik

pumpahhh ::

Torej, dobil sem eno staro kišto, Pentium 3, 256mb rama, 40gb diska.
Uporabljal bi ga kot server, pa gor bi si naredil email server, pa mogoče mal za probat kakšno html stran.
Zdej, lahko gor dam ene windows ME, ali pa kakšno distribucijo linuxa. Lahko mi priporočate kakšno distribucijo, čeprav o linuxu nimam pojma, in bi imel to mašino pol tko mal za učit pa probavat.
Torej, prosim da mi predlagate kkšno distribucijo linuxa, ter program za email server.
lp

OmegaBlue ::

Na tako mašino nevem če je pametno nalagat windows. Pri taki konfiguraciji ti bo katerikoli vsaj na pol spodoben strežniški windows sistem tekel porazno, mogoče windows 2000. Windows ME se pa kar pridno izogibaj. Če bi rad linux distribucijo nameščal pa obstaja kar nekaj point & click rešitev za web/email in ne zahteva gobjega znanja - primer: http://www.clarkconnect.com/
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Zgodovina sprememb…

M-XXXX ::

Na takega brez problema spraviš XP (preverjeno, na P3 900mhz, 256MB rama, 40GB disk) Malo je treba izkopiti, tisto kar ne rabiš pa dela čisto OK.

kixs ::

XP cist lepo laufa

OmegaBlue ::

Na 256MB rama je tisti "lepo" stvar dogovora. Sistem dela ja, kaj pa ko poženeš webserver in mailserver ;)
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

kixs ::

Tudi za to je cisto dovolj. Sej menda ne bo neke corporate zadeve gor gonil.

pumpahhh ::

Am, mi lahko prosim potem predlagate kakšen program za email serv. za XP.

blackbfm ::

Jz mam p3 550mhz, 256 rama

Imel sem Win2000 zdaj mam pa 2003 server. Saj dela :) Večinoma teče gor utorrent pa web server da komu pošljem kakšen večji fajl. Mogoče še kakšen film pogledam (mam povezan na tv) to je pa to. Je pa res da ni kej preveč MULTITASKING z 256 rama.

tintorel ::

najboljša linux distribucija za "švoh" računalnike:
http://puppylinux.org/home

Z veseljem ga uporabljam!

Djuro ::

Jz mam p3 550mhz, 256 rama

Imel sem Win2000 zdaj mam pa 2003 server. Saj dela :) Večinoma teče gor utorrent pa web server da komu pošljem kakšen večji fajl. Mogoče še kakšen film pogledam (mam povezan na tv) to je pa to. Je pa res da ni kej preveč MULTITASKING z 256 rama.


Verjetno si plačal za W2k3? Dejte ga no lomit z 2003 za domačo uporabo. Kot so že omenili, obstaja en kup BREZPLAČNIH distribucij, katere je jako enostavno uporabljat. Ne vem če sem omeni, ZASTONJ so.
Grem jutr u štacuno sunt ta novga volvota, ful bolj vleče na poti od doma do službe kot sedanji avto.8-)

20sdfj093f ::

Windows Fundamentals?

Tomay ::

Sam imam na celeron 900, 512mb rama, 120gb diska nameščen 2003 server.
apache + php
hMailServer
ftp server
vpn server

Zadeva kljub starosti dela presenetljivo dobro. Edin razlog zakaj tega sistema še nisem zamenjal z Linuxom je remote desktop.
Voodoo 4Ever

Dri3r ::

Edin razlog zakaj tega sistema še nisem zamenjal z Linuxom je remote desktop.


NoMachine
dri3r

Meizu ::

Ej sam da neki prašam na hitro - A je zdej zunej nek Linuy na katerem lahko goniš večino programov, spisanih za WIndows? Nekje sem to slišal, pa nisem prepričan v to. No, malo divje se mi sliši vseskupaj...

5er--> ::

Mogoče gre bolj za Wine, ki je končno 1.0
Še novica s slo-tech-a.

t3hn0 ::

win2k3 dokaj normalno laufa na celeronu 500mhz z 256 rama

gor sm mel celotn server (iis, mysql, mail server, ...) je pa malce pocasno na case ;)
^.^

opeter ::

Ampak Djuro ima prav. Win2003 server ni brezplačen. Seveda lahko nalagate piratske verzije, ampak tukaj je bilo govora o kakšni brezplačni alternativi.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

t3hn0 ::

no ja...jst mam original in sem samo dodal svoje izkusnje

w2k3 je drugace definitivno (pre)drag OS ;)
^.^

RedStar ::


Azrael ::

Ne vem kaj komplicirate, saj ni P100 z 16MB RAMa, kjer je res že treba zelo gledati kako in kaj?

Win XP, 2k3 in tudi kakšen namenski LInux, kar je boljša izbira za strežnik, ni vprašanja. Za Visto pa je res premalo RAMa

Kišta ni slaba, daleč od tega, ni pa za današnje igre, mogoče edino še dodati RAM, to je pa tudi vse poleg izbire OS.
Nekoč je bil Slo-tech.

G-man ::

Jaz sem ravnokar za žur za muziko sklepal enga Celerona 633 z 256 MB RAM in 40 GB disk in je delal kar OK z Xubuntujem (celo Ubuntu je bil pogojno užiten :)). Xubuntu bo na Pentium III procu tekel kot urca.

blackbfm ::

Je delal kar ok? A bi lahko delal še boljše za mp3je? Jaz sem na p2 400mhz poganjal 3d studio max pa mi je delal še kar OK (kakšno uro, potem se je vse sesulo) :)

Azrael ::

Za mp3 je vrh glave vse kar ima vsaj P100MHz, še 486 120MHz s pametno izbiro SW (za DOS) uspe predvajati mp3 brez zatikanja. Za DivX pa je res dobro imeti vsaj Pentium2 ali Celeron A.
Nekoč je bil Slo-tech.

G-man ::

Je delal kar ok? A bi lahko delal še boljše za mp3je? Jaz sem na p2 400mhz poganjal 3d studio max pa mi je delal še kar OK (kakšno uro, potem se je vse sesulo) :)


Lahko bi, ampak jaz ne uporabljam programov zato, da si dokazujem na kolk švoh mašini jih lahko poganjam ;). Mp3-ji so tekli brez problemov in to je bilo dovolj zame kot tudi za ostalo klapo, ki je žurala 100 na uro.

Glede na to, da je pumpahhh omenil, da se bi učil Linux OS, bo Xubuntu povsem dovolj, da zaobjame vse potrebne koncepte tega operacijskega sistema (in s tem še marsikakšnega drugega). In vlaganje v znanje odprtokodnih sistemov je po mojem zelo zelo dobra naložba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: G-man ()

X-Ray1 ::

Jaz ti priporočam Windows Server 2003 Edition.

Meizu ::

Mu boš ti kupil LEGALNO licenco?

blackbfm ::

Mal že pretiravate s temi licencami. Dej no uni ne vejo v ker žep bi si še nabasal, ker je že vse polno. Ok, ne rečem za firmo ki služi stotisoče/miljone evrov, taki naj plačajo legalno licenco.

Meizu me zanima če imaš ti vse licence.

Meizu ::

Za XPje pa res slučajno imam, kr sm jih dobil daaavno enkrat ko je moj fotr kupu en komp, pa je zravn dobil še XP Pro verzijo. Se pa strinjam. Za takšne stvari ne dam niti centa. Še posebej za Visto ne.

Watch this: :P


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kater OS dati na star računalnik? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
625030 (3910) Hexx
»

Lightwieght Linux

Oddelek: Operacijski sistemi
192191 (1385) hojnikb
»

Starejši računalniki - uradna tema

Oddelek: Strojna oprema
111601 (1186) karafeka
»

Oživljanje starih računalnikov

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
456166 (4086) krneki0001
»

Koliko minimalno ram-a za Windows XP?

Oddelek: Operacijski sistemi
454627 (3723) Jan987

Več podobnih tem