» »

ABIT NF7-S v.2 -Se ne zažene

ABIT NF7-S v.2 -Se ne zažene

miha ::

Pozdravljeni

Mam 1 problem z ABIT NF7-S v.2 plato. Do danes je delala brezhibno. PO zaustavitvi sistema sem hotel ponovno zagnati računalnik, vendar se le ta ni hotel zagnati. Odklopil sem vse naprave (diske, cd,...), tako da so ostale na matično priklopljene samo CPU in grafična ter rami. Grafična deluje normalno(sem poskusil z drugim PC-jem). Resetiral sem cmos, izklopil napajalne kable, izvlekel baterijo,držal insert. Računalnik se sicer zažene za kratek čas(sklepam po tem, ker se ventilator na hladilniku zažene za kratek čas), včasih je deluje tudi dalj časa, vendar na ekranu ni signala.
Kaj mislite da je narobe?



LP MIHA

miha ::

Nobenemu se ne sanja, kaj bi bilo?

1 ?. Če se ne zažene,je plata TILT?


Lp Miha

Vikking ::

kaj če je slučajno napajalnik kriv?

Paramedic ::

Js stavim na napajalnik. Prvo si poskusi napajalnik nekje sposodit.
End transmission.

GUFY ::

Men se je isto zgodil s staro plato NF7 Rev 1.2 in je šla plata rakom žvižgat. :\

fruti ::

Ves kaj naredi ..... to se je tudi meni zgodl ... vzemi procesor ven ... iz podnožja.... potem ga daj pa nazaj noter .... zelo pazljivo daj nazaj cooler kajti ce cooler ni dobr na procu ali pa da ga dovolj ne pritiska se plata nebo prizgala ... verjemi mel sem probleme s tem .... tako da daj cooler dol ... proca vzemi ven daj proc nazaj..... poglej ce je pasta na jedru daj cooler nazaj gor ... dobro poglej da se je dobro vsedu na haklčke in šeenkrat zalaufaj maschino !

Poročaj mi o rezultatu

LP
Boštjan

JustVi ::

A si flesov bios?

en kup sranja je nastalo z zadnjim biosom.

sevis......... in ga ti bojo na novo flesal

miha ::

Vikking: Napajalnik (antec tru power 380 W) je star pol leta, dela ,po moje, brezhibno.

Že enkrat se mi je podobno naredlo, ampak takrat sem po celodnevnem preklinjanju in pretikanju vsega živega, uspel zagnat računalnik.

JustVi: Pred kratkim (1 mesecem) sem zadnjič flashal BIOS, s takrat najnovejšim biosom. Posodobil sem tudi "BIOS" za sata raid kontroler.

Froti: Sem že neštetokrat poskusil, brez uspeha. Če je hladilnik premalo pritisnjem na CPU, začne plata piskat.


ABIT ni več to, kar je včasih bil. Nekoč pred davnimi časi sem posedoval Abitko BX6 v1. (še vedno dela) in nikoli me ni pustila na cedilu :-). Ne pa čudo, včerajšne tehnike, nf7-S, ki takoj zajamra, ko ji pač nekaj ni po godu.

Ne bom se več zaj... z plato,škoda takih lepih dni.
DAL JO BOM NA SERVIS, PA SE NAJ ONI JEB... Z NJO.

Hvala vsem, ki se mi skušali pomagati in tudi tistim, ki mi niste mogli.

LP Miha


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se mi ne zažene (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5214752 (4503) acookook
»

Računlanik ob zagonu

Oddelek: Pomoč in nasveti
201167 (1052) Dahakka
»

Težave z zagonom pc-ja

Oddelek: Pomoč in nasveti
221118 (960) Pyr0Beast
»

AMD 64 (star 1 mesec) freezne

Oddelek: Pomoč in nasveti
121171 (926) perobiker
»

po 5-ih sekundah se ugasne!

Oddelek: Pomoč in nasveti
211931 (1449) kn3z007

Več podobnih tem