» »

Obupavam nad svojim računalnikom

Obupavam nad svojim računalnikom

RokB ::

Lep pozdrav!
Imam zelo velike težave s svojim računalnikom. Imam lahko veliko srečo, da se mi v prvo računalnik prižge in gre do win., včasih se mi vmes vsaj enkrat sesuje računalnik. seveda preden se mi sploh računalnik naloži, grem lahko na WC in si skuham še kavo po vrhu,toliko časa traja da se mi vse skupaj naloži. Ko pa sem enkrat v win. pa moram merkati kaj počnem, kajti če dve stvari hkrati počnem se mi spet računalnik sesuje. Res ne morem nič početi in res ne vem več kaj naj naredim....računalnik pa zelo potrebujem.
Najprej sem mislil, da mi je šel hladilnih za procesor, a po zadnjih ugotovitvah ni kriv procesor. Potem sem mislil,da imam prekinjen kabel, ki povezuje disk z rač. Najprej me nekaj zanima!Ali obstaja kak program(free), da bi recimo testiral ali so moje komponente sploh dobre(malo sem začel sumiti, da mogoče pa me disk heca).
Aja da še napišem kaj imam:
procesor AMD Athlon(tm)XP 2800+,2,08GHz,512MB RAM-a
Ima še kdo kako idejo, kaj narediti?

P.S.:Računalnik velikokrat spihan in prevelikokrat formatiran in na novo instaliran..
hvala ze v naprej!
lp
Birko

karafeka ::

A pomnilnik (RAM) si že testiral?
Probi s tem http://www.memtest.org/

dëych ::

Preveri kondenzatorje na plati in na grafični kartici. Če so napihjeni jih je potrebno zamenjat.

Ponavadi to zgleda takole:
 Napihjeni kondenzatorji

Napihjeni kondenzatorji



Lp

333333 ::

Menjaj napajalnik Preveri temp procesorja po potrebi osveži termalno pasto.
Spiritual

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 333333 ()

RokB ::

Sedaj testiram pomnilnik in se mi kažejo napake....tako da sedaj mogoče vem kje je težava.....OK težava recmo da je najdena....kaj pa sedaj....seveda se mora najprej test do konca izvršit, sam ne vem a je to kaj s programom narobe k kar zamrzne vmes....
Kar se pa tiče kondenzatorjev so OK, pasta je tudi preverjena in na novo nanešena vsaj dvakrat!
Kaj naj sedaj ko bom s tem testom,ki mi ga je svetoval KARAFEKA, da imam težave z RAMI....Naj bi to pomenil da rame menat, a se da kak to popravit?
hvala za pomoč
Birko

#000000 ::

Ne da se, treba zamenjat ram.

RokB ::

meni je važno da sem prišel do rezultat, kaj je z mojim računalnikom....sedaj pa denarnico v roke in nove rame kupit...hvala vsem za pomoč in komentarje
Birko


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PC se po par sekundah starta nepričakovano ugasne

Oddelek: Strojna oprema
423085 (2347) suhi
»

nenadni reset/crash/blue screen

Oddelek: Pomoč in nasveti
121699 (1378) Red_Mamba
»

Pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
16887 (786) eddy22
»

Ugašanje računalnika med igranjem

Oddelek: Pomoč in nasveti
353613 (2680) Bostjan99
»

Računalnik zmrzne ter se restarta.

Oddelek: Pomoč in nasveti
151324 (1100) farko

Več podobnih tem