» »

Pomoč pri nastavitvi domačega omrežja

Pomoč pri nastavitvi domačega omrežja

overheat ::

Lep pozdrav. Že cel dan se ukvarjam z mojim omrežjom in še zmeraj nisem uspel dobro skonfigurati routerja in modema, pa se obračam na vašo pomoč. No problem je pa naslednji!

Doma imam amisov brežični speedtouch modem ki je hkrati router. Na tem modemu se brezžično povezujejo 4je računalniki. Ker je signal v moji sobi zelo šibek sem kupil še en netgerov brezžični router in ga povezal preko lan kabla z modemom (speedtouch). No ko se povežem z mojim notesnikom na netgear internet dela ampak ne morem dostopati do omrežnih mest oz. deljenih datotek na ostalih računalnikih. Če se povežem na speedtouch pa imam dostop do teh omrežnih datotek. Kako skonfigurirati router da bom lahko tudi preko netgaer-a dostopal do omrežnih mest oz. datotek v skupni rabi? Prosim za pomoč
hello :)

blackbfm ::

Probaj vklopit funkcijo da router (netgear) deluje kot dostopna točka (access point) in ne več kot router.

overheat ::

Probaj vklopit funkcijo da router (netgear) deluje kot dostopna točka (access point) in ne več kot router.


mislim da nimam te funkcije da bi uporabljal router kot dostopna točka. Je še kakšna druga rešitev, mogoče ročno skonfigurirati ip-je? Upam da ne pišem neumnosti
hello :)

blackbfm ::

Kater model pa imaš?

preem ::

netgearov ruter dej v isti subnet kot je tist od speedtoucha. za ven dostopat do sharinga verjetno ne bo težav, znale bi pa bit pri dostopanju v notranji network, tam boš morda moral forwardirati porte.

overheat ::

netgearov ruter dej v isti subnet kot je tist od speedtoucha. za ven dostopat do sharinga verjetno ne bo težav, znale bi pa bit pri dostopanju v notranji network, tam boš morda moral forwardirati porte.


ja sej je že v istem subnetu netgear kot speedtouch (255.255.255.0) tudi getway v routerju je naštiman tak kot je ip od speedtoucha (192.168.1.254). Kaj pa dns? Dam na automatko ali ročno? Še kakšna ideja?

Model je pa: Netgear MR 814 V2
hello :)

amigo_no1 ::

Na speedtouchu (dela kot router ali kot modem) omogoči WDS.

Slowenc ::

Na speedtouchu (dela kot router ali kot modem) omogoči WDS.

WDS ne bo pomagal, ker ga Netgear ne podpira.
Nastavi tako:
začetni IP na speedtouchu: 192.168.1.1
subnet mas: 255.255.255.0
začetni IP na Netgearu: 192.168.1.50
subnet mask: 255.255.255.0

DNS nastaviš na obeh isti.

Sploh pa v končni fazi ne vem kaj kompliciraš z ročnim nastavljanjem IPjev. Daj vse na DCHP pa bo.
Skiny gate.

blackbfm ::

Če pravi da mu ne dela pravilno. Jaz sem 100% da se da onemogočit router funkcijo in ga uporabljat kot switch/access point, potem teh problemov ne bo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ne morem dostopati do routerja

Oddelek: Pomoč in nasveti
193702 (3393) koli99
»

Nadzorni sistem in web dostop?

Oddelek: Omrežja in internet
111561 (1404) 5er-->
»

Nastavitev modema za vidnost računalnikov povezanih v router?!

Oddelek: Omrežja in internet
169446 (9115) Hanzek
»

ne dela mreža preko crossover kabla

Oddelek: Pomoč in nasveti
171609 (1452) Invictus
»

Težava s komunikacijo z routerjem

Oddelek: Omrežja in internet
142155 (1990) peter77

Več podobnih tem