» »

Povezava na internet

Povezava na internet

zack069 ::

Mene pa zanima nekaj: a gre povezava takole: modem od siola, iz njega pa 2 x crossover povezava na dva ruterja in dostop preko vsakega posameznega ruterja na internet ??? ker klikor mi je jasno SIOL omogoča 2 priklopa na internet ( isti pass in uporabniško ime ) ... ali pa delam z enim preko ruterja in vklopljen DHCP, na drugem pa potegnem samo crossover kabel v pc in delam z dial up povezavo..... ker stvar je taka, da se mi en ruter obeša ( ZyWALL 2 plus ) in potem ne morem dostopat do neta .....thx za info

Tilen ::

Će imaš statični IP se tej mreži slabo piše. Zakaj pa crossover kabl?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

zack069 ::

ne, nimam...imam dinamični IP..... stvar pa je taka da morajo biti računalniki ki so priključeni na ZyWALL ruter biti v domeni....ker sem pa v domeni bil tudi sam, pa se je zadnje čase dogajalo, da se je ruter enostavno obesil zaradi prevelikega prometa...in sedaj bi jaz rešil tako, da bi ostalo meržo pustil tako kot tje, sam sebe pa bi priključil preko drugega modema na net, ali pa preko dialup povezave...zakaj crossover ? a ni od modema do ruterja za WAN povezavo uporabljen crossover kabel? ker če ni, potem sem se narobe izrazil ....
hvala

zack069 ::

no...a še kdo obvlada zadano situacijo ???

Tilen ::

Od modema do routerja v WAN uporabiš navadni UTP kabel.

Drugače pa ja, "težji del" mreže daš na router. Sebe pa direktno na modem priklopiš in vzpostaviš PPPOE povezavo. Z dinamičnim IP ne bi smelo biti problema.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

povezava preko switcha ne dela (siol modem -> switch -> laptop)

Oddelek: Pomoč in nasveti
375186 (4690) BorutK-73
»

ADSL modem -> Switch -> Router, kako da so vsi v istem subnetu?

Oddelek: Omrežja in internet
384751 (4270) SasoS
»

internet ne dela pa da se je*em

Oddelek: Omrežja in internet
141719 (1364) Jakka
»

ADSL-kako povezati 4 PC?

Oddelek: Omrežja in internet
121969 (1695) ToniT
»

ADSL - lan

Oddelek: Omrežja in internet
111058 (819) Tiger

Več podobnih tem