» »

Menuji, katere je možno po mili volji spreminjati.

Menuji, katere je možno po mili volji spreminjati.

teddy81 ::

Oj... spet jaz.

Tokrat z vprašanjem, če obstaja kakšna lažja zadeva, da jaz kot izdelovalec strani naredim drop down menuje, ki jih potem lahko naročnik spreminja - torej dodaja kakšen podmenu ali pa spremeni itd...

Ali mu pač razložim kako to naredi v java kodi z navadno beležnico?

THX

Ziga Dolhar ::

CMS. :)
https://dolhar.si/

teddy81 ::

Aha, ampak za to je potrebna baza al ne? Nisem še nič delal na tej zadevi "Content Management System".

Še mogoče kakšen napotek ali naj kar začnem v googlu :)

KoMar- ::

Podatke moraš nekam shranit, sepravi rabiš neko "bazo"... to je lahko datoteka ali pa podatkovna baza, ja... vse skupaj se pa naredi z nekim server-side jezikom, npr. PHPjem ali ASPjem. Če tega ne znaš, pa le hitro brat kakšen tutorial...

Pa ne vem, kaj misliš z "java kodo"... verjetno JavaScript? Dvomim, da bo stranka hotela urejati source lastne strani in ga potem spet uploadati nazaj na strežnik.

teddy81 ::

Ja, misli sem java script ... ups. Saj, da bi si stranka sama urejala source in uploadala na strežnik... odpade.

Torej, mi lahko samo še nekdo pove kje in kako začeti, npr. da je stran že narejena, se da to dodati...pravzaprav sploh ne vem kako to izgleda.

Zaradi tega bom tudi ceno dvignil.
Hvala 100x

KoMar- ::

Haha, ceno boš dvignil, mi naj ti pa iščemo in delamo... fino si si ti tole zamislil, ni kaj. Pa da ne boš mislil, da si prvi ali pa morda edini... cel kup takih maherjev vas je :D

teddy81 ::

Saj nisem mislil, da mi bo kdo delal ali pa iskal... samo za nasvet sem prosil in ga dobil, zato HVALA100X.

Vsak je enkrat na začetku al se motim? Eni grejo čez šolanje, eni pa smo samouki, kaj zaj.

Thx še enkrat.

Ziga Dolhar ::

https://dolhar.si/

hamax ::

Ce lahko narocnik doda kaj v menu, potem mora narediti tudi stran na katero bo gumbek kazal.
Ko bos naredil dinamicno spreminjanje vsebine, bos lahko lepo dodal, da ti menuje iz
baze pobere... Verjetno bodo to kar naslovi podstrani in url tipa stran.php?vsebina=naslov

Tody ::

Tedy inštaliraj jim kaj od tega http://www.cmsmatrix.org/ pa računaj ene 500 eurov, če bodo hotl pa vsebino (tud taki kreteni se najdejo ja ;))) pa še 500!!

teddy81 ::

Hvala Tody...

sem že skoraj obupal, ker niti ne vem če imajo podporo mysql na serverju in še z mysqlom še sploh nisem nič delal, tak da sem svež pri tem.

Bom videl, če bom znal kaj skombinirat, če ne pa naj gredo kar k eni firmi.

Tody ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PHP-Barva texta

Oddelek: Izdelava spletišč
61348 (1246) Road Runner
»

Drsniki-kako?? nujno

Oddelek: Izdelava spletišč
71238 (1149) mte
»

Frontpage pomoč

Oddelek: Izdelava spletišč
141128 (886) Tody
»

Evo moj novi profi website - pripombe mogoče??

Oddelek: Izdelava spletišč
121837 (1536) tec
»

Dreamweaver MX

Oddelek: Izdelava spletišč
351509 (1074) Tarzan

Več podobnih tem