» »

extreme vs. "navadni" CPU

extreme vs. "navadni" CPU

Glodko ::

Odločam se za nakup procesorja, pa me informativno zanima kakšne so razlike med extreme modeli in navadnimi modeli procesorjev (Intel seveda). Ali imajo slednji le dvignjene frekvence? Ker recimo http://www.mimovrste.com/artikel/242001... tale extreme ima danes isto frekvenco oziroma nižjo od modelov E8400 in E8500, pa je še vedno 5x dražji od obeh. :|
V glavnem če damo ceno ob stran kakšno so razlike med njimi?

bluefish ::

extreme variante imajo odklenjen množilnik.

Glodko ::

Ja sm to baje samo verzije ki imajo vmes Q črko.

bluefish ::

Glodko ::

Aha, razlika je v frekvenci in odlenjenem množilniku. Eh ni vreden odklenjen množilnik 800€ več. Bom najbrš vzel kar Core2 Quad Q9450 v tej akciji na vrhu te strani, pa je!

Blinder ::

Cemu pa ti oz. vam(tudi ostalim) rabijo tako mocni procesorji?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Kibby ::

Blinder 90% jih vzame zato da pol se lahk naokrog hvalijo, kako "beštijo" majo doma... Pa ne mislim na mamo :D:D:D:D

BuBBle.D ::

Kibby ne bluzi. Procesorji z odklenjenim množilnikom se kupuje za ekstremno navijanje. Pač folk plača premium za odklenjen množilnik.
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

Kibby ::

Govoril sem za tiste, navadne uporabnike, katerim bi bil Q6600 cist dovolj, pa raje dajejo 100+€ vec sam tolk da lahk recejo da majo Q9450. V ekstremno navijanje se sploh ne vtikam, ker to ni moje podrocje... Tak da ne skaci za vsako malenkost :P

EDIT: Sem kje omenil tvoje ime/nick? Pa ne bit takoj uzaljen... eno je ce pisem nasplosno, drugo pa ce bi se konkretno nate spravil... Vsak lahko s svojim keshom dela kaj zeli, ce je pa to smiselno pa ni moja stvar...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kibby ()

Glodko ::

Očitno ker dam neki dnarja več za novejši proc me je treba tle pluvat, linčat in proglasit za bogatga maminga sinčka al kva?

BuBBle.D ::

Kibby saj nisem bil užaljen in niti tebe nisem hotel samo mi je smešno ko vidim kakšno tvoji podobno izjavo. Samo tko za informacijo, Q9450 ni extreme verzija CPU-ja, tisti z "X" in "QX" so.

Lp
Roberto
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

GrimReaper ::

Ja sm to baje samo verzije ki imajo vmes Q črko.

V bistvu X pomeni Extreme, zdej je pač naneslo še da so samo Q-ji Extreme verzije, bil pa dvojedrni X6800, sam ta je še 65nm.
Extreme zaradi cene pride v poštev res samo za ekstremno hlajenje, če bi bil cenejši, bi odklenjen multi vsakomur s slabšo plato prišel prav.

Zej če res nimaš preveč denarja, vseeno če E8400 vzameš, za quad core morš že sam vedt za kaj bi ga rabil, in ne, za igre se ne splača dajat 2x več od E8400.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

Kibby ::

Robi saj vem da ni extrem. Hoto sem le povdarit da vecina bv daje vec denarja, pa sploh tega ne rabi oz. ne opazi razlike (pa nocem s tem povedat da je procesor slab ali kaj podobnega, ampak trenutno se ne stima price/performance; tudi sam se ga nebi branil, ampak dati skoraj 140 evrov vec se mi ne zdi smotrno). Razumem za tiste ki se ukvarjajo z videom, ekstremnim navijanjem ipd. No saj kot sem ze prej omenil, vsak lahko pocne z svojim denarjem kaj zeli, v to se niti ne vtikam, se mi pa pac zdi nesmiselno in na to sem hoto opozorit. Sicer pa je bila moja prva replika bolj zajebantske narave, če sem pa koga uzalil, se opravicujem, ker ni bil to moj namen. LP!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Intelov Sandy Bridge je tu! (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
5110750 (7920) Tilen
»

Nov PC

Oddelek: Kaj kupiti
161111 (877) biokill
»

sestavljanje kompa...kaj kupit

Oddelek: Kaj kupiti
492261 (1152) iLichu
»

Množilnik ali fsb...

Oddelek: Navijanje
23976 (976) Urc
»

Novosti iz Intela

Oddelek: Novice / Procesorji
123955 (2843) PlayTheGame

Več podobnih tem