» »

RAM, RAM in se enkrat RAM

RAM, RAM in se enkrat RAM

Matty ::

Zadeva je naslednja. Ze imam 128Mb RAMa, ki je verjetno CAS2 na 100Mhz (vsaj tako mi dela sedaj brez problema - vec nisem poskusil - imam C300@450)Trenutne cene RAMa pa so me spodbudile, da bi kupil se dodatni RAM, npr. 128Mb CAS2 pri 133. Lahko pride do kaksnega konfilkta med RAMoma, torej da bi se racunalnik zacel sesuvat?

Je sploh "zdravo" imeti en RAM na 100 in drugega 133... verjetno bi se tudi drugi RAM prilagodil brez problema na 100Mhz, sam raje prej vprasam...

alien-w ::

ne, to ni problem!

yjj ::

Ni nobenega problema, vendar z 256 rama ne boš videl nobene pridobitve. Raje nabavi boljši proc..

Matty ::

Ja... nov procesor, maticna pa graficna (ce bo zakej verjetno G800 matrox) pridejo na spored enkrat februarja ali marca...

Tko da... za enkrat samo RAM... :))) sej, tud to ni nujno, ker mi zdej stvar dela cist zadovoljivo...

miranpozar ::

Pozabi, kar so ti prejsnji odgovorili!
Lahko imas tezave! Verjetnost je okoli 20%. Napake bos opazil v par dnevih od vgraditve. Ni nekega pravila kdaj, kako in zakaj se to pojavi, probaj pa se s prodajalcem zmenit, da ga lahko zamenjas za kaksnega drugega, ce ne bo deloval dobro.
Miran Požar, Portorož, http://sites.google.com/site/miranpozar/

Milko ::

Ravnokar sem se pogovarjal s serviserjem v eni racunalniski firmi in mi je zatrdil, da tezav ni! Se pravi, ti lahko po mili volji vgradis noter tisti dve vrsti ramov..konfliktov ne bo!

Milko ::

Evo ti se Micronovo potrditev o tem, da so kompatibilni...

Are PC133 speed-tested SDRAMs backward compatible with PC100?

Yes. The AC timing specifications on a PC133 device are tested to allow a system bus to run at 133 MHz. The PC100 and PC66 timing specifications are more relaxed on these timings. All Micron PC133 devices should work at PC100 and PC66. In fact, a -75 device is specified for PC100 timings using CAS latency = 2. Please refer to the AC timing table in the appropriate data sheet tCK at CL = 2.

matevzm ::

Ze res, da je 133 ram kompatibilen z 100, ampak razlicni rami niso nujno najbolje medsebojno usklajeni.
Jaz imam v racunalniku 256MB PC100. Ce dodam se 64MB drugega PC100 rama, mi ob vec zasedenga pomnilnika v Excelu (ma od vseh stvari, v office programu, igrice so delale) ob Save samo se racunalnik zmrzne.
Zatorej je pameten nasvet, da se zmenis za zamenjavo, ce se izkaze, da se ti kaj podira.

Yurko ::

No, tut sam imam mešan ram in to 1 X 128MB 133MHz in 2 X 32MB 66MHz (precej starga, ampak dela kot urca na 83 MHz) in moram rečt, da kljub temu, da moja plata (Abit BH6 1.0) slovi po precejšnji muhavosti glede rama, deluje vse OK.

LP, Yurko

TESKAn ::

Yurko, mam čist isto situacijo (128 mega PC - 133 + 2x32 mega PC - 66 RAM - a), pa tut dela OK na 83 Mhz. Problemi ne sploh:)).
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Loki ::

Jest mam dva RAMA (2x64mb) neznane firme, neznane hitrosti, pa mi dela kot urica.

andro ::

Meni pa včasih zamrzne 3*64Mb.>:D
To have no errors, woud be life without meaning . No strugle no joy!

Matty ::

Glede na to, da sm mel sam ze vecje probleme z RAMom (ko sem k 32Mb dodal se extra 32Mb) se je racunalnik sesuval in se windowsi se instalirat niso hotli bom raj premislil... Lahko da bom kupil kar 2*128 (al pa en cip za 256Mb), cip ki pa bo ostal pa bo malo pocakal na visanje cen :))) sej, vedno pa ne more ostati tako poceni hehe

Senitel ::

Ja jest mam trenutno na plati 2x32MB (66MHz) + 1x128MB(133MHz), pa dela brez problema....:D

TESKAn ::

Hehe, kok jih ma sše tko kot Sentinel, Yurko in jaz?:D
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

100 MHz RAM na 66 MHz plati?

Oddelek: Pomoč in nasveti
9947 (817) VASkO
»

Plošča s P166 MMX prepozna 8 MB SDRAM (namest 64)?

Oddelek: Pomoč in nasveti
9933 (856) kuglvinkl
»

Bo kaj narobe če kupim,...

Oddelek: Kaj kupiti
121242 (1059) Loki
»

ram za 200 MHz

Oddelek: Strojna oprema
14960 (826) SkIDiver
»

ram-eno vprasanje

Oddelek: Strojna oprema
8980 (831) Zipper

Več podobnih tem