» »

Rak na kosteh - osteo sarcoma - kje dobiti marihuano ( legalno ) in ostala vprašanja.

Rak na kosteh - osteo sarcoma - kje dobiti marihuano ( legalno ) in ostala vprašanja.

««
4 / 17
»»

satfinder ::

! Brez ph presnovno ustrezne čimbolj naravne prehrane ni nič. -)
Korak do konca in Naprej :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: satfinder ()

Brane2 ::

Torej ne gre samo za pH ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

In BTW, kako razlagaš to,d a se je moj fotr pobral, pa se ni pravilno prehranjeval ?

ČE prav razumem, brez pravilne prehrane "ni nič" in ker je moj fotr jedel po vojvođansko, vmes pa skuril škatlo čikov na dan, bi se mu moralo stanje poslabševati ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

satfinder ::

Ph presnovni je osnova zdravja/bolezni.
Tu je še način človekovega razmišljanje [pristopa k situacijam raznim]. Genetska predisponiranost, zunanji dejavniki, v kolker so ...
Korak do konca in Naprej :).

satfinder ::

In BTW, kako razlagaš to,d a se je moj fotr pobral, pa se ni pravilno prehranjeval ?

ČE prav razumem, brez pravilne prehrane "ni nič" in ker je moj fotr jedel po vojvođansko, vmes pa skuril škatlo čikov na dan, bi se mu moralo stanje poslabševati ?

Upaj, da bo tako še dolgo.
Vsekakor obveščaj, kako bo naprej.
Korak do konca in Naprej :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: satfinder ()

Brane2 ::

Upaš, ne pa razumeš. Bistvena razlika.


Saj pravim. Vse te zadeve je treba jemati z rezervo.
Kar je težko, če si v riti, vendar...

Absolutnih resnic tu še nisem videl.
On the journey of life, I chose the psycho path.

perci ::

satfinder: Na pamet si se naučil par visokoletečih izrazov in zdej z njimi operiraš iz leve in iz desne. Ko te Brane razoroži, pa samo ponoviš tisto, kar si že povedal. Svet ni lep.

satfinder ::

Lahko upamo na najboljše. Kako bo s tvojim očetom.
Vemo pa ne.
Korak do konca in Naprej :).

satfinder ::

satfinder: Na pamet si se naučil par visokoletečih izrazov in zdej z njimi operiraš iz leve in iz desne. Ko te Brane razoroži, pa samo ponoviš tisto, kar si že povedal. Svet ni lep.

Preber linke.
So omenjeni tud Slovenci/Slovenke z imeni in priimki.
Še so živi [dokumentacija je]. -)
Maš linka v spodnjemn postu naknadno dodana [repeat].
Korak do konca in Naprej :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: satfinder ()

satfinder ::

Korak do konca in Naprej :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: satfinder ()

Brane2 ::

"Zazdravljene" lahko najdeš povsod in z vsem.

Imaš linke ženske, ki ji je tumor v glavi pozdravil zeleni čaj.

Prazvaprav lahko vpišeš pod sikalni pojem skorajda karkoli in našel boš nekoga, ki si je tako pozdravil raka.

Daj nam raje še drugo stran statistike- tiste, ki so se držali makrobiotičnih načel, pa so vseeno škripnili.

Čisto tako da sestavimo celotno sliko...
On the journey of life, I chose the psycho path.

kopernik ::

Tudi Slovenci zazdravljeni


Čist tko, izven teme, me zanima, zakaj uporabljaš besedo zazdravljen ? A je to kakšno posebno stanje, da mu beseda ozdravljen ne ustreza ? Ker tega tudi ni v slovarju, sem ravnokar preveril.

Brane2 ::

Verjetno misli na to, da je napredovanje raka ustavljeno ali da se je zmanjšal, ni pa popolnoma odpravljen.

V bistvu dosežen nek status quo, ki bolniku omogoča normalno/ejše življenje, zahteva pa stalno terapijo.
On the journey of life, I chose the psycho path.

satfinder ::

Tudi Slovenci zazdravljeni


Čist tko, izven teme, me zanima, zakaj uporabljaš besedo zazdravljen ? A je to kakšno posebno stanje, da mu beseda ozdravljen ne ustreza ? Ker tega tudi ni v slovarju, sem ravnokar preveril.

Zazdravljen zato.
Ker ob recidivi je možnosti malo.
Ker so se obrambne moči organizma izčrpale pri prvi zazdravitvi. Pri recidivi [nedisciplina pri prehranjevanju, ...] jih večina umre.
Makrobiotiko je treba "ponotranjit v načinu življenja, razmišljanja, ..." drugače optimalnega efekta ne bo na dolgi rok. Ni instant zdravljenje za mase.
Korak do konca in Naprej :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: satfinder ()

satfinder ::

Treba se držat "pravil prehrane, "bit fleksibilen & učljiv". Sploh. ko je kdo zazdravljen. V nasprotnem pride do recidive. In ima veliko možnoasti, da "škripne".
Korak do konca in Naprej :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: satfinder ()

Icematxyz ::

Icematxyz> Tako kot delajo z alkoholiki.

Ja? Res? Pokaži mi enega.

Legalizirat je treba _VSE_ droge. Naj se lepo vsak zase odloči, s čim se bo basal, ne da ga pri tem ovira še država.


Pojdi na policijsko postajo kak vikend, pa boš videl koliko alkoholikov je prdržanih do streznitve povprečno na teden.

Glede legalizacije pa se absolutno NE strinjam. Še to mularijo ko kadi marihuano podpiram, da se za kak dan zapre ko jih dobijo. Niti prbližno nisem za kako svobodo izbire tukaj ali kaj podobnega.

Zgodovina sprememb…

jype ::

Icematxyz> Pojdi na policijsko postajo kak vikend, pa boš videl koliko alkoholikov je prdržanih povprečno na teden.

Nič kaj dosti, glede na to da se jih velika večina opija doma.

Icematxyz> Glede legalizacije pa se absolutno NE strinjam. Še to mularijo ko kadi marihuano podpiram da se za kak dan zapre ko jih dobijo. Niti prbližno nisem za kako svobodo izbire tukaj ali kaj podobnega.

Od Braneta oče kadi marihuano. Ti bi najraje, da se ga strpa v zapor za kak dan?

Icematxyz ::

Preberi si nazaj kaj sem rekel glede primerov kot je ta.

satfinder ::

V Kanadi je marihuana v namene medicinske rabe dovoljena.
V Nemčiji se je ta precedens tudi zgodil pred meseci, ...
Pri nas se še bo. V to ne dvomim.
Sem zagovornik medicinske rabe. Ko drugega ni.
Korak do konca in Naprej :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: satfinder ()

satfinder ::

Cannabis legalization in Canada
Cannabis legalization in Canada @ Wikipedia
Marihuana Medical Access Regulations
http://canadagazette.gc.ca/partII/2001/...
Nisem zagovornik omamljanja drugače. Se mi pa zdi prav, da ima bolnik na razpolago še dodatne možnosti za lajšanje tegob, zdravljenje, ...
Korak do konca in Naprej :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: satfinder ()

jype ::

Icematxyz> Preberi si nazaj kaj sem rekel glede primerov kot je ta.

Nema tu primerov kot je ta. Substanca je bodi legalna, bodisi ni. Če ni, potem je treba v zapor strpat _VSE_ njene uporabnike.

Če pa ni, se pa substanco dobi na recept v lekarni, tako kot se razne druge zajebane antidepresive, painkillerje in podobno packarijo.

A tebi se zdi, da se mularija pogosto zadeva z morfijem, ki je legalen? Zakaj neki se ne?

JanK ::

INformacije sem imel že prej.

In po teh informacijah bi moj fotr moral biti že davno pokojni.

To da "terapija ziher dela, če pa pacient crkne, je to ziher zato, ker je prišel prepozno ali se ni držal načrta" pa itak lahko slišiš povsod.

Od Domančičevih ljudi in pravzaprav skoraj vseh, ki te, pogosto nasprotujoče si terapije furajo.

Tudi to, da mnogim dol visi, rad verjamem.

Rakavim bolnikom ni treba ničesar prodajat. Dosti je že da rečeš da nekaj imaš in da ti "dol visi" za njihovo mnenje. Prometa kolikor češ.
Ja, strah pred smrtjo je lahko orodje, če ga znaš uporabljat...

Osnova vseh bolezni je ph zakisanost krvi
[večletne posledice presnove zaužitih živil].
Od tu se v makrobiotiki štarta z zdravljenji.
To ti je osnova. Potem šele vse drugo.
LP


Sorry, ampak ta zakisanost krvi je spet ena izmed nakladancij alternativnih (beri voodoo) metod.

pH krvi je izjemno dobro reguliran, med 7.35 in 7.45 (se pravi, na 1% natancno). Vrednosti zunaj meja 7.2 in 7.6 pa se smatrajo kot nekompatibilne z zivljenjem.

Kri torej nikdar ne more biti kisla, kajti to pomeni pH manjsi od 7.0, takrat pa si ze mrtev.

satfinder ::

Okvirno upoštevam zase tole. Laično povedano tule
[sicer malce nerodno, "dogmatsko" izražanje glede ...]
http://www.positivaforum.com/showthread...
Kar se hrane tiče pa tole nekje do neke mere
http://www.grombol.com/pregled1.asp?kat...
Zadovoljen. V kolker ne bi bil, ne bi upošteval.
Malce sem eksperimentiral, prilagodil sebi.
Mi funkcionira. Drugač bi opustil.
Relativno zdrav ima čas experimentirat.
Vsi ne. V kolker jih ta "style of life potegne".
Kuhinja, ukvarjanje s hrano mi dnevno vzame max 90 minut časa
s pripravo, zaužitjem, pospravljanjem za seboj. Skozi čas se pridobi na organiziranosti & racionalnosti. Energije, motivacije dovolj. Piočutje ok. Moja izkušnja.
LP
Korak do konca in Naprej :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: satfinder ()

imagodei ::

Imagodei> "Sam nisem pristaš tega, da bi se legaliziralo vse droge in sicer iz tega razloga, ker nekatere vodijo v hiter propad in s tem v kriminalna dejanj"

Okapi> "Popolnoma narobe razumeš prednost legalizacije."

Popolnoma napačno gotovo ne razumem :| Zadeve sem kar dobro premislil, si prebral tudi serijo strokovne literature, tako da... Daj operiraj z malo manj pompoznim izrazoslovjem, boš?

Še enkrat, ne podpiram legalizacije hitro ter močno zasvojljivih drog, poleg tega pa tudi ne drog, ki povečujejo agresijo, ker pač ne prinašajo nobenega oz. redke pozitivne učinke za uživalca in neposredno okolico. Z odgovornim pitjem alkohola ali kajenjem trave se lahko človek sprosti in zabava; odgovornega jemanja heroina, npr., pa pravzaprav skorajda ni. Celo redni kadilec trave lahko hodi v službo in funkcionira v družbi, redni uživalec heroina, "Metha", ipd., pa ne more.

Seveda ob legalizaciji drog dobiš takoj manj kriminala, ker so že droge in promet z njimi same po sebi legalne. Ne znebiš se pa socialnih stisk, brezposelnih klatežev/odvisnikov, ki so v kakšni temni ulici zaradi bližajoče se krize pripravljeni za 5 EUR koga zaštihat med rebra. Ali pa premlatiti staro mamo, da bi prišli do prihrankov, ki jih hrani za teden dni toplic in bodo dobro dele njeni revmi.

Meja med legalnimi in nelegalnimi drogami ne more funkcionirati, če je postavljena nerazumno, torej med alkohol in marihuano. Ko mulec poskusi marihuano in ugotovi, da se naslednjega dne ni zbudil tresoč in zasvojen, morda bo posegel tudi po drugih drogah - ne zato, ker bi bila marihuana odskočna deska, pač pa zato, ker bo ugotovil, da so mu starši, šola in mediji lagali, ko so govorili, da je marihuana nevarna droga (itak jo pa kadi 50% njegovih prijateljev). Če je meja med legalnimi in nelegalnimi drogami postavljena razumno in se mladino (družbo) o drogah poučuje odkrito ter na resnični podlagi, potem taka meja lahko funkcionira. Mladini je pač treba povedat, da droge prinašajo tudi določeno zadovoljstvo in da so nekatere droge (mnogo) bolj nevarne, kot druge.

(Ampak, dokler starši v Sloveniji postavljajo svojim mulcem vzor z vožnjo pod vplivom alkohola, je tako ali tako vse prdec v veter)

Poleg tega popolne legalizacije ne boš dosegel, ker enostavno tega še zelo dolgo nihče ne bo podprl. Recimo, še naslednjih 50 let. Morda bi marihuano lahko legalizirali do leta 2015; ko bo pa družba liberalno sprejela heroin kot dovoljeno drogo, bova pa ti in jaz že betežna starčka.

Poleg tega se moraš zavedati, da bi s popolno legalizacijo postavljal svetovni precedens, kar naj bo raje naloga za kako drugo državo, ki sladosti in grenkobe demokracije (in kapitalizma) uživa kako leto dlje, kot Slovenija.

In nenazadnje se moraš zavedat, da bi se v primeru popolne legalizacije k nam hodile zadevat trume heroinskih odvisnikov iz sosednjih držav. Brezposelnih lenuhov/brezdelnežev z labilno osebnostjo, ki jih je pravzaprav bistveno vodila v odvisnost. Klatežev, ki bi na cesti žicali denar, ali pa te ponoči oropali v stranski ulici.
- Hoc est qui sumus -

satfinder ::

Literatura v zvezi z makrobiotičnim pristopom k zdravju & bolezni
amazon.com
http://www.amazon.com/s/ref=nb_ss_gw?ur...
The Cancer Prevention Diet: Michio Kushi's Macrobiotic Blueprint for the Prevention and Relief of Disease by Michio Kushi and Alex Jack;
Your Body Never Lies: The Complete Book Of Oriental Diagnosis by Michio Kushi;
How to See Your Health: The Book of Oriental Diagnosis by Michio Kushi;
Natural Healing Through Macrobiotics by Michio Kushi;
Healing AIDS (Michio Kushi's Healing Audio Tape Series) by Michio Kushi (Audio Cassette - Jan 1, 1995) - Audiobook];
Op.: Eveline [Michijeva žena že pokojna]:
http://www.gastro.hr/index.php/hr/nutri...
Michio sam zbolel za rakom [ni se držal, kar uči druge].
! In se tudi sam zazdravil od raka. Naj bi bil še živ in zdrav.
Ne promoviram. Posredujem zgolj informacije.
Meni, znancem, sorodnikom, ... so pred leti bile v korist.
Ni pa to "instant sistem za neučljive". -)
Korak do konca in Naprej :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: satfinder ()

Icematxyz ::

Icematxyz> Preberi si nazaj kaj sem rekel glede primerov kot je ta.

Nema tu primerov kot je ta. Substanca je bodi legalna, bodisi ni. Če ni, potem je treba v zapor strpat _VSE_ njene uporabnike.


Vidiš spet se ne strinjava. Če bi tvoja retorika bila točna, potem bi koliko procentov obstoječih zdravil morali ukiniti? Si upaš ugibati?

imagodei ::

Okapi> "Če bi bila mamila (vsa) legalizirana, bi heroin delali v Krki in bi bil vsaj 10x cenejši, kot je. Tudi marihuana ne bi bila nič dražja od cigaret. Čistost bi bila nadzorovana in vedno enaka in se, razen namenoma, ne bi mogel predozirati. Ker bi bila mamila poceni, bi se uporabnikom ne bilo treba zatekati v kriminal, saj bi lahko za svojo dozo v skrajnem primeru nažicali na ulici."

Strinjam se s tem, da kriminaliziranje drog in prometa z njimi pravzaprav dela kriminalce iz ljudi, ki to niso nujno in da to lahko pomeni, da se bodo začeli ukvarjati tudi z drugo vrsto kriminala. Se strinjam tudi s tem, da draga mamila na črnem trgu vodijo v kriminal uživalce.

Se pa ne strinjam, da bi legalizacija čudežno rešila vse težave.

Kot prvo, če govorimo o najhujših mamilih tipa heroin, potem moramo vedeti, da je besedna zveza "zmerni uživalec" oksimoron. Ljudi, kot je bil William S. Burroughs, je jako jako malo. Četudi bi bil heroin legaliziran, bi še vedno imel brezposelne junkije, ki bi nekako morali priti do svojega šusa - v skrajnem primeru tudi s kriminalno dejavnostjo ali prostitucijo. Svet ni lep.

Odvisniki so navadno ljudje, ki jim manjka samodiscipline, so labilne osebnosti, ki zlahka zapadajo v malovoljnost in depresije in to je tista gonilna sila, ki jih pravzaprav popelje od rekreativnega uživanja mamil do odvisnosti. V to skupino po defaultu spada odraščajoča mladina, ki se še ni našla.

Nadalje - ako bi legalizirali mamila, bi jih želeli narediti čim manj zanimiva (sploh za mlado populacijo), tudi z visoko ceno. Toliko visoko, da bi bila cena še vedno nižja od cene na črnem trgu, vendar dovolj visoko, da bi s tem lahko polnili proračun oz. da bi si uživalci drog sami plačevali stroške detoksikacije in odvajanja. Tako naenkrat nimaš več idealne situacije, kjer en heroinski šus stane toliko, kot litrca Dobrovoljčka.

In kot tretje, se moraš zavedat, da bi še vedno ostali mladoletni odvisniki, ki pa do svojih odmerkov legalno ne bi mogli priti v lekarni. Kako bi oni prišli do svojega odmerka? Kakšni "strički" bi se njim ponujali?

Splošna legalizacija pač ne bi čudežno rešila vseh problemov. Bistven problem pri tem pa so ravno ljudje.
- Hoc est qui sumus -

imagodei ::

Dasiravno se je ta tema oddaljila od bistva, bi vseeno želel spomniti, da debatiramo o marihuani. Ne pa o pH faktorju telesa, česnu, makrobiotiki...
- Hoc est qui sumus -

satfinder ::

V SI se marihuane v namene zdravljenja ne da pridobit na legalen način. Bolniki so prepuščeni lastni iznajdljivosti
[tudi sankcijam v najslabšem].
V kolikor se zanjo odločijo.Stanje je, kakršno je.
Kakih bistvenih sprememb kratkoročno v SI ne pričakujem še v zvezi s tem. Bi pa lahko se sprožila "kaka akcija" za njeno koriščenje v zdravstvene namene vsekakor.
Korak do konca in Naprej :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: satfinder ()

jype ::

imagodei> Se pa ne strinjam, da bi legalizacija čudežno rešila vse težave.

Seveda ne. Ampak npr. morfij, ki je zelo nevarna droga, je legalen. Zdravnik ga _SME_ predpisati in bolnik, ki mu je predpisan, ga _SME_ uživati.

Marihuana, ki ni, je pa kriminalizirana. Zdravnik je _NE MORE_ predpisati.

Legalizacija bi torej čudežno rešila veliko večino težav. Vseh ne, samo večino.

Nenadoma bi
- marihuana postala nezanimiva kot "underground" rekreativna droga, tako kot je npr. Neostik precej nezanimiv,
- marihuana postala dostopna bolnikom, kakršen je Brane2tov oče,
- dostop do "trših drog" bi bil preko lekarnarja, ki bi mulariji dobavljal drogo, precej težji kot je preko dilerja, ki zdaj bluzi okoli osnovnih in srednjih šol,
- odkrit družbeni dialog o marihuani in njenih slabostih lažje stekel, kar bi nedvomno povečalo njeno priljubljenost in če bi ta priljubljenost šla na račun alkohola in tobaka, sam smatram to kot zelo pozitiven razvoj družbe, v kateri so droge tako globoko zakoreninjene v folkloro, da se te ne smatra za normalnega, če motorno prometno sredstvo voziš brez alkohola v krvi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

dejanslo ::


Kar pa se teh "medicinskih študij" tiče, sem pri njih ravno tako previden kot pri "rekla-kazala".

Noben dohtar ti ne bo rekel naglas da marihuana pomaga, ker lahko zgubi službo, tudi če sam zase ve,d a je zelo verjetno tako.

Položnice je treba plačat vsak mesec, jebat ga.


AFAIK so te medicinske študije tiste, ki lahko vplivajo na spremembo doktrine. Bolj verodostojnih virov kot teh študij, ki so primerno pripravljene, izvedene, preverjene, pregledane in objavljene, jaz ne poznam.

..za razliko od virov, ki jih navaja satfinder (utube, ednevnik, svetjelep, lunin.net, etc). Ne vem kdo, ampak ta mu je zelo dobro opral možgane, saj se ali sploh ne odziva, ko mu poveš, da se moti, ali pa ponovi že prej napisano. K sreči sam ni tako dober pralec, saj ga zmanjka že pri povezovanju in stilskem oblikovanju besedila, kaj šele pri znanju. ;-)
There`s More Than One Way To Do It

Gavran ::

Ne bi rad bil zajeban model....ampak marihuana raka pozdravi ne.


No ja... Komu verjameš? Uradni medicini ki s kemoterapijo marsikdaj ne stori nič ali pa naredi škodo... ali pa tipu, ki si je pošteno opomogel?

Kar se mene tiče - zaradi mene je lahko jedel sladkorne kocke ali pa se škropil z žegnano vodo - zadeva je pomagala in to je bistveno! In če je uspel eden, bi veljalo zadevo medicinsko testirati, ne pa da uradna medicina trdi "da stvar ne pomaga"! Vse v interesu farmacevtskih gigantov...
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

T0RN4D0 ::

Nekdo je omenil, da noben ne izdeluje konkretnega zdravila iz konoplje, zato se ne uporablja v medicini. Po mojem pa je problem ravno v tem, da zadeva že sama po sebi je zdravilo. Ne moreš ga pa patentirat, ne morš je sintetizirat (oz se ne splača), ampak jo lahko vsak vzgoji doma na vrtu. Al pa kje v naravi, al pa v omari.

Skratka, Krka nima tuki kej za tržit, še tolk manj pa če bi blo gojenje za lastno uporabo legalno, zato najbrž rajš prodajajo svoje n-krat dražje rešitve. A se komu sanja o kakšnih vsotah se pogovarjamo, če bi ugotovili da ima 20 jointov isti učinek kot kemoterapija? (ni nujno da kemoterapija, vstavite lahko kakšno drugo zdravilo, ki bi ga marihuana lahko nadomestila). Farmacevtska podjetja imajo ogromne monopolne zaslužke in so najbrž pripravljena storiti marsikaj, da na tržišče ne pridejo kakšni učinkoviti substituti.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T0RN4D0 ()

grex ::

Ne bi rad bil zajeban model....ampak marihuana raka pozdravi ne.


No ja... Komu verjameš? Uradni medicini ki s kemoterapijo marsikdaj ne stori nič ali pa naredi škodo... ali pa tipu, ki si je pošteno opomogel?

Ne morem verjet, da si to napisal. V najboljšem primeru samo zelo zavajaš, v najslabšem pa direktno uporabljaš isti marketing kot farmacevtski giganti, samo da ti vsaj svojih interesov ne skrivajo tako zelo.

In ja,.. bolj verjamem uradni medicini kot lokalnemu dilerju in stranem, ki za dokaz uporabljajo anekdotične primere.

dejanslo ::

Te zadeve so tako kompleksne, da jih tudi uradna medicina (in druge bazične znanosti), ki vlaga ogromno ogromno ogromno ogromno ogromno (get the point huh?) napora in denarja v razumevanje tega, ne razume popolnoma. Pokaži mi koga, ki je bolj kredibilen! Jaz verjamem njim.

Če bi marihuana/sladkorne kocke/žegnana voda pozdravili raka, bi za to obstajala smiselna razlaga, potrditev, ponovljivost, itd, in bi vsi onkološki bolniki dobivali tako terapijo. Vendar za to ni ne smiselne razlage, ne potrditve, ne ponovljivosti, ničesar oprijemljivega, ...

Primer Branetovega očeta je eden redkih, ki se sedaj giblje po življenjski krivulji navzgor. Koliko je pa tistih, ki pa jih taka terapija ni "pozdravila"? Kakšno pa je to razmerje pri uradni medicini?

Drugo je pa lajšanje simptomov. Marihuana očigledno na rezultate po svetu pomaga in je zato ponekod že dostopna (glede tega so bile seveda narejene študije), v bolj konzervativnih družbah (še?) pač ne.

Sam osebno vse alternative ne mečem v isti koš, sem pa prepričan, da je podlaga večine materializem. Ko se prepričaš, da je tvoja trditev resnična, je prepričevanje ostalih piece of cake.
There`s More Than One Way To Do It

grex ::

Skratka, Krka nima tuki kej za tržit, še tolk manj pa če bi blo gojenje za lastno uporabo legalno, zato najbrž rajš prodajajo svoje n-krat dražje rešitve. A se komu sanja o kakšnih vsotah se pogovarjamo, če bi ugotovili da ima 20 jointov isti učinek kot kemoterapija? (ni nujno da kemoterapija, vstavite lahko kakšno drugo zdravilo, ki bi ga marihuana lahko nadomestila). Farmacevtska podjetja imajo ogromne monopolne zaslužke in so najbrž pripravljena storiti marsikaj, da na tržišče ne pridejo kakšni učinkoviti substituti.

Potem na Jamajki raka praktično ni, al kaj. Ali da ne bom preveč strikten: Na Jamajki raka na prostati praktično ni, al kaj. Še preveč? Na Jamajki je raka na prostati pomembno manj, al kaj?

EDIT:
da ne boš preveč razmišljal. Epidemiologija raka prostate na Jamajki

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: grex ()

T0RN4D0 ::

Ne trdim, da marihuana ozdravi raka. Zaradi mene če se jo da namesto aspirina ponucat.


Pa tudi, samo uživanje marihuane sigurno nima nekih dolgoročnih zdravilnih učinkov. Kar pri medicinski uporabi nima veze, marihuana ima dejansko zelo mile stranske učinke. Tud če jo uživaš brez vapota. [as in, primerjaj stranske učinke kemoterapije in stranske učinke marihuane]
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

veteran ::

Michio sam zbolel za rakom [ni se držal, kar uči druge].
! In se tudi sam zazdravil od raka. Naj bi bil še živ in zdrav.


Ne nakladaj. Michio Kushi je šel na operacijo, ni se sam ozdravil. Je pa zaradi raka umrlo kar nekaj ljudi, ki so dolga leta prakticirali makrobiotiko (tudi njegova žena in hčerka).

The American Cancer Society strongly urges people with cancer not to use a dietary program as an exclusive or primary means of treatment;[10] and many long-term practitioners of the diet, including Michio Kushi's wife Aveline and daughter Lilly, died of cancer. Michio Kushi himself developed cancer and had a tumour removed surgically from his intestines, although he now appears to be well. Macrobiotic teacher Cecile Levin, and Anthony J. Sattilaro, author of Recalled by Life, also died of cancer. vir

Okapi ::

Splošna legalizacija pač ne bi čudežno rešila vseh problemov.


Ne bi čudežno rešila vseh, bi pa naredila več koristi kot škode. Kar bi moralo biti edino pomembno.

Naredi miselni poskus. Predstavljaj si, da bi živeli v družbi brez alkohola. Nato pa bi nekdo izumil alkoholne pijače in ljudje bi se začeli opijati. Alkohol bi seveda takoj prepovedali, potem pa bi se začele razprave, a je to smiselno, ali ni. Zagovorniki prepovedi bi operirali z natanko enakimi trditvami, kot sedaj operirajo nasprotniki trdih drog. Z alkoholom se lahko predoziraš. Pod vplivom alhohola mnogi postanejo agresivni. Številni zasvojenci z alkoholom se nesposobni za delo, zapadejo v kriminal, uničujejo družine, alhohol uničuje skoraj vse notranje organe. Z ilegalno proizvodnjo in prodajo alkohola je povezan še drug kriminal (zvodništvo, izsiljevanje, orožje ...).

Kakorkoli obračaš, je alkohol enako trda droga kot heroin, če ne celo bolj nevarna. Kaj je torej bolje, prepoved s svojimi slabimi lastnostmi, ali legalizacija s svojimi slabimi lastnostmi?

Ta miselni poskus so že parkrat preizkusili tudi v praksi, s prohibicijo v ZDA, Sovjetski zvezi in še kje. Rezultat je bil povsod vsakomur jasen - legalizacija je boljša od prepovedi. In prav enako velja tudi za vsa druga mamila.

Seveda pa permanentna vojna proti drogam koristi represivni državi, ki se požvižga na resnično dobrobit državljanov, ljudje pa so tudi preveč zaslepljeni, da bi to sprevideli.

Je pa seveda res, da kar tako od danes na jutri ni mogoče legalizirati vseh drog, ampak bi se morali začeti stvari premikati postopoma. Za začetek recimo marihuana in hašiš v trafikah, opij v medicinsko nadzorovanih kadilnicah, težje zadeve pa na zdravniški recept.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

T0RN4D0 ::

Pa od kje za vraga skos pobiraš to; (zvodništvo, izsiljevanje, orožje ...).

In tudi je res, da zadeve niso tako enostavne. Če vlada legalizira heroin, potem so vsi heroinski odvisneži nekako odgovornost te vlade. Zato kej takšnega najbrž ne bomo dočakal. Sploh.

Konkretno za marihuano pa nisem prepričan, nekako po zdravi logiki bi že morala bit legalna. Najbrž je vprašanje časa kdaj bo, je pa čisto mogoče da ne ravno kmalu.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Okapi ::

Pa od kje za vraga skos pobiraš to; (zvodništvo, izsiljevanje, orožje ...).


Iz prakse:-))
Malo dilerjev se ukvarja samo z dilanjem, večje ribe pa se poleg švercanja/trgovanja z drogo tako rekoč vsi ukvarjajo še z različnimi drugimi nezakonitimi posli. Tako pač je.

Po svoje je tudi precej logično. Ko enkrat začneš kršit zakon, ga pač kršiš, in se nima smisla po nepotrebnem omejevati samo na eno nezakonito panogo.

O.

Gavran ::



In ja,.. bolj verjamem uradni medicini kot lokalnemu dilerju in stranem, ki za dokaz uporabljajo anekdotične primere.


Jaz pa bolj verjamem Branetu in njegovemu očetu kot pa nekomu ki kljub dokazom (kot je Branetov oče) ne verjame, da nekaj pomaga.
In dejstvo je, kot je že nekdo zapisal, da od priznanja marihuane kot zdravilo ne bo imel nihče nič (ko j.be nekaj bolnikov, ki bi tako ali tako umrli) farmacevtska industrija pa veliko škodo.
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

T0RN4D0 ::

Iz prakse? Bi lahko navedu torej kak konkreten primer?


Ko enkrat začneš kršit zakon, ga pač kršiš, in se nima smisla po nepotrebnem omejevati samo na eno nezakonito panogo.

Po tej tvoji analogiji je torej logično, da ko enkrat probaš travo, nujno probaš tud heroin, koko, meth, saj nima smisla jemat samo ene prepovedane droge. Al pa če se voziš po naseljih 60, se skor sigurno voziš vsaj 100, saj nima smisla kršit omejitve za tako malo. :\
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

satfinder ::

Michio sam zbolel za rakom [ni se držal, kar uči druge].
! In se tudi sam zazdravil od raka. Naj bi bil še živ in zdrav.


Ne nakladaj. Michio Kushi je šel na operacijo, ni se sam ozdravil. Je pa zaradi raka umrlo kar nekaj ljudi, ki so dolga leta prakticirali makrobiotiko (tudi njegova žena in hčerka).

The American Cancer Society strongly urges people with cancer not to use a dietary program as an exclusive or primary means of treatment;[10] and many long-term practitioners of the diet, including Michio Kushi's wife Aveline and daughter Lilly, died of cancer. Michio Kushi himself developed cancer and had a tumour removed surgically from his intestines, although he now appears to be well. Macrobiotic teacher Cecile Levin, and Anthony J. Sattilaro, author of Recalled by Life, also died of cancer. vir

Dr. Satillaro se je prvo uspel zazdravit od raka.
Ni se držal prehrambenih navodil, ponovno čez nekaj let zbolel in umrl od raka
http://www.amazon.co.uk/Recalled-Life-S...
Kushi je zase povedal, da se ni držal tega, kar sam uči. Zbolel.
Za ženo, hčerko vedel nisem. Thanks za info.
Makrobiotika je lahko v korist. Treba pa bit zelo discipliniran kar se prehranjevanja tiče. V SI je nekaj ljudi se uspelo zazdravit. Nekateri so ponovno zboleli
[kot dr. Satillaro] in so že pokojni.
Nekateri živijo kot zazdravljeni že vrsto let.
Nekatere poznam osebno.
Vsekakor pa nekateri v temu sistemu pretiravajo s soljo, oreščki [maščobam], delajo razne "grehe", kar se belega sladkorja, ... tiče, itd.
Sam sem noter dolga leta [kupujem izključno to, kar je SI izvora - nič uvoženega]; mi zaenkrat funkcionira.
Vid je izboljšan [se ne slabša], krvni pritisk ok, ...
glede na stanje pred leti. Angin, bronhitisa ni več, ...
Znanci so zazdravili nekatere bolezni ...
Treba pa bit discipliniran.
Sam sem probal iz radovednosti, mi je koristilo in vztrajam.
Stroškov nisem dozdaj imel totalno nobenih. Literature bilo včasih v srbohrvaščini dovolj.
Sem pa vsekakor zato, da se predstavi tudi "temne" strani sistema. NI vsemogočen. Je pa lahko v korist [lastna izkušnja izboljšanja zdravja, počutja].
Zdravniške kartoteke nimam. So mi jo 10 let nazaj zgubili.
Od takrat pri zdravniku uradno splošnemu nisem bil. V kolker kaj rabim kdaj, me "servisira" na redke čase frendica specialistka ... In "žrtvuje" kak recept iz svoje
omejene zasebne "kvote".
Zavarovanje plačujem brezveze. Zaenkrat.
Tudi zobozdravnika imam privatnika. Ga plačujem sam.
Mi je pa zobozdravnica omenila, da se je mesto sprostilo, da je možnost prehoda na koncesijo ...
Korak do konca in Naprej :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: satfinder ()

satfinder ::



In ja,.. bolj verjamem uradni medicini kot lokalnemu dilerju in stranem, ki za dokaz uporabljajo anekdotične primere.


Jaz pa bolj verjamem Branetu in njegovemu očetu kot pa nekomu ki kljub dokazom (kot je Branetov oče) ne verjame, da nekaj pomaga.
In dejstvo je, kot je že nekdo zapisal, da od priznanja marihuane kot zdravilo ne bo imel nihče nič (ko j.be nekaj bolnikov, ki bi tako ali tako umrli) farmacevtska industrija pa veliko škodo.

Kakor sem bral v predhodnih postih, je bilo Branetovemu očetu v korist pri lajšanju bolečine.
Kar je vsekakor spodbudna novica.
V to novico vsekakor verjamem tudi sam.
Podobni učinki so bili javljeni tud od svojcev bolnikov
z multipli sklerozo.
Korak do konca in Naprej :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: satfinder ()

Okapi ::

Al pa če se voziš po naseljih 60, se skor sigurno voziš vsaj 100


Eno "malenkost" si spregledal. Trgovanje z mamili je hujši zločin kot recimo tatvina, zvodništvo in še marsikaj. Tako da analogija je taka - tisti, ki vozi 100 v naselju, se velikokrat tudi ne pripne ali prehiteva čez polno črto.

Enako velja za uživalce. Tisti, ki kadi travo, nikakor ne bo nujno poskusil tudi kaj tršega, vsak, ki je na igli, pa mimogrede še spoha kakšnega.

O.

satfinder ::

USA, EU zgleda, da tole "nekak tolerirajo"
http://24ur.com/novice/svet/evropski-he...
V kolker bi imel interes, bi že zdavnaj to "ukinil"...
"Višja matematika", zakaj še tega niso naredili.
Ni še interesa pravega.
Vojaško - politično [s pritiski] se to zrihta b.p.
15 000 oborožencev ne bi smel bit problem.
V kolikor "politično" ne bi šlo "skozi".
Korak do konca in Naprej :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: satfinder ()

poweroff ::

Brane, moje mnenje je, da na podlagi enega primera ne moreš sklepati na uspešnost zdravljenja raka z marihuano. Bazična statistika pač. Lahko da bi tvoj oče ravno tako ozdravil, četudi ne bi delal nič. Hočem reči - če se začnemo pogovarjat o terapevtskih učinkih marihuane, rabimo konkretno statistično raziskavo s signifikantnimi rezultati in kontroliranimi spremenljivkami.

Omenil pa si tudi homeopatske kapljice. Morda pa te učinkujejo? Jaz sem do teh stvari sicer skeptičen, sem pa že videl par primerov, ko je bila homeopatija izredno učinkovita pri zdravljenju alergij.
sudo poweroff

Brane2 ::

Lahko bi, lahko ne bi.

Res je, en primer še ne daje statistično relevantnih rezultatov.

Ampak:

- ideja, da naj proba s travo, je prišla od zdravnika, ki mu je izrekel diagnozo. Ne v stilu "trava vas bo rešila" ampak v stilu tistega vica, ko AIDS bolniku zdravnik priporoči blatne kopeli, da se bo navadil na zemljo.
Pozneje sem klical nazaj in nisem mogel uradno pripravit nikogar od osebja, da bi izgovorili besedo marihuana, kaj šele kaj več.
Torej neuradno vedo marsikaj, le da bolnik nima dostopa do tega.

-podobnih primerov je MORJE. Imaš linke, tudi filme in druga pričevanja. Ljudje radi pretiravamo, ne verjamem pa da lažejo vsi avtorji teh materialov. Jasno mi je, da si kot obsojen na smrt zelo dovzeten za psihološke pritiske in sugestije in da boš svoje zdravilo sam hvalil ne glede na vse, saj si od tega odvisen. A precej "ostane na mizi" tudi ko te faktorje odkompenziraš stran.


Kar se kapljic tiče, jih jemlje stalno in neprestalno. Že dolgo je tega, kar je ugotovil da je efekt od njih zanemarljiv ali ničen ampak bile so edina stvar, ki jo je lahko jemal brez nekih motečih efektov. Pa tudi nek pomirjujoči efekt ima to, pač da jemlješ vsaj neko "zdravilo"- da torej nisi odpisan kot škart. Po kapljicah nikoli ni zaznal nobene spremembe, sprememba po travi pa je bila drastična in občutna tudi več kot dan po zaužitju. Sploh ker je z njo začel, ko je bil dejanjsko tik pred koncem.
On the journey of life, I chose the psycho path.

OrkAA ::

Še eno fajn mnenje:

««
4 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kanabis/konoplja/marihuana (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21429653 (24689) Uizi
»

Sistem medicinske konoplje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7013854 (8003) Spajky
»

Zakaj ni konoplja legalizirana? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
21741897 (30166) jype
»

Nekateri pravijo, da trava zmanjšuje rakave tumorje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13932043 (28149) Smrekar1

Več podobnih tem