» »

Windows XP zaštekal, nujno rabim pomoč!!!!!

Windows XP zaštekal, nujno rabim pomoč!!!!!

edey ::

Pozdravljeni!

Mama sledeči problem, ko vklopim računalnik se normalno vklopi in začne nalagat Windows, potem pa med nalaganjem samo enkrat vse zašteka in ne nalaga več. Kja je lahko narobe. Enostavno se mi noče zagnat Windows, sem že probal vstaviti XP cd not pa ga tudi ne zažen,reset tud nič ne pomaga,...
Kaj naj naredim, sem res že ubupam, nebi rad zgubil podatkov na disku ker imam gor kaj nekaj zelo pomembnih podatkov ki jih nujno porebujem!!!

Prosim za hitro pomoč!

LP

Revenant ::

okej, ker vem kako psihadelično upliva takšen mizeren dogodek na moralo posameznika, ti bom odgovoru. Ne boota cd-ja? enter bios, default settings, preveri če zazna cd-rom, probej bootat, če ti rata, repair winse. Verjetno pa si na to že itak pomislu, zato nevem; a si kej brcal v kišto (hardwerski problem), pregrevanje proca, možno da te jaha PSU, sploh če je kakšen cenen (lastne izkušne). odpri kišto, preveri kablovje, poskusi reset biosa/cmos z jumperjem (navodila matične).

vem, to je sila nasplošno, nej še kdo bl pametn pametuje
Bolje golob v roki kot kurac na strehi.

edey ::

Če pa kar znova inštaliram windows, potem izgubim vse podatke???

Revenant ::

repair ohrani fajle, če pa daš clean install, pol predtem narediš format, v tem primeru ja, izgubiš. brezveze clean, najprej repair.

Si poskusil, boota cd?
Bolje golob v roki kot kurac na strehi.

edey ::

Ja probal sem, a nič ne pomaga, ista pesem:) Jaz nebi prej formatiral, sam bi na novo inštalirar brez clean, a to gre?

edey ::

Kak bi pa lahko prišel do podatkov na trdem disku?

LP

edey ::

V varnem zagonu pride do system32\drivers\mup.sys,potem pa napiše,če želi preskočiti datoteko SPTD.sys,in če stisne ESC ali ne,se varen zagon ne nadaljuje več.

Saintek ::

Koliko tem boš še te odprl ti ?!

Revenant ::

Ja probal sem, a nič ne pomaga, ista pesem:) Jaz nebi prej formatiral, sam bi na novo inštalirar brez clean, a to gre?


hmm, najprej uklop monitor, d boš vidu moj prejšni post. no offense:)
Bolje golob v roki kot kurac na strehi.

dba ::

Zaženeš sistem z kakšne live distribucije, mountaš svoj dist, presnameš podatke na kak prenosni disk, formatiraš, na novo postaviš sistem...

dronyx ::

Jaz ljudem vedno svetujem, da naredijo dve particiji C in D. Vse svoje podatke imaš na D, sistem in programe pa na C. Ko prideš v tako stanje, da nimaš več rešitve, na novo naložiš OS na isto particijo, medtem ko podatki ostanejo in ne diraš druge particije. To sem že parkrat naredil pri "znancih" in se je vedno obneslo. Kakšno resno okužbo z spywarom ali virusi bi lahkor reševal več ur, sam sistem in tistih nekaj programov pa namestim prej kot v eni uri, če so vsi CDji na broju. :)

Drugače pa je rešitev CD z Linux distribucijo ali kakšen ERD Commander, zunanji USB disk in kopiraš podatke na varno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

preem ::

al pa neseš računalnik nekam in plačaš 100€. a ti dam telefonsko? od kje si doma ? :P

SkIDiver ::

Lahko ga prineseš meni oz pridem jaz do tebe. Bo pa ceneje kot 100€:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

edey ::

Sem že uredil zadevo, sem si sposodo en disk od kolega in na njega naložil windows, moj disk sem pa priklopil zraven in kopiral vse podatke ki sem jih potreboval na drug disk. Potem sem še pa naredil ennkrat obratno, seveda sem prej formatiral moj disk in kot ste mi priporočali razdelil disk na 2 particiji... Tak da zdaj spet vse deluje normalno, zgleda pa da se mi je zrušil windows ali sem pa dobil kakšen virus da je prišlo do tega dogodka...:)
Hvala vsem za pomoč.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

koliko particij priporočate imeti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5812265 (7746) carota
»

zagon win XP

Oddelek: Pomoč in nasveti
5843 (801) energetik
»

TeŽava s trdim diskom

Oddelek: Pomoč in nasveti
231701 (1344) bluefish
»

Problem pri prižganju računalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
241266 (1041) Jernej88_
»

Windows xp pride le do loadinga

Oddelek: Pomoč in nasveti
312282 (2058) bluefish

Več podobnih tem