» »

Zasteklitev balkona (poceni)

Zasteklitev balkona (poceni)

Vanich ::

Torej, rad bi čim bolj kvalitetno in čim ceneje zasteklil balkon - približno 1m x 2,35m. Poudarek na kvalitetni toplotni in zvočni izolaciji.
Že tako imam majhno stanovanje in bi mi podaljšek sobe v balkon veliko pomenil.
Da niti ne omenjam, da sedaj sploh nimam dostopa do balkona, ker so ga okupirali golobi.

Mi kdo zna predlagati kakšne dobre (in poceni) izvajalce? Koliko bi me to približno koštalo?

Vanich ::

Nobeden?:(

dolenska ::

jaz sem zasteklil balkon in imam sedaj gor jedilnico. dal sem narediti t.i. zimski vrt. zasteklili pa so 4m širok balkon, iz hiše je umaknjen 50cm, visok pa 2,25m. imam 4 okna katera lahko odpiram, medetm ko imam še dva stranska okna ki sta fiksna. za vseskupaj sem dal 2.600 evrov. je zelo kvalitetno. imam še notranje žaluzije in komarnike na oknih.
Če daš podjetju delat tako kot sem dal jaz, moraš pazit na razne haklce ki jih imajo podjetja. zahteve za predračune sem poslal kar 20-tim podjetjem. izbral sem satler, saj so edini prišli pogledat in se potrudili. cene izdelave so se v predračunih gibale med 1.900evrov do 6.500 evrov.
če te še kaj zanima vpraš

Vanich ::

Midi, hvala ti lepa!:))
Imam par vprašanj:
A se ti mogoče še kje valja spisek teh dvajsetih podjetij kamor si poslal prošnjo za predračun?
Kako je pa z raznoraznimi dovoljenji? Priglasitve del na občini?
Soglasja sosedov itd?
THX

solatko ::

Uporabi googla - zasteklitev balkona - pa boš dobil kar nekaj zadetkov, potem pa na mail željo in v dveh dneh boš mel polno hišo merilcev in ponudb.

Mercier ::

Pepca*Kardelj
Kako je pa z raznoraznimi dovoljenji? Priglasitve del na občini?
Soglasja sosedov itd?


Jaz sem nameraval zasteklit balkon v hiši. Odgovor pristojnih je bil, da tega niti pod razno ne smem, ampak naj kar naredim, ker ne bo nihče preverjal ali preganjal, so dodali še "off the record". Od takrat mi je jasno, kako so lahko stavbe tako nagravžne. Torej, ne sme se bivališč urediti človeku prijazno in času primerno po nekih strokovnih merilih, lahko pa narediš karkoli.

Potem sem še pogledal predračun in se odločil, da kupim senčnik. :)

dolenska ::

zadeva je taka. jaz imam dva balkona in dejansko jih ne potrebujem. na balkonu sem mogoče enkrat letno. jedilnica bi pa prav prišla malce večja.
glede priglasitve del: ne rabiš ničesar. za zapret balkon ne potrebuješ nobenega gradbenega dovoljenja, saj se to smatra kot nezahtevni objekt. sam sem se zelo pozanimal glede tega. moja sorodnica je na občini zaposlena na oddelku prostorskih ureditev in podobnih zadev. mi je dejala, da za zasteklitev balkona ne potrebuješ gradbenega dovoljenja niti nobegea prostorskega dovoljenja. no vsaj ne v primeru katerga imam jaz. jaz nimam zraven nobenega soseda in nimam pogleda nikamor k sosedu. 4.6. je prišel nov zakon glede graditve objektov in po tem zakonu, če ne povečaš dimenzije objekta nobenega dovoljenja. razen mogoče sosedovo če si v takem položaju.
spisek firm ti lahko pošljem po zs, saj nočem delat ne reklam ne proti reklam. ti probam jutri poslat na zs.

dolenska ::

jutr prlimam še par slik

Mercier ::

midi, ne moreš vedet kaj on rabi. Ti nisi rabil nič, meni so pa v lokacijsko informacijo izrecno napisali, da nimam kaj žvižgat. Odvisno od situacije in kraja, zvezdne konselacije ...

sajko ::

Najboljš da poveš iz kerga konca Slovenije si. Našim sosedom je firma iz Radomelj naredila (irmi.si), pa je zadovoljen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sajko ()

Vanich ::

sajko je izjavil:

Najboljš da poveš iz kerga konca Slovenije si. Našim sosedom je firma iz Radomelj naredila (irmi.si), pa je zadovoljen.


Heh, še vedno nisem zasteklil balkona. Ker sem pa pri koncu odplačevanja kredita za stanovanje, (še ene 6 obrokov, hehehe) si bom privoščil še zasteklitev balkona in pa mogoče še zamenjavo oken.

Pozna kdo kakšno dobro in poceni firmo? Lahko na ZS. Aja, lokacija: Gorenjska - Jesenice.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zasteklitev atrija v bloku

Oddelek: Loža
194000 (3087) Mato989
»

Gradbeno dovoljenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5615975 (12820) Malajlo
»

Gradnja prizidka hiše

Oddelek: Loža
1312534 (12134) Krigl
»

Pravniki! - problem v bloku

Oddelek: Loža
133223 (2894) Yossarian
»

Kam se ubrniti če te sosed hoče zazidati?

Oddelek: Loža
426155 (4278) DavidJ

Več podobnih tem