» »

tezave s posiljanjem mailov...

tezave s posiljanjem mailov...

AngelOfDeath ::

Pozdravljeni!

Imam majhno tezavo s posiljanjem slik. Za poštni program uporabljam Thunderbird, pošiljam pa preko Trierinega serverja - drugače imam email naslov na gmailu. Problem se pojavi da gmail server ne sprejme več kot 28MB podatkov naenkrat. Torej sem poslal 25MB (slik) naenkrat, ampak glej ga zlomka, od triere do gmaila se iz 25MB naredi 36MB podaktov ???????????????????? in seveda zavrne mail.

Zdaj me pa zanima od kje nastane tistih 11MB več, jaz jih namreč ne pošljem, gmailov server pa jih dobi...
edit: Slovnica

bzp ::

Priponke v mejlu vedno zasedejo cca. 30% več prostora kot pa na disku. Standardni zapis pač.
Nasprotno s prepričanjem večine, e-mail RES NI namenjen za pošiljanje večjih fajlov. Uporabljaj FTP ipd.

R-S-LoVe ::

Jst bi ti priporočal, da si za take namene snameš prog. GMAIL DRIVE in preko njega kopiraš na Gmail.
Fear Is The Path To The Dark Side, Fear Leads To Anger,
Anger Leads To Hate, Hate Leads To Suffering!

AngelOfDeath ::

Priponke v mejlu vedno zasedejo cca. 30% več prostora kot pa na disku. Standardni zapis pač.
Nasprotno s prepričanjem večine, e-mail RES NI namenjen za pošiljanje večjih fajlov. Uporabljaj FTP ipd.



zakaj pa pol rar v isti velikosti pošlje normalno ?
edit: Slovnica

Tody ::

Zato ker je RAR ena datoteka, tuki maš pa 10-20 slik in sistem vsaki pripiše dodatne informacije in zato tudi toliko več podatkov. tudi rar je večji ko se pošilja samo ne toliko.

AngelOfDeath ::

Zato ker je RAR ena datoteka, tuki maš pa 10-20 slik in sistem vsaki pripiše dodatne informacije in zato tudi toliko več podatkov. tudi rar je večji ko se pošilja samo ne toliko.



Hvala za razlago
edit: Slovnica


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Gmail in bedna omejitev velikosti datotek

Oddelek: Loža
274084 (3444) zee
»

Stiskanje datotek (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5411954 (6164) Oberyn
»

Pošiljanje slik prek emaila

Oddelek: Zvok in slika
52567 (2506) donvito
»

Microsoft razkril nekoliko več o "Live Drive"

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
325414 (4024) CaqKa
»

Najboljši program za stiskanje datotek

Oddelek: Programska oprema
113467 (3335) Tilen

Več podobnih tem