» »

Rak na kosteh - osteo sarcoma - kje dobiti marihuano ( legalno ) in ostala vprašanja.

Rak na kosteh - osteo sarcoma - kje dobiti marihuano ( legalno ) in ostala vprašanja.

««
6 / 17
»»

Brane2 ::

Saj sem vzel isto robo. Fotr jo je mel nekaj na strani- tisto kar sem vzel od različnih virov, pa ni delalo.
On the journey of life, I chose the psycho path.

bajsibajsi ::

Uff, Brane2 ko sem prebral naslov mi ni bilo nic jasno. Sploh nisem vedel, da gre rak + marihuana skupaj. Sem pa vesel, da se bolnik vsaj bolje pocuti.

billgates ::

Marihuana-zanimivo...moja mati bila čist na koncu z močmi pa je dobla neke tablete pa je bla spet vsaj videt ok pa počutla se je dobro...za nekaj dni. Tablete so jo zdelale. Potem je nekaj mesecev imela neke obliže, ki niso bili preveč učinkoviti-zadnje pol leta pa je imela celo črpalko, ki je sama dovajala morfij oz nekaj njemu podobnega.

Na koncu jo je v nekaj dneh pobralo. Imela je karcinomsarkom.

imallears ::

billgates ... se je men isto zgodil ... da bi takrat vedu za weed ... joj, bi se vsaj lahk kej pogovarju z njo :S

Jean-Paul ::

Brane2,

kaj torej priporočaš za bolnika z rakom. Marihuana + vaporizator? Kje si nabavil vaporizator?

Brane2 ::

Če bi karkoli priporočal v smislu "to zagotovo dela" ne bi bil nič drugačen od folka, ki za težke dnarje prodaja ustekleničeno magično vodo.

Lahko le rečem, da se splača probat. Ko enkrat fašeš kaj takega, so stroški za tole ob tisoč drugih žavbah in strokovnjakih pravzaprav šala.

Sploh pa, vsaj v primeru mojega fotra to DELA. Odmerek ( in to majhen !) dela zanj vsaj tako dobro kot nekaj tablet opijatov v smislu blaženja bolečine, vendar mu daje še možnost spanja in resnično povečan tek.

Zadnji dve zadevi se zdravemu zdita trivialni, vendar sta za bolnika dejansko smisel življenja.

Ne najdem več točno linka, kjer sem stvar vzel, a to ni problem.

V "Najdi.si" vpiši "volcano vaporizator" kot iskalni kriterij in našel boš nekaj naslovov.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Ja, to sem pozabil, če ni bilo očitno: vsaj na mojem primeru DEFINITIVNO priporočam vaporizator.

Marihuana sama zase je sicer fajn, ampak:

- mnogi ne morejo kaditi smotke iz takih ali drugačnih vzrokov ( nakadilci, občutljiva pljuča, vnetja itd)

- klasično zažiganje v smotki praktično kuri celo zadevo in generira kupe strupov, ki jih ob katranu vnašaš vase.

- pri klasični smotki zlahka porabiš več trave, kot bi jo sicer, ker ne moreš že prej vedeti koliko točno rabiš in ne boš šel zvijhat še ene, če rabiš še 10%, če pa imaš preveč, je verjetno ne boš takoj ugasnil in shranil preostanek.

- tudi brez ostalih komplikacij je poraba materiala z vaporizatorjem BISTVENO manjša ob BISTVENO večjem efektu.

- kompleksnost priprave je na nivoju kompleksnosti priprave capuccina na aparatku, če imaš že vse pripravljeno- samo pritisneš knof, počakaš da se lampa ugasne, pritisneš drugi in to je vse.

- ni kolateralne "škode". Skuri joint in po celem stanovanju bo dišalo. Opali dozo z vaporizatorjem in le v tvoji neposredni bližini bo rahel, prijeten vonj po čaju.

- končni efekt je kot rečeno BISTVENO boljši. Veliko več je željenega pozitivnega, prijetnega efekta in manj slabosti.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Jean-Paul ::

Hvala za odgovor,

bom verjetno nabavil. Koliko si dal zanj? Na tem linku (http://www.hannah-biz.si/ArticleDetail.... je cena 470 EUR.

Zgodovina sprememb…

T0RN4D0 ::

Na tvojem mestu bi malo pogledal čez mejo, ker pri nas majo vsi kanabis shopi nagravžno visoke cene. tule ga recimo dobiš za 350e, pa je bolj kot ne prva povezava ki sem jo kliknil.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Brane2 ::

Ene €400 sem dal.

Kot rečeno, glede na domače cene ga je mogoče bolje naročiti zunaj...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Update:

Fotru je spet počasi boljše. Sedaj je po malo več ko mesecu od nakupa vaporizatorja toliko boljše, da lahko precejšen del dneva presedi, brez večjih težav vstane brez bergle in se sprehodi po stanovanju za stvari, ki jih rabi.
Tudi je veliko bolje. Ravno prej sem moral v Jurmana po dunajski zrezek, katerega je polovico potolkel. Pa ni videti, da bi ga kaj bolelo.

V mesecu dni je to ogromen napredek od tega, da niti ležati ni več mogel, da je bil stalno na meji bolečin, da tudi tablete ne more pogoltniti, ne da bi bruhal, da je z veliko mukami ( po N poskusih ) komajda vstal z berglo za tistih 8 korakov do WCja ali spalnice itd.
On the journey of life, I chose the psycho path.

koyotee ::

kako je pa z rakom? napreduje, stagnira? sploh je kakšna šansa za zdravljenje?
vem, da sem enkrat gledal po tvju, ko so probali z DNK zdravljenjem ali nekaj podobnega, ne spomnim se točno, ampak človek z rakom na kosteh, se je le tega "rešil". Tvojemu očetu pa seveda želim čimprejšnje okrevanje.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Brane2 ::

Pojma nimam. V bistvu je mogoče bolje da ga uradna medicina ni prijela v roke ( potem, ko je zajebala diagnozo raka na prostati- to bi blo le fajn operirat), kako bo pa naprej, bomo pa videli.

Dejanjsko si je v prvi rundi praktično popolnoma opomogel, dobil je v tistih 6 mesecih tudi fizično moč in vzdržljivost, ki je prej ni imel. Bil je že praktično za "skozi tehničnega".

Se tudi ne sekiram za končno ozdravitev zaenkrat. Pri ljudeh v 60+ letih je ogromno tudi če dosežejo "status quo" z rakom, ki lahko mirno traja leta in desetletja namesto tednov in mesecev.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Brane2 ::

ČIsto tako BTW, potem, ko ga je medicina odpikala in je končal praktično na smrtni postelji, je bil po prvem "travnem tretmanu" tako dober, da se je komot odpeljal iz stanovanja ( 3 nadstropje ) v garažo par km stran in tam v kanalu pod avtom uštimal zglobe na ročki menjalnika, pozneje sva pa na moji Astri zategnila zobati jermen na motorju.
In dan zaključila mislim da s pirom.

Ni slabo za nekoga, ki je bil par mesecev prej praktično mrtev.>:D
On the journey of life, I chose the psycho path.

Pyr0Beast ::

Sam rak postane popolnoma nedolžna stvar, ko se njegova burna rast ustavi. Da ga telo potem dokončno in popolnoma odstrani potrebuje seveda še kar nekaj let.

Medicina prevečkrat deluje na principu odstranjevanja 'okvarjenega' dela, kjer je večkrat dovolj, da se samo telesu da možnost in čas, da si opomore.

Lepo je slišati take življenjske zgodbe, in vesel bi bil da se tako alternativno zdravljenje de-kriminalizira.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

poweroff ::

Sam rak postane popolnoma nedolžna stvar, ko se njegova burna rast ustavi. Da ga telo potem dokončno in popolnoma odstrani potrebuje seveda še kar nekaj let.

Medicina prevečkrat deluje na principu odstranjevanja 'okvarjenega' dela, kjer je večkrat dovolj, da se samo telesu da možnost in čas, da si opomore.


Hmm, ti trdiš, da je telo sposobno samo pozdraviti raka?
sudo poweroff

Brane2 ::

Saj baje ga. Rakave celice baje nastajajo v nas all the time.

Težava nastane, ko obrambni mehanizmi odpovedo.
On the journey of life, I chose the psycho path.

zee ::

Rakave celice baje nastajajo v nas all the time.


Tole lahko samo potrdim. V cloveskemu telesu vseskozi nastajajo tumorske celice, ki jih obrambni mehanizmi telesa uspesno odstranjujejo. Tezava nastane, ce/ko obrambni mehanizmi odpovedo.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

jype ::

No, rak nastane takrat. Meni se zdi da dokler telo ne neha pobijat "runaway" celic, ne govorimo o raku.

Brane2 ::

OK. Rak je "kolonija", ki se je "prijela in utaborila". Zame kot laika close enough.
On the journey of life, I chose the psycho path.

zee ::

Repliciral sem na citirani "baje".

Sicer pa me veseli, da gre ocetu od Brane2 na boljse.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

poweroff ::

Ja, to vem, da rakave celice nastajajo kar naprej in jih telo samo odstranjuje.

Samo precej nenavadno se mi zdi, da bi potem, ko je rak že razširjen, bilo telo sposobno le-tega povsem samo premagati. Mislim - so primeri, ampak v 90+% temu pač ni tako. Zato se mi zdi posploševanje nenavadno...
sudo poweroff

jype ::

Saj imunski sistem ni statična reč. Ena večjih težav, s katero se spopadajo pacienti, oboleli za rakom, je ravno oslabelost imunskega sistema _zaradi terapije_.

Tomi ::

Ja, to vem, da rakave celice nastajajo kar naprej in jih telo samo odstranjuje.

V vsakem zdravem človeku je načeloma v vsakem trenutku okoli milijon rakavih celic. Samo to je daleč pod mejo, ki jo je sposoben imunski sistem premagati.
metrodusa.blogspot.com

Tear_DR0P ::

Samo precej nenavadno se mi zdi, da bi potem, ko je rak že razširjen, bilo telo sposobno le-tega povsem samo premagati.

matthai - te stvari so zelo neraziskane še - zadnjih par let ugotavljajo zakaj ni raka na srcu in podobnih mišicah - kaj je v teh tkivih takšnega
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Brane2 ::

Update:

Fotr je veliko bolje. Sedaj je tako dobro, da mu moram jutri vrniti avto. :|

Jutri greva v garažo, da zamenjava zglob na menjalniku njegove Corse, potem pa sledi "primopredaja".

Še vedno je relativno šibak, je pa dobil nekaj teže in sedaj nima večjih problemov z vsakodnevnimi opravki, razen s povzpenjanjem v tretje nadstropje. Lahko odide sam v bližnjo trgovino, kolegi ga vozijo okrog po kavarnah in gostilnah, tudi popravil po stanovanju se loteva. In to po tem, ko je bil dva atoma pred tem, da ga odpeljemo umret v bolnišnico samo malo več ko dva meseca nazaj.

Zelo soliden napredek od začetka maja, ko je z največjo muko vstal iz postelje za tistih nekaj korakov do WCja, ko je bil stalno v hudih bolečinah in ko je še tisto malenkost, ki jo je poskusil pojesti, izbruhal.

Edini snag je občasno iskanje trave okrog.

Definitivno pa priporočam takim ljudem da vsaj probajo marihuano v kombinaciji z vaporizatorjem.

Titih 10 gramov mu je trajalo praktično 2 meseca, če sem prav preračunal datume.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

jype ::

Brane2> Fotr je veliko bolje. Sedaj je tako dobro, da mu moram jutri vrniti avto.

Ful sem vesel, da se je tako dobro izteklo. Večkrat ko sem videl, da si postal v temo, me je stiskalo in sem se bal, da bo pisalo, kako je preminil.

Pa najlepša hvala, da tako intimno zgodbo deliš z nami.

Double_J ::

Živ je zaradi raka, ne zaradi ganje. Biologija raka pove vse.
Dve šivanki...

Brane2 ::

Ne štekam.

Zdravnik mu je dal prognozo 2 meseca.

Valjda je tip vedel, o čem govori.
On the journey of life, I chose the psycho path.

imagodei ::

Cenil bi, ako se pri takšnih delikatnih temah nekateri osebki ne bi oglašali samo zato, da se oglasijo. Hvala.

In Brane, tudi jaz se pridružujem jypetovim zahvalam. Mislim da se ne motim če rečem da vsi, ki spremljamo tole temo želimo tvojemu očetu čimprejšnje popolno okrevanje.
- Hoc est qui sumus -

Samek1337Q ::

Moram reči, da si prej teme nisem prebral - enostano rečeno sem jo zgrešil, in sedaj ko sem jo prebral, se zavedam kako srečen sem lahko, da moji starši še nimajo teh težav. Najhujše mi je pa bilo dejstvo, da si še zmeraj popolnoma razumsko deloval, kajti za sebe nevem če bi zdržal, ko bi gledal starše v takšnih mukah in jih gledal atome vstran od smrti, a na koncu teme se je na obrazu pokazal nasmešek, med prebiranjem o napredovanju, in upam, da bo ozdravel do stopnje na kateri je bil pred boleznijo.

Lp
i7 920 @ 3.15GHz | GTX 295 | GB EX58-UD5 | 2xWD6400AACS RAID 0 | TX 750 | 300

CleanPower ::

pa mu je trava res tako pomagala? ko sem jo kadil(kar veliko) ni imela velikega učinka

OrkAA ::

Ni imela učinka na kaj? Si imel raka?

koyotee ::

Pa najbrž nisi imel raka ane.
Drugače pa najbrž vsi, ki smo spremljali celotno temo, želimo tvojemu očetu čim bolj kvalitetno življenje. Medicina bi lahko nekaj potegnila iz tega, vendar je v tej naši bananici to FAIL.
Če boš kdaj kje kako bilko podtaknil, glej za sorto medicinal herb. Zaradi visokega THC-ja je namenjena za take primere.
Jeseni pa lahko pošljes kak PM, če bo potreba.
Lp
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

jype ::

koyotee> Medicina bi lahko nekaj potegnila iz tega

Medicina v državah, kjer ni tako bedaste zakonodaje kot pri nas, z največjim veseljem predpisuje marihuano.

koyotee ::

Saj ravno to pravim.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

poweroff ::

Brane, kako kaj oče?
sudo poweroff

Brane2 ::

Nekaj slabše kot sicer.

Lahko se za silo giblje po stanovanju in to je to. V glavnem gleda TV in je na poti med posteljo v spalnici in kavčem na TV.

Nedavno je imel pnevmotoraks (zrak ob pljučih) in je šel na kliničnega na drenažo.

Sedaj je nazaj. Dohtar pravi, da je prišlo do perforacije pljuč zaradi metastaz, ni pa to gotovo. Ne da pa se jim delat preiskav, ki bi razsvetlile vzrok, ker itak nimajo kaj narediti v njegovoem stanju, ne glede na vzrok.

Jemlje tablete, a to je v glavnem za srce, pritisk, proti bolečinam in za spanje.

S fotrom je problem, ker je vedno najpametnejši. Z marihuano je nehal, ker je "droga" in jo jemlje le, ko mora ( recimo v povprečju enkrat na teden, z velikimi nihanji).
To pa mu seveda ni preprečilo da bi kadil ( dve škatli na dan) in da bi se hranil kot poslednji debil- tip je efektivno samo sirov burek in svinjino. To mu pač paše in nič drugega ne bo niti pogledal. Ko mu človek reče, da bi bilo ob taki prehrani pametno vzeti vsaj vitaminske dodatke, se mu utrga.

Ko je ležal na torakalni kirurgiji sem pripravil njegovega urologa ( do onkologa sploh ni prišel) do tega, da ga je prišel pogledat. Ni opravil kaj več kot meritev PSA in predpisal neka zdravila, a v pogovoru je fotru reku,d a je po njegovi praksi evaporator+ marihuana edina kombinacija, ki daje neke rezultate, kar je dalo fotru mislit, kolikor je tega sploh sposoben.

Ena dobra stvar vsega je, da je naposled pustil kajenje in da bo nadaljeval s travo čez kak dan, čim si pljuča opomorejo...
On the journey of life, I chose the psycho path.

cyber_killer ::

@Brane2

Za tole zadevo zihr nisi slišal. Naj proba oče tole pit. Jaz tole veselo jemljem že nekaj časa za imunski sistem. Je veliko primerov, kateri so premagali rak.

Na tem linku si lahko malo več o tem prebereš. Sicer je v bosanskem jeziku. Tega pri nas v Sloveniji nisem zasledil oz. vsaj ne v eni dobri obliki. Ne bo ti žal za tole.

http://www.forum.ba/showthread.php?t=13...

Brane2 ::

Zanimivo. Kje to jemlješ ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

gzibret ::

nigella sativa... svašta...

Jaz to že dolgo uporabljam, pa nisem vedel, da je kao to res tako zdravilna zadeva. Reče se ji kalunji (kalunđi, kalonji), prodajajo pa jo v hare krišna templju na Žibertovi - Brane2, to je čisto blizu mene. V Mercatorju tega še nisem zasledil.

Hare krišnovci jo uporabljajo namesto česna in čebule, ker ima zelo podoben okus. Oni namreč ne jejo čebule in česna, ker kao povečuje spolno slo :)) oni pa tega nočejo. Zato pa konzumirajo ogromno tega kalunđija, pa ga imajo vedno na zalogi.

Jaz tole stvarco uporabim za kakšne pražene stvari (zelenjavo...), samo ni tako fino, ker se ti zatika med zobmi, isto, kot kumina. Je treba stvar prej zmlet... Včasih si ga potresem tudi na kruh s kakšnim sirnim namazom, pa sploh ni slabo...

Toliko za osnovni info.
Vse je za neki dobr!

cyber_killer ::

@gzibret

Olja najbrž ne uporabljaš, ampak semena zmleta v prahu?

Ja,Nigellia Sativa je zelo zdravilna, v to bodi zelo prepričan.
@Brane2
http://www.hisazacimb.si/index.php?main... pokliči in povprašaj. Zadnjič sem kupil 6komadov po 75ml tega olja, vse skupaj sem dal nekaj čez 50EUR. Tega, ki sem ga kupil v tej trgovini, je zlo zlo močen in zgleda eden najbolj čistih olj Nigellie Sative. Sem pil iz Bosne veliko tega in so bli zlo blagi. Ta je pa tok grenak, da ga moraš takoj spit, brez da premevlevaš to po ustih.

Jaz za imunski sistem pijem 2x na dan na tešče. Pripravim si kozarec vode (neka normalna temp. mora biti, nesme bit mlačna) v katero dam 1 veliko žlico lipovega medu in zmešam. Vzamem eno majhno žlico tega olja, ter takoj zalijem z vodo in medom.
Za očeta bi jaz povečal dozo na 3x na dan. Zjutraj, popoldan pred kosilom, in zvečer.

Poleg tega bi bilo zelo zelo dobro, da z oljem maže spodnji del hrbta, ter okoli mod zaradi prostate.

Brane2 ::

@gzibret: Zanimivo. Hvala za info.

Drugače pa je glede fortrovega stanja treba omeniti, da je marsikaj mogoče tudi posledica ponovljene anevrizme aorte pri nogi, ki pa je sedaj niso mogli operirat, ker je padre prešibak.

Na posnetku je to videt kot nekakšna polkrogla premera 6cm...
On the journey of life, I chose the psycho path.

gzibret ::

Ja, cyber, uporabljam semena, ne olja.

Semena izgledajo podobno kot kumina, samo, da so črna kot oglje. Okus pa je tak, nenavaden. Morda malo spominja na muškatni oreh. Ostane pa dolgo v ustih. Ko se ga navadiš, je kar prijeten.

Evo slika:

kalonji

Vse je za neki dobr!

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

cyber_killer ::

@gzibret

Heh, vem kako zgleda imam doma tega cel kg. Jaz to zmeljem z mlinom za kavo in rata skoraj prah. Zmleta semena se uporabljajo za n-stvari. Dober je tudi npr. tudi za kožo skupaj z olivnim ali sezamovim oljem.

Probaj si skuhati čaj iz teh semen. Meni je fenomenalen. Pride malce blažji od zelenega čaja.

gzibret ::

Hvala cyber za nasvet glede čaja. Sliko pa sem prilimal za Braneta ;)
Vse je za neki dobr!

cyber_killer ::

Heh, okej ql.

Še tole sem našel. Brane tle si še malo preberi. Sicer sem skeptičen glede teh kapsul, ki jih ponujajo. To je podobno, kot ponujajo npr. matični mleček v kapsulah. Men je to čist čudno. Zakaj? Ker itak vedno še nekaj not dodajo. Tko da rajš si olje nabav.

http://www.natura-trgovina.si/?page=sho...

Brane2 ::

MIslim, da bom vzel olje. Je*eš kapsule.

Še nekaj glede marihuane: od tega, kar je na trgu, ima na fotra učinek edino skunk ( domaćica je prešvoh), vendar pa je problem njegova mešana narava ( indica + sativa ), takod a sicer zadane, vendar ob občutku zaspanosti povzroči tudi nemir.

Fotra sama zadetost moti ( tako da od halucinogenih učinkov nima nič), stvar pa ga ne uspava vedno. Tako mu ostane povečan tek ( kar je samo zase fenomenalno ) in kolikor je pač teh zdravilnih lastnosti koktejla THC.

Veliko bolje bi bilo, če bi si lahko kar sam pridelal točno to, kar rabi in bi imel eno močno sativo, da ga zvečer uspava in eno močno indico za jutranji pick-me-up...

Sedaj je kljub vsemu vsaj ena stvar bistveno boljša kot prej- fotr načeloma nima problemov s tekom- je veliko bolj on bolje kot prej. In ne rabi marihuane pred vsakim obrokom. Njemu je zadosti en šus, da mu odpre tek za cel teden...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Tarzan ::

Jaz sem v eksperimentalne namene posadil en čas nazaj par semen konoplje. Koliko Sative in koliko Indice je zadeva imela, ne vem, vem pa, da sem imel roke vse lepljive še tri dni, ko sem tega hudiča populil. Kristalčki, ki so se na njej tvorili so bili od lepe srebrne barve v začetku, pa do rahlo rjavkaste, na koncu, ko sem jo potrgal. Svoje sem dal nekomu v medicinske namene, da si kuha čajčke, ki baje pomagajo proti Alzheimerjevi. Lahko da gre za placebo, ampak mamca (in njeni bližnji) pravijo, da zadeva pomaga. Zanimivo je, kako zadeva lepo uspeva. Brez problema ti bo delala doma, samo da dobiš prave sadike ali seme. Poskusi v kaki online trgovini na Nizozemskem, tam imajo vse mogoče semenke. :)

PS: Za sejanje bo kmalu idealen čas. Osebno bi setev opravil tik pred aprilom, podobno kot paradajz pa bi zadevo ven posadil, ko se zemlja segreje na kakih 15 stopinj. Verjetno tam proti koncu aprila, ko bodo sadike imele že po kake tri pare listov.

Brane2 ::

Sem nabavil seme in sem si mislil postavit mini LED powered indoor herbarij, samo doslej ni bilo časa....
On the journey of life, I chose the psycho path.
««
6 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kanabis/konoplja/marihuana (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21430038 (25074) Uizi
»

Sistem medicinske konoplje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7013943 (8092) Spajky
»

Zakaj ni konoplja legalizirana? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
21743681 (31950) jype
»

Nekateri pravijo, da trava zmanjšuje rakave tumorje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13932349 (28455) Smrekar1

Več podobnih tem