» »

Low budget prenosnik

Low budget prenosnik

1
2
»

coma2black ::

jep, res super ponudba, edina splabost je 1 letna garancija kot si jo omenil, ampak če se da podaljšat za sorazmerno malo denarja pa je super. všeč mi je tudi to, da je 1x2gb rama tak da hitro urineš za cca 40 € še eno palčko 2gb zraun ;)
--=- [ Dex ] -=--

BCSman ::

coma2black, glede tega:
"sem 4 ure imel visto in sem jo po 3urah in 4 blue screenih takoj zamenjal z xp-ji! drajverje (xp in vist) "

A lahko poveš kaj več o temu? A so le pri tebi bili tej problemi z visto, ker jaz imam namen ravno ta OS dat gor?
Če je še kaka negativna stvar povej, ker ga mislim jutri nabavit, če ga bodo še imeli v BigBanu.

coma2black ::

problemi z visto(naložil sem 32-bitno visto ultimata)so se začeli ko sem začel nalagat ostali software oz. različne slovarje (oasp,leda sd, lexicon...), ker pa so mi ti nujni ostalega softwara sploh nisem nalagal več...sem pa skoraj prepričan, da problem ni v laptopu oz. hardwereu ampak v os-u ali pa programih (me pa čudi da bi problem bil ravno v vseh slovarjih?! drugači ti delajo normalno na vseh drugih računalnikih z xp-ji)...kakorkoli, skoraj ziher je kriva vista, najverjetneje pa zato, ker sem najverjetneje naletel na kako slabo cvetlično verzijo ;((
--=- [ Dex ] -=--

Tomy14 ::

ejla!
jaz sem danes tudi malo bol aktiven z iskanjem poceni prenosnika za mojo punco. Pa sem dobil neki na teji strani:
http://www.rolan.si/katalog/25336/PRENO...

in me zanima kaj pravite na to? slabosti?
Edino videz ni nevem kaj,..... ženske pač...

hvala

kmetek ::

TRON M65

Zelo dober laptop za malo denarja.

coma2black ::

@Tomy14 jaz bi za to ceno vzel raje tega

@kmetek cena že cena sam kaj pa kvaliteta...ne vem ampak jaz imam kot sem že napisal zlo slabe izkušnje s comtronom, pcplusom in njihovimi jajcami ;(( tak da never again
--=- [ Dex ] -=--

Tomy14 ::

@coma2black ... jaz sem slišal da CHIPSET: - SiS 671DX+968 ni ravno najboljša kvaliteta. Kaj se tebi zdi?

kmetek ::

Kvaliteta je dobra, preverjeno iz prve roke. To je itak vse CLEVO...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

coma2black ::

@Tomy14 To pa žal ne bi vedel, probaj malo poguglat

@kmetek če imaš ti z njimi dobre izkušnje pol kar, jaz pa vem da ne bom nikoli več, niti cd-jev ;) (več zgodb in pripetij, od napačnega svetovanja(comtron), problemi z uveljavljanjem garancije(comtron&pc plus), kvaliteta (pc plus-> delal komaj četrti komp ki sem ga prinesel domov) in še bi se našlo...)
--=- [ Dex ] -=--

kmetek ::

če maš ti težave jih imej, zanimivo ostali jih nimajo.

coma2black ::

sej pravim, očitno sem jaz imel nesrečo
--=- [ Dex ] -=--

camx ::

@coma2black nisi edini ki si imel nesrečo z njimi. Sošolka in jaz sva kupila isti prenosnik pri njih (v razmaku enga mesca). Pri meni so bedaki pozabli dat listek med "termalno pasto" in procesorjem vn, in se je pregreval in ugašal (nasvet je biu da naj napolnem baterijo do konca - wtf?!?). Pri sošolki pa ni delal zaslon - črna slika (nasvet: mogoče niste vse gonilnikov namestili - wtf?!?!). Nikoli več ne kupim pri njih nič, še posebej pa ne Tronshit prenosnikov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: camx ()

coma2black ::

mhm ;)
--=- [ Dex ] -=--

Srakopir ::

Po nekaj dneh testiranja Lenovo 3000 N200 procesor CD 1,7:
- težave z namestitvijo OS (v BIOSU je bilo potrebno deaktivirat SATA)
- še vedno imam težave z namestitvijo Network controller (nekako ne najdem gonilnikov na priloženem DVDju)

Sicer ima prijetno tipkovnico, zmogljivost je taka kot sem pričakoval. Morda ima malo majhen trdi disk, a vendarle so tu zunanji USB diski, ki rešijo težave s pomanjkanjem prostora (takointako postane vsak disk čez čas premajhen).

Skratka, naravnost odličen prenosnik za tiste z omejenim "družinskim" proračunom in ga potrebujejo bodisi za pisanje (Office), brkljanje po internetu ali osnovno in ne preveč zahtevno ubadanje z multimedijo.

ali3n ::

Network kontroller - inštaliraj vse tri (zadnji trije folderji); sem včeraj kupil in poinštaliral; vse dela; s finger readerjem vred.

Če kdo odkrije sata gonilnik pa naj pove.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Srakopir ::

Glede SATA: v BIOSU se deaktivira, pa je.

Prijeten prenosnik :)

mroz111 ::

a je mozno da men wireless-a ne zazna ker nimam network controllerja instaliranga? Router sem uštimal, ampak comp, mi v thinkavange Access Controller ko se hočem wireless povezat, sploh ne najde wirelessa???? ne vem kaj naj še nardim..??

Imam LENOVO 3000 N200 , drgač sm zadovolen in je supre računalniček, zanima me pa kako naj usposobim da mi bo brezžična kartica delala? Da mi bo router zaznal računalnik...

Upam da mi boste lahko kako pomagali... Lp

ali3n ::

na sprednji strani je gumbek za vklop bluetootha in wireless...

+ gonilniki na priloženem DVDju (mislim, da so zadnji trije folderji - inštaliraš vse (vsaj jest sem)).
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

ronaldo ::

Torej se zanimam za low budget prenosnik, pa me zanima ce se da dobiti kaj boljse kot tole : http://www.notebooksbilliger.de/product...
Pripravljen sem dati okrog 500-550eu, in tle v sloveniji nisem nasel takega prenosnika, tako da bom ga kupil v Avstriji/Nemciji. Edina stvar ki me moti je procesor ki upam da je res C2d in ne CD. Na Intelovi strani nic ne pise o procesorju da je iz druzine C2D. (mogoce zato da bi ljudje mislili da je starejsi model in ga se zato izogibali v prid C2d ki je dvakrat drazji? )

pirlo ::

Torej se zanimam za low budget prenosnik, pa me zanima ce se da dobiti kaj boljse kot tole : http://www.notebooksbilliger.de/product...
Pripravljen sem dati okrog 500-550eu, in tle v sloveniji nisem nasel takega prenosnika, tako da bom ga kupil v Avstriji/Nemciji. Edina stvar ki me moti je procesor ki upam da je res C2d in ne CD. Na Intelovi strani nic ne pise o procesorju da je iz druzine C2D. (mogoce zato da bi ljudje mislili da je starejsi model in ga se zato izogibali v prid C2d ki je dvakrat drazji? )

Ne piše da je c2d, ker ni c2d :D. Je samo core duo. Vidi se po oznaki, ker je t2xx. Core 2 duo-ti so t5xx, t7xx, t8xx, t9xx in različne izpeljanke bolj varčnih.
Imaš na wikipedii celotni seznam.

kmetek ::

ronaldo ::

Hvala za Wikipedio, tam pise da je iz druzine C2D oziroma Merom-1M, tako da je vse vredu.
ASUS X51L ima sicer super ceno, ampak ima intel graficno, in ga zaradi tega ne morem vzeti (ce bi bila ati integrirana graficna 780g bi bila druga zgodba)

Blinder ::

A se vam zdi tale ponudba resna? prenosnik za 250€ iz mimovrste

Mislim komp + lcd te stanejo več kot tale prenosnik.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Utk ::

To je napaka. Če gor klikneš, pokaze nekaj čisto x. Po moje.

musli ::

Zivjo,
jaz iščem poceni prenosnik (do približno 600E) za enega študenta. Namenjen bo za pisarniško delo, internet in tudi igre.
Sem naletel na ta prenosnik:
Asus X50SL

Kaj menite? Se da dobiti kaj boljšega?

musli

Leks ::

@blinder
V bistvu je prišlo do frke s kodami izdelka, ker prenosnik ima isto kot je naziv DVD predvajalnika za 250€. Sicer pa nx7400 ne izdelujejo več.

@musli
Predlagam ogled kakšnega DELLa 1525, oz. Lenovo 3000 N200, če je kje še dobavljiv.

Lp

musli ::

Vsaj meni se zdi da je po specifikacijah Asus boljši?
Novejši procesor, 4gb rama, grafična?

musli

boolsheat ::

Ne rabiš 4gb rama, če ne misliš imet 64 bitnih Winsov... Drugače je Asus v redu. Edino sis chipset ima. Ne vem sicer koliko je slabši on intel chipseta, bo morda kdo drug vedel.

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

4 GB RAMA pride zelo prav. Seveda moraš imeti spodoben operacijski sistem.

Se pravi Linux.
sudo poweroff

boolsheat ::

@musli, ta dva imata intel chipset, samsung sploh zgleda impresiven:
http://www.ceneje.si/acer-prenosnik-tra...

oz. tole:
http://www.ceneje.si/samsung-prenosnik-...

Blinder ::

Je kje kaksen prenosnik zelo poceni? Kaksna akcija? Poleg tistih predstavitvenih na so-doo.si?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Blinder ::

Pozna kdo asus x58c? http://www.enaa.com/oddelki/racunalnistvo/izd_3286_811086_ASUS_X58C_C-M_220

Kakšen procesor še paše na taksno plosco?:D
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blinder ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težave po menjavi procesorja - laptop

Oddelek: Pomoč in nasveti
362962 (2741) amigo_no1
»

Nadgradnja procesorja - prenosnik

Oddelek: Kaj kupiti
251731 (1627) einstein :P
»

Prenosnik Acer Aspire 5737Z-644G32M 2GHz (LX.AZ70C.030)

Oddelek: Pomoč in nasveti
121602 (1294) barbo
»

Prenosnik LENOVO 3000 N200 težava

Oddelek: Strojna oprema
326855 (3807) TribesMan
»

Kateri procesor?

Oddelek: Strojna oprema
6867 (835) jest10

Več podobnih tem