» »

Brezžično omrežje

Brezžično omrežje

edey ::

Pozdravljeni!

Nisem nevemkakšen računalniški mojster za to sem se obrnil na vas, in sicer rad bi si doma napravil brezžično omrežje. Mam en navaden računalnik in en prenosnik ki ima možnost Wlan in zdaj bi rad to zadevo uporabljal. Zdaj me pa zanima kaj vse si moram nabavit in kako je treba vse skup urediti da bo dobro delovalo, seveda ne rabim neke profesionalne opreme, rad bi čim cenejšo varianto. Aja mogoče imate še kakšne naslove kjer lahko nabavim primerno opremo.

Vsem najlepša hvala za pomoč.

lp

harvey ::

Nič nisi posebej povedal, kako imaš do sedaj uštimano mrežo in povezavo v internet, ter kakšno pokritost z brezžičnim signalom želiš imeti.

Najenostavneje bo nakup usmerjevalnika, ki ima tudi brezžični del. Izberi nekaj od proizvajalcev npr. Buffalo ali Linksys (do 100 EUR bo čisto dovolj), zelo poceni rešitev pa se izogibaj, in imel boš najmanj težav.

edey ::

Do zdaj mam oba računalnika povezana prek navadne domače mreže (lan) v internet se pa povežen z navadnim adsl modemom, nevem kak naj drugače razložim :) Pač čist osnovno...

lp

edey ::

nejck ::

Js ti priporocam nabavo Linksysa WRT54GL....
Recimo tukaj.

Lahko pa si kupis tudi samo Access point, ker ze imas obstojece omrezje vendar glede na trenutne prodajne cene, se skoraj bolj splača kar usmerjevalnik z brezžičnim delom vzet.

LP,
nejck

edey ::

se pravi da rabim samo usmerjevalnik in ga povežem z modemom in računalnikak in to je to? Ali še potrbujem kaj?

lp

imagodei ::

Če si v teh zadevah laik, je omenjeni Linksys malo overkill. Zadeva sicer ni uber draga, tako da ni, da ti je ne bi priporočal, se pa da za ta denar (oziroma kakih 10, 15 EUR ceneje) dobit tudi druge kvalitetne variante. Tale Linksys je nadvse priročen predvsem, ker lahko nanj naložiš prirejen firmware in se potem super duper igračkaš.

Je pa zanimivo, koliko se navodil najde na guglu. Če ga uporabljaš, seveda:
V slovenščini
V angleščini
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

Jst ::

Jaz bi ti priporočal naslednje:

Kupi Asus WL-500gP V2 wireless router. Na njega povežeš adsl modem in tale asus je vedno na internetu. Potem pa prek wireless-a povežeš prenosnik ter preko žice ostale računalnike.


Tega ti pa priporočam zaradi:


EZQoS - Bandwidth-On-Demand (BOD)
The WL-500gP V2 is able to prioritize your needs for Internet bandwidth. With Bandwidth-on-Demand, users can easily allocate bandwidth according to their individual needs by simply clicking on the buttons, such as voice or gaming, and assign more or less bandwidth to streamline streamlines multiple network activities (FTP, Games, P2P) to work smoothly at the same time.


Tako boš lahko laufal p2p, strani se ti pa bodo vseeno čisto normalno odpirale. Ali igral online igre in imel majhen ping.

Pri linksysu boš pa moral zamenjati firmware, da boš imel podobno funkcionalnost, pa še potem je vprašanje, kako bi delalo.

Kolega, ki je odprl trgovino, tudi priporoča ta model. Ima zelo dober signal, veliko funkcij - firewall, omenjeni traffic shaping,... - je zelo stabilen in ima tudi wireless povezavo stabilno in potrebuje zelo malo resetov.

Slaba stran je pa cena, ki pa je malo večja, od ostalih wireless routerjev.
mimovrste.com - 79,22 €

Plus še ena dobra funkcija: prilopiš zunanji usb disk na ta router in laufaš bittorrent na routerju, kateri shranjuje na zunaji disk. In vsi, ki so na mreži, lahko dostopajo. Tako, da ne rabiš imeti en računalnik vseskozi prižgan, če 24/7 laufaš p2p.


LP,
./M
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Pyr0Beast ::

Buffalo WHR-HP-G54 daleč najboljši za svoj denar.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

blackbfm ::

Kolega, ki je odprl trgovino, tudi priporoča ta model. Ima zelo dober signal, veliko funkcij - firewall, omenjeni traffic shaping,... - je zelo stabilen in ima tudi wireless povezavo stabilno in potrebuje zelo malo resetov.

Kar se signala tiče je skret. Pa QOS je tudi zanič. Ostalo je pa še kar OK.


Plus še ena dobra funkcija: prilopiš zunanji usb disk na ta router in laufaš bittorrent na routerju, kateri shranjuje na zunaji disk. In vsi, ki so na mreži, lahko dostopajo. Tako, da ne rabiš imeti en računalnik vseskozi prižgan, če 24/7 laufaš p2p.

Tole sploh ne deluje stabilno pa še zanič je narjen tako da je ta funkcija totalno bv.

@edey ne pričakuj preveč od wireless. Zaenkrat je ta tehnologija bolj za silo (za moje potrebe) in niti približno se ne more primerjat s kablom. Sploh ko prenašaš kakšne datoteke med računalniki, jaz rajši kar USB ključ uporabim. Internet še nekako gre (če nimaš nekih hudo velikih hitrosti), prekinjanje vsake tok časa ni nič nenavadnega. Ne pravim da se ne splača, saj je OK, samo še zdaleč pa ni tako lepo kot se sliši v teoriji.

Jaz če bi še enkrat kupoval bi se malo bolj pozanimal o Buffalo WHR-HP-G54, zato ker ima vgrajeni ojačevalec signala. Mogoče bi bilo potem kaj boljše:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Jst ::

Govoriš te slabe izkušnje z asusom iz prve roke? Bi mogoče moral firmware nadgraditi z zadnjo verzijo, kajti ljudje so večinoma kar zadovoljni s tem izdelkom. Ta asus ima vsaj nek približek qos, ki nekako dela. Jaz seveda uporabljam za router m0n0 ter asus wl500g (prva verzija) za wireless ap, switch. Pa asusa moram resetirati enkrat na nekaj mesecev, router m0n0 pa samo takrat, ko zmanjka elektrike.

Drugače pa avtorju priporočam, da svoje potrebe napiše na wlan-sat forumu, kateri se s tem specifično ukvarja.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

blackbfm ::

Jz mam WRT54GL, saj dela lepo..na kablu :) Sem malo na hitro prebral pa sem mislu da pišeš za linksys. Kar se asusa tiče težko kej rečem vem sam da torrent ne more kej preveč lepo delat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

QoS capable Linksys (wireless)?

Oddelek: Omrežja in internet
101614 (1449) buneech
»

Nakup Ruterja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
12712668 (9266) Pyr0Beast
»

cene ruterjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
556584 (5340) gameby
»

Potrebujem "dober" navaden router s kablom v rangu 20-23k

Oddelek: Kaj kupiti
163076 (2644) jan01
»

Wireless router (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
545418 (4398) Kilgore T

Več podobnih tem