» »

dodajanje novic v php

dodajanje novic v php

Roman ::

Rad bi imel na svoji strani eno tako avtomatizirano varjatno za novicke. Da se logiram, da se ve da sem to jest in da pac v takle okenck napisem novico, skripta pa mi to vrze na html. Neki tazga. A to lohk kje dobim for free? Verjetno je to kr v php?

Sam tko me zanima

  • premaknil: Senitel ()

teac ::

  • Link 1

  • Link 2

  • Link 3

  • Link 4

  • Link 5

  • Naredi si sam takšno skripto (eno preprosto imaš končano v 10-20minutah)
  • Roman ::

    Hvala, to so res uporabni linki. Sam da se ne znam cist dobr tega php-ja

    appz ::

    a kdo ve kak se to naredi z asp-jem...mogoce kaksen link? al je pa ze kje narejeno.....
    lp

    CirCA|PhP ::

    UUU, un prvi link je ful dobr. Sm ze eno nalozu in se mal jebam z njo. MAm pa neki vprasanj. sedmia.d2g.com
    Stran dela samo danes glih, ko mam rac uzgan, jutr grem na morje. Izpiše mi pa tole, če ne boste vidli:Warning: Failed opening ' php ews.txt' for inclusion (include_path='') in c:\phpdev\www\index.php on line 207

    Na tej vrstici mam pa ti .
    Kaj vse še morm spremenit pa kje za izgled novice




    http://www.icevulcano.com

    alesrosina ::

    mister-NO: z aspjem je to cist preprosto narest - baza, session in mogoce se kukiji je vse kar rabs vedet pr tej zadevi :P
    Anyway, drgac pa pejt na aspin.com.

    LP, ASPmaster

    Kovinet ::

    ..to je ta zakomplicirana varianta (za ASP) - lahko narediš brez baze kukijev in sessiona... uporabiš samo en navaden .txt file - geslo za dostop do admin strani pa mas kar v asp fajlu ... tak da ne more glih vsaki dostopat in dodajat novic...

    cahahopie ::

    Za zlo eifach:
    Rabu boš bazo al pa en txt fajl.
    Nardiš eno skripto za pošiljanje novic. Tam naj bodo okenca za username, password, naslov novice, text novice, vir novice.
    Ko se novica pošle se prever v bazi (tabela user), če je tak username in password v bazi. Lahko pa tudi samo z kakšnim if stavkom preveriš v sami skripri če je username== "lolek" && password == "lolek10".
    Če je ..zapiše novico v bazo (tabela novica).
    Nato pa na tistem pejđu kjer bi se naj novice prkazale, daš sam en selekt iz baze. To je vse.
    Dela 10-15 minut.

    CirCA|PhP ::

    Ok, one zgornje sem odpravil. Kul to.
    Zdej mam pa spet tezavo. Tm pri instalaciji(readme.txt fajl) piše, da morm prek ftpja na server poslat fajle v ASCII modu. Jst mam pa server na tem racunalniku ku sem zdele(druzga nimam). Kak pa zdej nardim da bo pisal v tist news.txt fajl iz katerega jemle vsebino in to pejsta na stran. Zdej mi namreč noče pejstat novic na stran, v bazi jih je pa pet.:'( :'( :'(
    http://www.icevulcano.com

    appz ::

    thx guys

    :)


    Vredno ogleda ...

    TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
    TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
    »

    ASP, MySQL, UTF8, GoDaddy, šumniki

    Oddelek: Programiranje
    51093 (962) techfreak :)
    »

    Novosti na strani

    Oddelek: Izdelava spletišč
    81077 (952) sopex
    »

    Spremembe designa

    Oddelek: Slo-Tech
    491968 (1330) darh
    »

    Še malo teženja o php

    Oddelek: Programiranje
    461672 (1261) rc-car
    »

    login v phpju?

    Oddelek: Programiranje
    471548 (1208) rc-car

    Več podobnih tem