» »

nalganje win 95

nalganje win 95

SanSan ::

iam problem.

Kolega je dobil nekje nek stari racunalnik (pentium 100mh) in sem mu poskusil nalozit win95. Zal mi to ni uspelo, naredil pa sem tako, da sem zbootal z winme disketo in iz cedeja poskusil nalozit winse, vendar so ti takoj ko se je nalozil carovnik namestitev zapikali in je bilo treba resetirat comp.

Zanima me ali je pri nalaganju win95 dovolj, da comp zbootas z zagonsko disketo ali moras najprej nalozit dos? S tako starimi sistemi imam zelo malo izkusenj.

Ce je bil moj postopek vredu potem me zanima, kaj bi lahko bilo narobe. CD ej po mojem vredu, ker sem probal veckrat in mi je piknil na razlicnih mestih, ki pa so vsa v internalu 10s po tem ko se je nalozil carovnik za namestitev.

Hvala za odgovor!

Matek ::

1.Probaj z Win95 zagonsko.

2.Probaj bootat kr s cedeja, če je bootable

Dosa ne rabiš nič gor dajat. Po moje ne dela tista disketa, če si kaj formatiral z njo pa to, ker win95 so bli na FAT16, WinME pa na Fat32.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

cekr ::

Obstaja nek problem, ki se imenuje FAT32.

Prvotni Win95 namreč ne podpirajo FAT32, in ker si ti začel s štartno disketo od WinME, imaš zato probleme.
Tvoja štartna disketa vidi particije-disk,
SETUP od Win95 pa ga ne, ker imaš disk formatiran z FAT32.

Disk moraš formatirati v FAT16. Če ne bo šlo drugače, uniči paticijo/je in naredi nove. Potem pa formatiraj. Še bolje je pa, če dobiš CD od WIN95-2 ali pa od Win98.

SanSan ::

Sem probal z win95 zagonsko disketo in sem tudi naredil nove particije in formatiral, pa me se vedno jebe. Se vedno mi pikne ko se zazene carovnik oz napise priprava na namestitev. Se mi zdi da se tudi cisto malo zvocnik oglasi.
Mater sem se ze s tem prejebu. Sploh ne vete kaj sem ze vse delal. Npr na win95 zagonski disketi ni bilo zagona s podporeo za cdrom pogone in sem nasel neko win98 disketo, ki je bila sicer delno pokvarjena pa sem dele, ki se nanasajo na cdrom skopiral, pa config in autoexec spreminjal, da je delal cdrom...... pa da sem ramdrive ven pobrisal, ker mi je pri zagonu setupa win95 nekaj javljal, da imam stisnjene dirve... pa kurac od win95.

MadMax ::

Ja, moj sosed je pozabu na bremzo stisnit, pa je R19 razbil.
...Pa kurac od Renaulta...
:D
:P

Daj poglej malo kake klatis.
W95 je cist OK za svoj cajt.
Ce pa jih ne znas nalozit, je pa to tvoj problem (oziroma tvojga psihiatra. joke:D )
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

tt-bird ::

Moj frend je imel težave z nalaganjem kateregakoli OSa, ko je poskušal naložiti s CD-RW pogona. Pol, ko je dal cd v CD-ROM je inštaliralo brez nobenih zapletov. Pravim, de mogoče nima pravih driverju za CD-ROM. Poskušaj z drugim CD-romom.
Just my opinion!

l0wc4 ::

Kaj pa če probaš sledeče:

1. disk formatiraš v fat16
2. narediš direktorij win95 in tja posnameš cabe
3. iz tega win95 direktorija zaženeš instalacijo

S tem se izogneš neprijetnosti pri tem, da ti CDROM zašteka pa še hitreje ti bo šla inštalacija.

8-)

moby-dick ::

Obstajal je trik, ki smo ga doživljal ob ponovni instalaciji OS windows.V Biosu imaš verjetno vklopljeno Virus protection ON ali enable.Obvezno moraž to izklopit ker potem se ob zagonu Win95 instalacije ko preide iz scandiska na grafični način zadeva zakoplicira tako, da ali zapiska in (včasih) izpiše tako dos okno.
Probaj !:D
Hear me out...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ne morem formaterati diska...

Oddelek: Pomoč in nasveti
5952 (854) Roych
»

pokvarjeni Win XP

Oddelek: Operacijski sistemi
171300 (996) hruske
»

Kako formatirat disk in inštalirat win 95?

Oddelek: Pomoč in nasveti
12931 (840) Slide
»

FAT16

Oddelek: Pomoč in nasveti
141433 (1313) Mr.B
»

W2K clean install help!

Oddelek: Pomoč in nasveti
131953 (1816) andrej

Več podobnih tem