» »

Kako bi vi povezali?

Kako bi vi povezali?

Futsal ::

Pozdravljeni,

Zanima me kako bi vi tole stvar povezali. In sicer imam Reciver Rx-V361 Yamaha in zvočnike SW 5.1 5005

Reciver


Zvočniki



Zadaj imam na zvočnikih tako zadevo.

ZVOČNIKI ZADAJ



SLIKA



Hvala lepa. Sam sem povezal zadevo in sicer tako da sem vse zvočnike (male) priklopil na reciver direkt. Subwoofer pa sem priklipil preko činč činč kabla iz game na DVR OUT na reciverju.

Prosim za pomoč in nasvet
Janko in Metka
  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

LexLuthor ::

Mislim, da si zadevo izpeljal optimalno. Problem je v tem, da imajo ti zvočniki svoj receiver in nobenega digitalnega vhoda. Namenjeni so namreč za direkten analogni priklop izvorov zvoka (DVD.

Torej, vse satelite pusti priklopljene direktno na receiver

Nizkotonca poskusi povezat takole:
1. Stereo out činč (Receiver) > 2-ch Input (nizkotonec) - za delovanje v režimu stereo
2. Sub Woofer činč (Receiver) > 5.1. Input SUB (nizkotonec) - za delovanje v režimu 5.1

To bi skoraj moralo pravilno delovati.

Futsal ::

ja samo problem je v tem ...sedaj ko imam prilopljene zvočnike jih štelam preko reciverja edino kar je je pa sub . mam pa preko svojega dalinca. Torej je sub neodvisen od onih zvočnikov. Mam pa še poln funkcij na reciverju kateim se moram malo posvetiti da to nastavim. Vsak zvočnik posebaj mam za glasnost štelat. Me pa zanima kaj je na reciverju samo en činč ZA SUB in kako bo to povezal z tem sub da bi mogoče vse štelal..Da na sub nareštelam na določeno jakost manualno ne potem pa bi preko reciverja štelal naprej ...na vse kanale ..in tko..

Rab bi pa imel priklopljeno signal od računalnika in DVD ki ga bom še dokupil
Janko in Metka

LexLuthor ::

ja samo problem je v tem ...sedaj ko imam prilopljene zvočnike jih štelam preko reciverja edino kar je je pa sub . mam pa preko svojega dalinca. Torej je sub neodvisen od onih zvočnikov. Mam pa še poln funkcij na reciverju kateim se moram malo posvetiti da to nastavim. Vsak zvočnik posebaj mam za glasnost štelat. Me pa zanima kaj je na reciverju samo en činč ZA SUB in kako bo to povezal z tem sub da bi mogoče vse štelal..Da na sub nareštelam na določeno jakost manualno ne potem pa bi preko reciverja štelal naprej ...na vse kanale ..in tko..

Rab bi pa imel priklopljeno signal od računalnika in DVD ki ga bom še dokupil

Vse dodatne naprave boš priklapljal na receiver prek digitalnih povezav (coaxial in optical). Kaj je "sub" na nizkotoncu, poglej na sliko, ki si jo pripel. Je v sklopu vhodov 5.1 input.
Na tvojem nizkotoncu nastavi neko jakost, potem pa ga odmisli in vse štelaj direktno na receiverju.

Zgodovina sprememb…

Futsal ::

bom danes malo probal pa če ne bom še kej prašal

Full hvala za informacije
Janko in Metka

Futsal ::

No takole, sedaj sem probal in priklopil in sicer tako kot je na sliki. Zdej me zanima je tako ok. Sicer mi poje vse ok...Samo 5 zvočnikov mi dela preko reciverja in jih dajem tuki naglas. Samo woofer pa mi dela čist po svoje. oz ga štelam preko njegovega dalinca. Se pravi so lahko visoki toni naglas woofer pa ne dela če ga nimam užganega. V spodnji sliki sem naredil kako sem priklipil. Zanima me kako če bi kdo kako drugače priklipil.

POVEZAVA RECIVER - WOOFER


ŠT.1 - Tukaj sem dal vse zvočniki FL, FR, SL, SR in center.
ŠT.2 - IZHOD CD sem vezal signal. Prihaja mi iz kompa(muska)
ŠT.3 - POVEZAVA wooferja in reciverja preko činč - činč kabla. Zadeva kar dela na tem izhodu na reciverju. Zanimivo pa je tudi da to dela če dam na DVR - out (na reciverju).
ŠT. 4 - Povezava lap topa, samo da sem videl kako bo delalo na kak film.
ŠT. 5 - za tole pa ne vem zakaj sta dva izhoda za zvočnike. Kaj je to kao stereo varianta.
Poleg tega sem dobil te kable, za katere mislim da so iz zvočnikov pa na zvočno kartico 5.1 v računalnik.

kablovje



Upam da sem razumljivo napisal. Zanima me kako bi še wooferja uklučil da ga ne bi posebaj štelal. Oz da bi ga dal na defolt nekam ..pa potem da bi se ga dalo sorazmerno dajat naglas z malimi zvočniki.

Kakšen predlog?


Hvala
Janko in Metka

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

LexLuthor ::

Poveži še tole, kar sem ti označil s številko 7. Boš potreboval, ko bo prostorski zvok in ne le stereo. Vse izvore zvoka (DVD, HD, IPTV,....) priklapljaj (če je le možno) z digitalno povezavo (glej 6).

SLIKA



To je to.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

bate ::

Eno vprašanje na to temo. A je za povezavo označeno s 6 - dvd, spodaj potreben kak poseben kabel in konektor, ker na oko zgleda enak kot vsi ostali, le da je oranžno pobarvan.

Hvala

LexLuthor ::

običajen RCA

Mattithyahu ::

Zanima me kako bi še wooferja uklučil da ga ne bi posebaj štelal. Oz da bi ga dal na defolt nekam ..pa potem da bi se ga dalo sorazmerno dajat naglas z malimi zvočniki.


Ti je uspelo potem to? Prosim povej rešitev, če ti je uspelo. LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Priklop hišnega kina

Oddelek: Zvok in slika
265585 (3425) ninjaxx
»

povezava laptopa,reciverja in plazme

Oddelek: Zvok in slika
71718 (1573) kokos25
»

5.0 surround brez subwoofer-ja?

Oddelek: Zvok in slika
7910 (737) Scorpia
»

Sony RG440 bass na hišni ojačevalec Pioneer ?!

Oddelek: Zvok in slika
71944 (1864) shinko
»

priklop suba

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
102471 (2309) SloMusty

Več podobnih tem