» »

2004 nič več vojaškega roka?

2004 nič več vojaškega roka?

CaqKa ::

ok če se stvar že kot novica noče primet pa vsaj tukaj:


Vlada je pripravila predlog, po katerem bo 30. junija 2004 ukinjeno obvezno služenje vojaškega roka, do leta 2010 pa naj bi ukinili tudi obvezno rezervo. Hkrati naj bi se zmanjšala tudi celotna struktura slovenske vojske.

Tako je zapisan uvod novice na 24ur.com. Sedaj se lahko vsi skupaj veselimo, ter praznujemo 25. april . Me prav zanima kdo je prav na Slotechu najprej izvedel za prenehanje vojaškega roka.
Ako ne verjamete kliknite tukaj. Upam, da bo današnji dan kljub nelepemu vremenu marsikomu polepšan

Mercier ::

Hm, kaj pa vojaške vaje do takrat? Kdo kaj ve?

Pa res, a je kdo že sploh bil na vojaških vajah? Ta inštitucija sploh deluje?

Tr0n ::

Mater si hiter :). Je blo ze na 24ur, v Veceru etc...

rc-car ::

Kaj bo sedaj z naborom?

Bomo mogli še zmeraj it?
Jaz sem mel lansko leto prvi del, zdej enkrat naj bi pa mel zdravniškega in psiho test, sam nisem še nič dobil.. Bom sploh dobil?

Drgač se pa men to zdi ql :)
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

NoUse4AName ::

MA NEEEEEEEE!!!!!!!!
Jst hocem svoji drzavi sluzit!!! Pa kak mi lahko odvzamejo to CAST in PRILOZNOST ;((
Zdaj pa nebom nikoli postal moski.
rc-car: ja ce mislis it studirat potem ne gres v vojsko ker ko bos koncal bo ze konc nabornistva.

rc-car ::

Rapsey: to vem, ampak ali moram (letos) vseeno opraviti naborništvo?
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

NoUse4AName ::

pomojem ja, se oni nevejo ce ti mislis it studirat ali ne.

nojus ::

Gremo spet vsi v šolo, sovražmo lopato, kramp, macolo...

Thanatos ::

damn, zdej pa ne bom moral z Rolandom strelat >:D še dobr za pilote v pilatusih, bi jim samo sramoto naredu :D

Tomi ::

Vsaj ena pametna odločitev te vlade. Ko bom torej končal s študijem, mi ne bo potrebno več v vojsko. Raje tistih sedem mesecev lepo plačam davke, in mi ostane še denar, kot pa da mi tam en pametnjakovič teži. Temu se reče pozitivna stran intergracij v evroatlantske povezave.
metrodusa.blogspot.com

tha_Kalis ::

A vi pozablate da je to samo predlog in da stvar še ni sprejeta? En drugi predlog je tudi, da bi ženske služle. Spet tretji da bi ostalo kot je sedaj. Saj jas tuji lih nočem v vojsko samo ne se prehitro veselit.

migič ::

Yes, cool, the best!
1.) Ritka bo ostala cela! (vsi veste zakaj, a ne?)
2.)V tem času si rajš kaj keša prislužiš, pa kupiš kak buljši procesor, an!!
:D
............. in migali so do konca svojih dni!!!!!!
Migajte z mano, naj živi migič!

gorjanc ::

Moje osebno mnenje je da bodo predlog sprejeli saj sta obe strani kar zadovolnji. Moti pa me nea stvar in to je naval na univerze ter fakse saj se bo vsak raje vpisal naprej ter odžiral prosta mesta tistim ki si res želijo naprej študirat(meni) .

NoUse4AName ::

gorjanc nobenega navala ne bo. Tisti ki so vedno meli namen studirat bojo sli tisti ki ne pa ne, zaradi vojske nebojo dnara ven metal in sli studirat brezveze.

Tr0n ::

katis: to je ze ziher, ker ga je predlagala vlada, opozicija pa je tako ali tako za to.

"Novi zakon o popolnjevanju slovenske vojske bo po napovedih prišel v vladno proceduro čez mesec dni, sprejet pa naj bi bil še v letošnjem letu."


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avstrijci za ohranitev obveznega služenja vojaškega roka (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10119385 (17269) BigWhale
»

Izogibanje služenju vojaškega roka - nujno (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
855726 (4156) Binji

Več podobnih tem