» »

celeron 2,6ghz

celeron 2,6ghz

mile123 ::

..zdravo, imam procesor intel celeron 2,6ghz in plato Albatron/Intel 865PE/PE Pro (Socket 478 with 1000+Mhz)... (1gb rama + radeon x1650 pro)
Ok, najprej sm si zloadal program: Motherboard Monitor(prikaz temp.) .... V normalnem delovanju (windowsi) mi kaže; case: 39° / Cpu: 57° ....
Ko zažene igro, edino, ki jo igram...ima male zahteve...se mi vse segreje na; case: 46° / Cpu: 76° ...

Zanimi ma, če je to "normalno" ? RAd bi malce dvignil frekvenco procesorja...Nekaj sem se že "igral" , vendar brez večjih uspehov :)..
Fsb je nastavljen na 133mhz, množilnik pa na 20x (max.) ... torej, lahko dvigujem samo FSB...
če FSB dvignem na 134mh x 20 mi dela vse normalno...če restartam comp., dvignem na 135x20 mi rač "zmrzne" po tistem, ko preverja "boot device"...
Predhodno sem že tudi dvignil voltažo na procesorju, za 0,1V...

hvala za odg.

lp mile

jest10 ::

Če imaš kje v BIOSu kakšno možnost za nastaviti fiksno PCI/AGP frekvenco, potem uporabi to možnost, če hočeš navijati.
V nasprotnem primeru ti preostane le povišanje voltaže in direktna prestavitev na 166MHz FSB, kar ti da okoli 3230MHz. Pa jasno nastavi tudi rame, da ti bodo delovali sinhrono s FSBjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

mile123 ::

..ja to sm tut opazu, da se frekvenca na ramih zvišuje... kaj pa glede temperature 76°c ? ni malo huda, ali je to normalno?...
lp

jest10 ::

Lahko bi bila nižja. Za začetek spucaj prah iz ventilatorja(pihanje s slamico dela čudeže, pa oblake prahu tudi:P)

mile123 ::

..ok, hladilnik iz procesorja sem dal dol, lepo spucal, procesor vn, spihal...dal vse lepo nazaj...
vklopim računalnik...temperature, sploh cpu-ja v povprečju za 10°c nižje...
v mirovanju 46-47°c (cpu) / case: 35°c ....
Ob igranju CPu ni šel preko cca. 60°C, kar je velika razlika...Nato še malo igram in kar naenkrat se PC izklop oz. zmrzne...ga rest. potem nekaj časa se nalaga (detecting and stuff - ni še naloadal windowsa) nato se kr sam od sebe restartira...pol mi ga nekak uspe spravit v windowse...grem igrat...se mi restartira, nato zmrznem, potem ga lastno ročno rest. in nato mi javi BIOS-error, insert floppy disk, bla bla...
Nevem, kaj naj nrdim ?... hmmm :S

*pišem iz bratovega compa.

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mile123 ()

mesoreznica ::

Snami stranico dol in startaj mašino, ter glej če se ti vrti ventilator na procesorju.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

mile123 ::

:P ... stranico imam tako ali tako "off" :P ... mašino sm set uspel spravit v windowse...ko mi je 1. zalaufu sm šel v bios, pa vse dal na "deafult"...
bom videl kak bo... aja, ventilatorji se "vsi" vrtijo...tudi takrat ko mi je restartalo oz. zmrznilo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mile123 ()

mile123 ::

..uglaunem, neki sm še v biosu čaral: Množilnik rama dal iz 2,5 na 2,00 ... Napetost na CPU povečal za 0,2V ...
in še vedno Zmrzne, ko FSB dvignem iz 133 na 135 ... mah sei... Hvala vseeno.

lp mile


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Par vprašanj o amd athlonu 1800+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
705170 (4001) Pyr0Beast
»

Navijanje barton 2500 problemi (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
814282 (3308) s5cougar
»

Navijanje AMD1800XP-na QDI KT266A

Oddelek: Navijanje
331242 (890) schurda
»

asus a7nx8!!!

Oddelek: Strojna oprema
131107 (970) boštjan
»

FSB in ... (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
593434 (2873) morphling1

Več podobnih tem