» »

HP DeskJet 920c ali Epson C60?

HP DeskJet 920c ali Epson C60?

Mlchk ::

Zdravo.

Hja, sem v zelo zelo veliki dilemi.
Po šestih letih se ločujem od mojega zvestega frenda Epson Stylus Colorja 200 :D :D
Zdej sm v dilemi kaj vzet, al nej bo to:

- HP DeskJet 920c
ali
- Epson C60

Bil sem že precej za HPja, vendar se pa težko odločim.
C 60 je kar hitrejši...Računajte da dobim oba za isto ceno.
Epson mi pa u bistvu ni delal problemov teh 6 let.
U bistvu sm totalno zmeden :)
Ker tiskalnik kupt?

LP,
Mlchk

Lime ::

HP 920c
- boljši izpis na navaden fotokopirni papir
- boljši izpis linij in teksta
- 2MB RAM

EPSON
- boljši izpis na inkjet, foto... papir
- cenejše kartuše - kompatibilne
- boljši izpis slik-fotografij
- pika samo 4 pl

Mlchk ::

Heh, tele podatke si iz JAE-ta prekopiru I think :)
No dejte se mal oglasit ljudje :)

DJroky ::

Jaz sem za Epsona. Ampak vsak ima svojega favorita, tako da je najbolje da se odločiš sam.

Stallone ::

HP!!

MadMax ::

Odvisno kaj in koliko printas.
Strinjam se z Lime-om, razen - cenejše kartuše - kompatibilne : to jaz razumem kot neoriginalne-v tvojem primeru neuporabno, saj ce printas pretezno text bos kupil HPja, ce pa slike, pa neorig. barva itak nima tle kaj delat.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Mlchk ::

Hm, hm. Razen Lime-a in MadMaxa ni noben svetoval nič pametnega. Glejte. Mene ne zanima kdo je vaš favorit, oz bi rad v tem stilu:

Moj favorit je Epson. Zato ker:

.....

Razumete?

LP,
Mlchk

OldSkul ::

Men neoriginalne kartuše na Epson 680 delajo prav super, barvne in ćrne in vam moram povedat da skoraj razlike ni tudi ko foto sliko kopiram.Pri meni je takoQ

MadMax ::

OK, se nekaj:
iz Epsona pride list suh, iz HPja pa moras se 10 sekund pazit, da ga ne razmazes s prsti (drugacno crnilo, ne pa polivanje le-tega).

HP kartuse so 1/3 (novi modeli) do 1/2 (stari modeli) drazje kot Epson, vendar dobis neprimerno vec crnila, hkrati pa zamenjas tudi glavo (ta pa je pri Epsonu fiksna-ce ti crkne, je cca. 18kSIT ENA! Crna ali barvna).

Epson naredi ciscenje sob ob vklopu tiskalnika, HP pa pred zacetkom tiskanja. To pomeni, da Epson hitreje zacne printat, vendar, ce ga imas npr. priklopljenega na razdelilec s stikalom ter ga vklopis vsak dan skupaj z racunalnikom ceprav ne tiskas, po 2 mesecih izpraznis kartuse, ne da bi natisnil 20 listov.

To so dejstva.

Vem, da te drzi za Epsona, ker ti je tolika leta dobro sluzil.
Vsak ima svojega favorita. Zame sta oba enako dobra, ce ves, kaj z njima tiskat. Ce ne, je vse skup podobno voznji z Mercedes S po njivi, ali pa z Lado Nivo vsak dan iz LJ v MB in nazaj:D
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Lime ::

Tele podatke sem kar iz glave prepisal. Bil sem tudi na hp-jevem in Epsonovem izobraževanju.
Pri hp 920c in Epson C60 so originalne kartuše približno ista cena. 8.000 - 11.000 SIT vsaka. Epson je zelo povečal količino izpisa z eno kartušo (600 črnih strani in 300 barvnih) glede na prejšnje modele. No tudi kartuša je še enkrat dražja, kot pri prejšnjih modelih. Mislim da je količina izpisa celo nekoliko višja kot pri hp 920c.

Tudi sam sem pristaš kompatibilnih (neoriginalnih) kartuš. Konkretno PrintRite. Od originalne se poleg 40% nižje cene razlikuje le po malenkostno različnih barvnih otenkih.
Kar se tiče razlik pri tiskanju slik ali teksta mislim, da Epson ne bo natisnil tekst tako slabo, da se ne bi dal prebrati in mislim da pri tiskanju teksta ni tako pomemben izpis, kot pri tiskanju slik - fotografij.
Torej dajem glas za Epson.

Mlchk ::

Hm, hm. Faq ane, noro težko se mi je odločit.
Tiskal bom recimo 70 % slike, 30 % pa text.
U bistvu sm bil skor bl za Epsona sam me je
pa tole spet zmedl, glejte oceno pri:

Epson C60 - Link do Epson C60 testa
HP 920c - Link do HP DeskJet 920c testa

No...se zmeraj vas prosim za vasa mnenja :)

LP,
Mlchk

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mlchk ()

Stallone ::

Sm meu Esona, zdej mam pa HP 960, pa mi HP veliko bolj odgovarja. Odloči se za HP-ja>:D

PersonaRudis ::

...jaz bi samo nekaj iz svojih izkušenj dodal:

imel sem epsona, pa bila kvaliteta izpisa skozi časvedno slabša (črte), pri tega še pri hp-ju (930c) nisem opazil, saj vsakič menjaš glavo...

Mlchk ::

Heh, zmerom bolj mi vleče na HPja. Pač ogromno folxa mi ga priporoča, dočim Epsona ne prav veliko. Am, zelo sta mi pomagali oceni...nekaj tista, ko sm dal v prejšnjem postu link..Zlo pa tole, prepisano iz Jokerjevega testa tiskalnikov (by Luni):

Epson C60:

....A na moje veliko presenečenje je pri izpisu slik zaostal.
Na navadnem papirju sicer dosega spodobne rezultate, vendar je na namenskem mediju foto brez težav ločiti posamezne pike in tudi barve so slabše.

HP 920c:

....Takisto se zelo dobro odreže pri barvnem tiskanju (slike in fotografije) čeprav ne odlično.

To me je kar prepričalo, glede na to da 920c tudi text izpisuje fantastično! :)

LP,
Mlchk

Mlchk ::

Jutri grem po HP 920c v LJ. Sicer pa so še vedno zaželjeni komentarji...

dr.J ::

Če boš veliko printal, vzemi laserja. Res ni v barvah, boš pa veliko prihranil pri kartušah. Laserja za 6k kopij dobiš že za 64 kSIT, pa dela v vseh OSih. Proizvajalci inkjetov služijo ravno s kartušami, manj pa s printerji samimi.

Jux ::

OK, se nekaj:
iz Epsona pride list suh, iz HPja pa moras se 10 sekund pazit, da ga ne razmazes s prsti (drugacno crnilo, ne pa polivanje le-tega).

Bucka... sam imam doma Deskjet500C8-O - verjetno najstarejsi barvni tiskalnik, ki se ga je dalo dobit v slo in v teh 7-8 letih kar ga uporabljam se je zelo popravila kvaliteta HP crnil in se ne dogaja vec, da je treba cakat na susenje. Predvsem pa, v tem casu nisem imel niti enega problema z tiskalnikom (razen kabla ki je crknu ko mi je tiskalnik padu na tla).
web&blog&etc: http://lukabirsa.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kartuše se prehitro pritožujejo

Oddelek: Novice / Tožbe
204229 (3130) OSA
»

Originalne kartuše zaostajajo

Oddelek: Novice / Ostale najave
458248 (6376) Jst
»

Cena izpisa za brizgalnike

Oddelek: Kaj kupiti
81521 (1432) VASkO
»

Kateri tiskalnik

Oddelek: Kaj kupiti
101290 (1133) bobby
»

Tiskalnik kater?

Oddelek: Kaj kupiti
181741 (1482) SLOWWWeb.net

Več podobnih tem