» »

Linux in podatkovni prenos podatkov(simobil)

Linux in podatkovni prenos podatkov(simobil)

acerman ::

Živio vsem.
Zanima me, če mi lahko pomagate?
Odločil sem se "prešaltati" na linux na mojem prenosniku. Nove distribucije linuxa so zares hude. Govorim o fedori, katero sem lahko preiskusil pri prijatelju.
Moja največja težava pri tem je internet. Sem podnajemnik in kot tak imam dostop do interneta preko simobilovega podatkovnega prenosa podatkov-edge unlimited. Kar v redu zadevca. Zanima me, če je možno inštalirati to zadevco tudi na linuxu in kakšen je postopek. Na simobilu so mi sicer povedali, da obstajajo generični driverji za mojo PCMCIA(option) kartico, ampak ne poznajo postopek...
Še ena stvar...imam ipod 5 generacije. Kako je urejeno delovanje ipoda(zaznavanje ipod,prenos datotek) na linuxu?
Najlepša hvala vnaprej...

Klenobo ::

Jaz nisem imel uspeha pri PCMACIA. Tudi pravih driverjov nisem našel. IPOD 5 tudi naj nebi deloval na linux-u.
Deloval naj bi Huawei E220. Meni je uspelo toliko nastaviti na Fedori 9, da mi ga prepozna, a samo za kratek čas. Potem mi spet zgine in se pojavi čez nekaj časa nazaj. Tudi po lučki na modemu opazim, da najde signal od UMTS in potem mi modem zgine v seznamu USB naprav.
Poskušal sem že veliko in preguglal tudi. A še nisem najdel rešitve. :( Se komu uspelo že instalirati ta modem na Fedori 9?

Vsak namig bi mi prišel prav. ;)

Ko sem dodal v blacklist dodal usb-storage, je bil modem skoz dosegljiv. Samo ta opcija je začasna, ker potem noben usb storage ne dela.
Pajek.Net, (http://www.pajek.net)
Brezplačna MojaPosta.Com (http://www.MojaPosta.Com)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Klenobo ()

Damiani ::

Pozdravljeni,

moja sestra je izrazila željo po mobilnem internetu (simobil). Uporablja ubuntu 10.4 in si lasti prenosnik HP 8630s.
Zanima me če ima kdo uspešne izkušnje z mobilni internetom na ubuntu?

LP,
Damiani

Icematxyz ::

Verjetno je ključen podatek model modema in združljivost le tega z Ubuntu.

Povprašaj torej na Si.mobil za točen model modema, oziroma verjetno boš dobil enega od teh štirih!

Mobile Broadband cards

Za dva bi najverjetneje lahko rekli, da delujeta out-of-the-box v novejših Ubuntu različicah za druga dva pa se lahko preveri na Google ali izkoristi možnost brezplačni preizkus!

Zgodovina sprememb…

sese12 ::

Jaz ima na Ubuntu Tušmobilov Huawei ključek za internet in zadeva dela brez problema, edino kar je bilo, da sem ročno nastavil Wifi povezavo po navodilih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sese12 ()

Damiani ::

hvala, se bom sedaj kr na simobil obrnu.

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri instant internet na Hrvaškem? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7124947 (16592) klemenSLO
»

ubuntu namestitev

Oddelek: Operacijski sistemi
142197 (1536) fiore
»

Izšla Fedora 10

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
124979 (3821) Forstner
»

Mobitel-ITAK poceni internet (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5211029 (8639) bf4ed

Več podobnih tem