» »

bad sektorji na disku...

bad sektorji na disku...

bubanstix ::

lp

Kako odpraviti težavo..disk imam prazen in je na novo formatiran. težava je v tem da ko zaženem scandisk mi javi da imam na disku bad sectorje. Pozna kdo kak program ki zna te bad sactorje "odpravit"? Včasih se je še dalo odpravit s programom Norton Disc Doctor, vendar mi ta program ne deluje v Windows Xp

hvala za odgovore

bye

MSI7 ::

No,jaz sem pa od enega kupil strejsi Ata disk in ima tud slabe sektorje.Seveda,programov je dosti,samo,kolko je učinkovito...Vsekakor se splača probat,sploh če je disk večje kapacitete. Drugace pa najprej desni klik na disk v raziskovalcu-Properties-Tools-Chech now- in izberes skeniranje in repair bad sectorjev...
Od programov pa kaksen HDD Regenerator za temeljiti pregled...

Jaz imam pa stanje takole,kot mi javlja en program na sliki,uspel sem pa zvedeti da so v MBR tabeli bili slabi sektorji (mozno da sso se kje) in sem jih zbrisal.Zanimivo je pa to,ko dam SCAN & REPAIR ne prikaze nobenih BAD sectorjev... To delam v Dos nacinu.
Aja,pa uorabljam NTFS particije,disk pa imam razdeljen.
Kaj predlagate?
Disk pretvoriti v CELOTNI? Ali morda zamenjati NTFS praticije z FAT 32/16?
Bi to kaj pomagalo?

kixs ::

Glede na firmo diska uporabi njihov Diagnosticni program. Navadno imajo opcijo reformat disk, ki med drugim tudi odpravi (zamenja) slabe sektroje, ce se le da.

Seagate
WD
Hitachi/IBM

Low Level Format - splosni

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poskus oživetja diska z bad sektorji?

Oddelek: Strojna oprema
404381 (3363) amigo_no1
»

Del diska pokvarjen

Oddelek: Strojna oprema
353823 (2722) k4vz0024
»

Bad sectorji na trdem disku

Oddelek: Pomoč in nasveti
102048 (1860) MSI7
»

Alternativa za MS Scandisk

Oddelek: Programska oprema
141570 (1325) Bug
»

Bad sectorji

Oddelek: Strojna oprema
82130 (1869) Mr.B

Več podobnih tem