» »

Darilna pogodba za avto iz tujine (EU)

Darilna pogodba za avto iz tujine (EU)

Dionis ::

Pozdravljeni,

Obračam se na vas, če ima morda kako podobne izkušnje oz. bi več vedel kam se lahko obrnem.

Preklical sem že nekaj zadev, vendar nisem dobil ustreznih podatkov oz. jih nisem uspel dobiti. Tudi na netu nisem konkretno za moj primer našel.

Skratka brat živi v Avstriji in razmišlja, da bi zamenjal svoj obstoječi avto. Ker bi ta avto vzel jaz me zanima kako bi najceneje avto iz Avstrije uvozil v Slovenijo? Ali bi bila darilna pogodba (kakor sem bral je brat 2. red in je tukaj že nek davek na vrednost. 5-14% če se ne motim), vendar se bojim da te potem pri dohodnini usekajo, ker si pridobil premoženje. In tudi če bi darilno pogodbo napravila ali bi imel vseeno še uvoz narediti?

Druga opcija je potem vseeno kupoprodajna pogodba, kjer pa ne vem ali bi napisala minimalno vrednost (recimo cca 500€) ali še nekje sprejemljiva vrednost cca 5000€. Avto po eurotaxu bi moral biti vreden nekje 7000€.
V primeru minimalne vrednosti me skrbi, da ne bi šlo to čez, ker bi se naši davkariji zdelo to prepoceni in bi oni vseeno po eurotaxu obračunali davek.

Katera opcija bi bila zame najbolj ugodna?

Za odgovore in pomoč se vam že v naprej lepo zahvaljujem.

Lp

Tilen ::

Brat ti z darilno pogodbo podari avto in ti plačaš 350 EUR davka. Uvozne dajatve plačaš po ceniku.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

#000000 ::

Pomojem ti ga on lahko podari, a naši te bodo nagradili z stroškom za DMV in kako homoligacijo, + še kak davek ker si dobil darilo. Tko na hitro, naši so pasji da je hudič.

Pomojem da je bolje da ti brat uredi začasno bivališče v austriji ter potem ti lahko mirne duše voziš avto Austra tablicami, je mal dražje, ampak sej ima on kako bonifikacijo ipd. pa bi znal bit na koncu celo ceneje kot pri nas. Ne vem 100% če je to vse po zakonu ampak bi človek pričakoval da je OK.

kalorijagr ::

#000000 je izjavil:

Pomojem ti ga on lahko podari, a naši te bodo nagradili z stroškom za DMV in kako homoligacijo, + še kak davek ker si dobil darilo. Tko na hitro, naši so pasji da je hudič.

Pomojem da je bolje da ti brat uredi začasno bivališče v austriji ter potem ti lahko mirne duše voziš avto Austra tablicami, je mal dražje, ampak sej ima on kako bonifikacijo ipd. pa bi znal bit na koncu celo ceneje kot pri nas. Ne vem 100% če je to vse po zakonu ampak bi človek pričakoval da je OK.



Zakaj smetiš s takimi forami. Ali si kdaj živel izven Slovenije? Ali si res tako naiven, da meniš, da druge države nimajo homologacije in dmvja na popolnoma podoben način, kot je to v urejeno v Sloveniji?

Formula 1 ::

Dionis je izjavil:


V primeru minimalne vrednosti me skrbi, da ne bi šlo to čez, ker bi se naši davkariji zdelo to prepoceni in bi oni vseeno po eurotaxu obračunali davek.

Lp

Točno to bi naredili če bi se jim zdela vrednost prenizka. Sem že slišal, da je človek nekje s Švedske kupil avto iz leasing hiše na licitaciji( tam lahko menda kot fizična oseba) in plačal manj kot je bil po eurotaxu ampak DMV je bil izračunan po tem.

Dionis ::

Mogoče sem malo nejasno napisal prej. Jaz mu nameravan plačati realno vrednost avtomobila, se pravi cca 7000€, vendar iščem pot, da bi čim manj dajatve moral plačati. Če na koncu pride ceneje, da vseeno narediva kupoprodajno pogodbo, bi vseeno naredila slednje, vendar da napiševa čim nižjo sprejemljivo ceno za DURS.

Tilen ::

Katere dajatve? DMV? Ne bo šlo! Da bi vidva naredila pogodbo za 500 EUR in uvozila praktično brez dajatev, so mokre sanje. Vedi, da imajo tam opravka z bistveno večjimi nateguni in te bodo pohrustali za malico.

Upam, da je kazen za goljufe vsaj v dvakratni vrednosti eurotax.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

#000000 ::

kalorijagr je izjavil:

#000000 je izjavil:

Pomojem ti ga on lahko podari, a naši te bodo nagradili z stroškom za DMV in kako homoligacijo, + še kak davek ker si dobil darilo. Tko na hitro, naši so pasji da je hudič.

Pomojem da je bolje da ti brat uredi začasno bivališče v austriji ter potem ti lahko mirne duše voziš avto Austra tablicami, je mal dražje, ampak sej ima on kako bonifikacijo ipd. pa bi znal bit na koncu celo ceneje kot pri nas. Ne vem 100% če je to vse po zakonu ampak bi človek pričakoval da je OK.



Zakaj smetiš s takimi forami. Ali si kdaj živel izven Slovenije? Ali si res tako naiven, da meniš, da druge države nimajo homologacije in dmvja na popolnoma podoben način, kot je to v urejeno v Sloveniji?


Sem mel avto ki je imel prednje luči naknadno menjane (prejšnji lastnik menjal) namesto običnih so bile ugrajene luči mislm da se jim reče angel eye (tisti moder obroček pred vsako lučjo) na tehničnem me je vrgel ker sem kao dodal led lučke na svojo roko, a bile so lampe Od Helle ki so po standardih in enake se da še danes kupit na njhovi spletni strani, sem klical v hELLO so rekli kaj imajo za kokodakat, ker to so luči ki so se tudi serijsko vgrajevale v ta vozila odvisno pač od opreme, in da Naj jim pokažem znak E2 al E1 neki takega, sem to naredu, a mislš da mi je na tehničnem reku OK, Ja ne, hoteli so imet HOMOLIGACIJO, katero sem pozneje plačal dodatnih 40 ali 45 eur.

TOLK o tem kako EU in naši hepani razumejo eni druge.

Tilen ::

Seveda moraš narediti homologacijo. To je tako, kot če si naknadno vgradiš vlečno kljuko. Ni dovolj, da oprema 1:1 štima. Nekdo, ki je kupil vozilo in je bila kljuka že serijsko, jo ima homologirano. V primeru, da jo vgradiš naknadno in je popolnoma enaka serijski, moraš na homologacijo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

#000000 ::

Ja sam zakaj potem imamo standarde kot so E1 E2 ipd. ali CE recimo, potem bi vsak PC ki mu menjaš napajalnik moral na homoligacijo, pa ajde recimo zavorne ploščice pri avtu, menjaš original prvo vgradnjo z nekim poceni ekvivalentom pa ti ne težijo na tehničnem enako je z diski ali sklopkami ?

St235 ::

Standarde imamo zato, da vemo, da so vgrajeni deli narejeni v skladu z splošno sprejetimi specifikacijami. Samo to ne pomeni, da zato ker je del predviden za eno vozilo oziroma model kakor ti paše prestavljaš v druga vozila.

Tudi zavore morajo bit narejene v skladu z standardi, pa zato ne moreš dat zavor iz enega vozila na drugo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

#000000 ::

Ok smo off topic, ampak sam še tole, pri meni se je šlo za luči za isti avto le druga izvedba same LUČI ki so jih enake vgrajevali v točno tak model vozila.

Tilen ::

Ne vem, kaj ti ni jasno. V primeru, da je druga izvedba iste stvari (npr. serijsko temnjene šipe) na vozilu X z opremo Y homologirana, je lahko na istem modelu X s slabšo opremo brez homologacije. V primeru, da boš torej na slabše opremljenem "enakem" modelu X želel temnjenje šip, boš moral na homologacijo.

Enako velja za platišča. Vozila z boljšo opremo imajo praviloma že serijsko homologiranih več dimenzij, kot osnovni modeli.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

#000000 ::

EEE vidš to pa nism vedu, da imajo vozila z boljšo opremo že homoligacijo za slabšo opremo, obratno pa ne. OK

AndrejO ::

Dionis je izjavil:

Mogoče sem malo nejasno napisal prej. Jaz mu nameravan plačati realno vrednost avtomobila, se pravi cca 7000€, vendar iščem pot, da bi čim manj dajatve moral plačati. Če na koncu pride ceneje, da vseeno narediva kupoprodajno pogodbo, bi vseeno naredila slednje, vendar da napiševa čim nižjo sprejemljivo ceno za DURS.

Kupoprodajna vedno pride ceneje.

DMV ti ne gine, ne glede na to, kako je avto postal tvoja lastnina.

Pri darilni boš plačal kupnino in nato še davek na ocenjeno vrednost darila.

Pri kupoprodajni boš plačal samo kupnino.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Uvoz avtomobila iz tujine

Oddelek: Na cesti
4524305 (4376) benjaminp
»

Uvoz vozila iz tujine

Oddelek: Na cesti
257308 (4797) gegoran
»

Kako najlažje do darovanega avtomobila iz tujine?

Oddelek: Na cesti
123263 (2430) mn
»

Uvoz rabljenega avtomobila iz EU

Oddelek: Na cesti
178010 (4120) Vikking
»

Lahko kupim avto v Italiji, ga tam registriram in vozim pri nas ?

Oddelek: Loža
1910210 (9724) z3ro

Več podobnih tem