» »

Izgubljena particija in podatki

Izgubljena particija in podatki

PIAS ::

Na disku se mi je pobrisala zagonska particija, ne morem prit na disk, zanima me če je možno še kako rešit fajle ki jih mam gori?

Mogoče obstaja kak program s katerim bi to particijo popravil?

Problem je v tem da, ker nisem videl nobene particije, sm naredil novo in disk sformatiral?

Je možno kako priti do podatkom ki so bili pred tem na disku?

LP

Gregor

para-site ::

načeloma se to da z določenimi programi nardit, če disk in glava nista fizično poškodovana. samo pri data recovery je vedno tako, še posebno v takem primeru kot si ti, da se mogoče da dobit le del podatkov iz particije, na katero si po crashu prepisoval podatke. dokler formatiraš ni problema ker fizično ne prepišeš podatkov, če pa instaliraš win in delaš z diskom, potem prepišeš tudi tiste sektorje na disku, kjer so shranjeni tvoji podatki, ki pa so razpršeni po celem disku. Torej več kot delaš s pc-jem, manj podatkov boš lahko rešil.

JP ::

Kar se tiče obnove podatkov z diska imaš na razpolago kar precejšnjo paleto programov.
kako pomembne podatke imaš na disku?
JP

ender ::

dobi si OnTrackov EasyRecovery (oziroma Tiramisu, kot se je nekoč imenoval). dobiti se da tako verzijo za DOS, kot za Windows.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

PIAS ::

para-site, sej nism nikjer napisal da sm inštaliral kakšne winse al kaj podobnega in na sploh nism kopiral nobenih podatkov na disk, ampak sm samo kreiral particijo in jo sformatiral.... Disk in glava nista fizično poškodovana...
Se pravi, po tvojem mnenju;
v takem primeru kot sem jaz
bi se to moralo dat rešit vse podatke, kajdeda!

No mene pa bolj kot mnenje zanimajo imena programov z katerimi bi lahko rešil podatke, probal sem že z Tiramisu 4.03, in sem lahko samo bral podatke ko jih je on čekiral, pol mi je pa vrglo Run time error 3,tak da Tiramisu odpade(razen kaka novejša verzija mogoče)...

Prosil bi vas če mi pošljete imena Programov, in kje se jih bi dalo dobit

Hvala!

LP

Gregor

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PIAS ()

ToniT ::

Meni je pomagal Ontrack Easy Recovery. Rešil sem vse.

tec ::

GetDataBack je mene ze veckrat uspesno resil

para-site ::

Ontrackovo programje je bilo na tem področju vedno najboljše, tako da priporočam tega. Samo jst se že en kup cajta s tem nism ukvarjal, tko da se je situacija lahko vmes spremenila. Sicer pa je demo verzija tiramisuja pustila samo prebrati file z diska, prekopirat na drugi disk pa samo 5, polna verzija pa je bila jasno neomejena in si lahko skopiral celotno vsebino diska oz. kar je od njega ostalo. Tko da pejdi na warez in dobi polno verzijo zadnjega ontrackovega programa za disk recovery.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Po nesreči formatiran disk (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5214449 (11887) SloBiscuit
»

Problem z zunanjim diskom - POMOČ (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6111502 (10472) Jerry000
»

Del diska pokvarjen

Oddelek: Strojna oprema
353787 (2686) k4vz0024
»

kako naj sformatiram disk brez namestitve OS

Oddelek: Pomoč in nasveti
101477 (1333) gumby
»

NTFS se mi je sesul. Na pomoč!

Oddelek: Programska oprema
141385 (1102) vegavega

Več podobnih tem