» »

Računalnik crknu po testiranju s Primo 95 NUJNA POMOČ

Računalnik crknu po testiranju s Primo 95 NUJNA POMOČ

Bager167 ::

Kot sm že ta teden opisu v eni temi (Resetiranje računalnika - pa najbrž ni črv) sm mel ene probleme z mojo škatlo.

Računalnik se mi je pričel kar neaenkrat (prej sm fasu ene par trojancev - vendar jih je antivirus popucu) sam od sebe resetirat = plav zaslon + dumping memory (alarmi pa REGISTRY_FAULT; ...IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL ....-v glavnem za vsak en drug alarm). Sm formatiru particijo C(ne pa tudi D na istem disku) pa so problemi ostali.
Zarad enga alarma (Ntstap1.sys) sm updejtu še gonilnike za mrežno. Ostali gonilniki so pa bli najnovejši.

Sm mal po vašem forumu pregledu in sm šel testirat računalnik:
- najprej disk (WD800BB) - brez napak
- potem pa s Primo 95 -Torture test :
1. najprej tretji test (najbolj obremeni RAM) in mi je javl fatal error (hardware problems) in ga je predčasno zaključl
2. potem pa še ta prv test in na sred le tega mi je računalnik crknu - zdej ko ga hočem pržgat se sploh ne odziva - niti enga piska nč
????;((
Kaj je zdej blo narobe in kaj je crknal? (plata, procesor, napajalnik ???????????):(

Konfiguracija:
Windows XP + SP1
matična ECS K7
procesor Athlon 2400 XP+
grafika RADEON 9200
napajalnik 300W
disk WD 80G 7200 rpm
mrežna Realtek

McHusch ::

Poglej, če se prižge kakšna lučka ali pa zavrti kateri koli ventilator. Če se ne, je šel napajalnik.

Daedalus ::

Če je šal napajlnik, bodi po zamenjavi pozoren na tole:

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

Ko javi takšno napako, je vpleten pokvarjen hardver, ponavadi ram. Možno je tudi, da ni kakšna kartica dovolj dobro vstavljena v režo, tako da dobiti drug ram za testiranje in preveriti kartice...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

delfinus ::

Po mojem obcutku te je izdala ali maticna plosca ali pa napajalnik. To da ti je resetiral in dumpingiral je znak, da je nekaj narobe s hardwerom. Nekaj v napajlno usmierjevalnem delu PCja. Preglej mal plosco natancno, ce je slucajno kak kondenzator napihnjen. Ali se sploh kaj gane ali je popolna tema?

lp, D.

Bager167 ::

McHusch = nč se ne pržge ko prtisnem gumb za ON - ne ventilatorji ne lučke - tko da je najbrž res napajalnik šel

Daedalus - ko se mi je pojavu IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL je bil zravn tale dopis Ntstap1.sys; in so mi rekl da je to povezan z mrežno kartico (ok sm na ADSL prključen in je potem neki s filter driverji neki narobe); sam mi je pa Prima 95 med testiranjem RAMA javla da je neki narobe s hardverom a še ti si mi dal tole informacijo tako da bom res prečekiru še RAM

Dr_M ::

jest sm takoj na sum uzel maticno...ker ECS ne slovi po ksni grozni kvaliteti... te plate zelo rade crkujejo.
drugac pa, naprej probi drug napajalnik....potem ksn ram pa procesor. ce ne bo delal, je plata.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

ru7 ::

Meni isto dela včasih ta BSOD, sam da je pri meni NDIS.SYS file čudn. Pr meni je blo pa bolš ko sem zamenju driverje modema (qrčev Gigaset 3070). Zdej pa sem dal spet stare gor (ker ne vem kam sm dal une) in mam spet probleme s tem.

A pol zalaufam Memtest za vsak slučaj?

Daedalus ::

Tule pravijo, da je težava v gonilnikih za mrežno, tako da je možno, da maš težave z gonilniki za modem. Oziroma, kot je eden v tem threadu napisal:

>NDIS stands for Network Driver Interface Specification, which is the connector between windows and the network-card driver... kind of like Direct-X is the connector between windows and your display-card driver.

Tam je tudi povezava na ms bluescreen pojasnila stran... Jo bom še sem dodal.

Aja, pa memtest tudi zaženi, za vsak slučaj...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

Dead_Eye ::

jest sm takoj na sum uzel maticno...ker ECS ne slovi po ksni grozni kvaliteti... te plate zelo rade crkujejo.


Ne vem od kje ti to. Moja k7s5a dela že 2 leti 24h na dan bp, vem pa še za 3 ECS plošče ki delajo več kot leto bp.

aja pa še to: imam pa malo več kot leto 8rda+ pa so se tisti 4 kondenzatorji(2200uF 10V) lepo napihnili in spustili "cedevito".
The one and only

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dead_Eye ()

Dr_M ::

dons sm povprasu par kolegov, za katere vem, da so mel ksno ECS plato in od petih dela samo se enmu, ostalim so pocrkale po 1-2 letih.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

ru7 ::

To se pojavi tudi če je mrežna izklopljena/uništalirana. Je mel sosed iste probleme, dokler ni driverje modema zamenjal (čist različen sistem, samo modem isti). On mrežne sploh nima. Mislim, da sm naredu napako, ker nism čist odinštaliru prejšne ampak jih samo povozu.

Poročam kasneje, kaj pravi memtest.

Bager167 ::

sorry za pozn odgovor - zdej nimam računalnika doma in morm s službenga in na net.

Ko pržgem računalnik se popolnoma nič ne zgane (nč lučk...) tako da je najbrž res napajalnik. Glede plate - do zdej je čist lepo laufala brez problemov - sam ko so se pa začel tile problemi pa se mi je mal pred tem (~2 dni) BIOS sam od sebe postavu na defaultne parametre (npr. integrirano zvočno sm mel disabled pa procesor laufa na 133 - kr naenkrat se je pa zvočna omogočla pa procesor je začel laufat na stotki - tko da sm mogu pol nazaj vse nastavt) - so to kaki znaki da je tud s plato kej narobe :| upam da ne.

Kaj je pa zdej s temi driverji od modema (a so to filter driverji al kaj) - a jih morm jst tud met inštalirane ko sm prek huba povezan na modem (mam pa ADSL). Jst sm pr IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL dobu Ntstap1.sys =>inštaliru nove driverje za mrežno - a bi mogu še potem za modem???

Hvala

Daedalus ::

Hmm, kolko je meni znano, za ADSL modem ni potrebno na mašini inštalirat driverjev, tako da mi ni jasno o kakšni inštalaciji modema to govoriš. Inštaliraš mrežno, skonfiguriraš PPP in to je to. Če ti driverji za mrežno sesipajo mašino, probaj druge driverje ali pa drugo mrežno. Modema ni potrebno inštalirat. Nasploh se izogibaj softveru, ki ga SIOL prilaga modemom...

Glede težav z BIOS-em - če se ti sam resetira, je verjetno baterija, ki skrbi za ohranjanje nastavitev crknila. Zamenjaš, če je plata v garanciji, ti pa naj zamenjajo na servisu.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

delfinus ::

Tist error IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL se je meni pojavil, ko sem imel procesor undervoltan in pa ali, ko sem prevec navil. Torej je tu bla posredi voltaza. Res nekje govorijo nekaj v tezavi z mrezno, ampak tu v tvojem primeru (Bager167) mrezna nima vpliva za ta error in sedaj popolno temo maticne. Sumim maticno, mogoce samo baterija kot je ze omenjeno. Sicer pa poskusi prej z napajalnikom, ker je le malenkost enostavneje kot pa rozmontirat celo plosco. lp, D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

Keyser Soze ::

Glede na to, da mu je prime vrgel ven Error za ram in mu je računalo javljalo blue screen za hardver lahko da je problem pri napajalniku. Crkovanje kakšne linije, hudi padci napetosti, ipd. Najbolje da probaš zamenjat napajalnik z nekom za test.

Bi pa jaz najprej pobral ram iz matične, pa PCI kartice in morda tudi grafično, odklopil vso periferijo pa probal ponovno zagnat računalo. Če vsaj kakšen pisk da od sebe. Čeprav no... Sigurno je krivda na strani napajalnik ali matične. Ker zalaufat bi se mogla, toliko da vsaj diagnostiko čez požene. Pa kaj popiskat.

P.S.: Lahko pa probaš tudi z multimetrom, če daje napajalnik sploh kakšno napetost na priklučku za plato.
OM, F, G!

Bager167 ::

OK probam pa javim - drug teden ko zdej ne bom v službi da bol lahk po netu čekiru0:)

Haby ::

Jst tud stavim na osnovno plosco, ker se je meni zgodilo podobno (kot sem ze opisal v temi Zatikanje/ugasanje grafike), ker racunalnik ni kazal znakov zivljenja smo sumili napajalnik ampak so potem na servisu ugotovili da je sla osnovna plosca.
LP Svinja se valja v blatu in je srečna, če bi vedela, da je svinja ne bi bila srečna.

Bager167 ::

Sm bil vmes na dopustu zato tako pozn odgovor - crknu je napajalnik, zdej sm si namontirtal 400W.
Druga stvar ko je crknala je bil pa en RAM (mi je še kr BSOD skaku z IRQL_NOT .... pa sm prečekiru z mem testom in ugotovu da je se RAM šel).

Vsem hvala za pomoč!0:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

BSOD ob zagonu

Oddelek: Pomoč in nasveti
111986 (1776) SLO_Matej
»

Adobe Flash povzroča BSOD !!???

Oddelek: Programska oprema
5938 (863) noraguta
»

Pametni Boot Loader

Oddelek: Programska oprema
81040 (885) darkolord
»

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL napaka

Oddelek: Pomoč in nasveti
212629 (2292) 1309976
»

Sesuvanje winsov ali blue screen n-tič

Oddelek: Pomoč in nasveti
182249 (2038) fictionel

Več podobnih tem