» »

Gmail in bedna omejitev velikosti datotek

Gmail in bedna omejitev velikosti datotek

tikitoki ::

Z omejitvijo 5mb, k ne moreš niti slike s telefona več enostavno poslati, so postali prav nadležno bedni.

Katerega ponudnika priporočate, ki nima tako nizke omejitve in je tudi sicer v redu za uporabo?
  • predlagalo izbris: SloLord ()

bastadu ::

Kakšna 5MB omejitev? Gmail omogoča pripenjanje do 25MB ... Seveda pa je pomembno kakšno omejitev za spremljanje emailov ima tisti, kateremu mejl pošiljaš ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

tikitoki ::

Glede nato, da imam redno probleme in je 5mb, se očitno motiš.

In zraven še trdiš, da Gmail že vnaprej preveri prejemnikov nastavitve. Se preden prejemnika vpišeš?

knesz ::

tikitoki je izjavil:

Glede nato, da imam redno probleme in je 5mb, se očitno motiš.

In zraven še trdiš, da Gmail že vnaprej preveri prejemnikov nastavitve. Se preden prejemnika vpišeš?

Kdo zavrača priponke nad 5mb? Gmail ali prejemnikov strežnik? Če slednje, potem ni problem na Gmailu.

zee ::

Gmail brez problema prebavi priponke do 25 MB. Tezavo imajo lahko nekateri prejemniki, ki majo bedno nastavljene postne streznike. To pa res, ja.

Pa tudi sicer je za vecje priponke bolje naloziti datoteko na kaksen spletni servis (Google Drive, One Drive, Dropbox, ...) in deliti samo povezavo do te datoteke. Osnovna email higiena pa to.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

r3dkv1c4 ::

zee je izjavil:

Gmail brez problema prebavi priponke do 25 MB. Tezavo imajo lahko nekateri prejemniki, ki majo bedno nastavljene postne streznike. To pa res, ja.

Pa tudi sicer je za vecje priponke bolje naloziti datoteko na kaksen spletni servis (Google Drive, One Drive, Dropbox, ...) in deliti samo povezavo do te datoteke. Osnovna email higiena pa to.

Zakaj posiljujejo ljudi?
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

bastadu ::

tikitoki je izjavil:

Glede nato, da imam redno probleme in je 5mb, se očitno motiš.

In zraven še trdiš, da Gmail že vnaprej preveri prejemnikov nastavitve. Se preden prejemnika vpišeš?

Ne motim se, redno pošiljam večje datoteke od 5MB in gre bp ... problem imaš očitno nekje drugje ...
Prav tako nisem nikjer trdil, da gmail vnaprej preveri prejemnikove nastavitve. Če prejemnik ne more sprejemati tako velikih prilog ponavadi zveš s povratnim mejlom njegovega mail serverja v katerem to piše, ampak tudi to ni 100%, da ga dobiš nazaj ...

Sheteentz ::

wetransfer ljudje, wetransfer

Invictus ::

Zato ker je folk pošiljal filmčke po emailu. Sicer to velja za 15-20 let nazaj, ampak ko sem delal v eni firmi, je tajnica zabasala cel email strežnik, ker je 100 ljudem poslala filmček...

Zmanjkalo diska na serverju...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: tikitoki ()

tikitoki ::

knesz je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Glede nato, da imam redno probleme in je 5mb, se očitno motiš.

In zraven še trdiš, da Gmail že vnaprej preveri prejemnikov nastavitve. Se preden prejemnika vpišeš?

Kdo zavrača priponke nad 5mb? Gmail ali prejemnikov strežnik? Če slednje, potem ni problem na Gmailu.


Gmail zavrača nalaganje datotek večjih od 5mb.

sitriani ::

You can send up to 25 MB in attachments. If you have more than one attachment, they can't add up to more than 25 MB.

If your file is greater than 25 MB, Gmail automatically adds a Google Drive link in the email instead of including it as an attachment. Learn more about Google Drive attachment sharing settings.

https://support.google.com/mail/answer/...

telexdell ::

tikitoki je izjavil:


Gmail zavrača nalaganje datotek večjih od 5mb.

Potem je očitno 20 MB mail, katerega sem prejel pred kakšno uro zgolj fatamorgana. Hvala ti, da si me razsvetlil.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

tikitoki ::

bastadu je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Glede nato, da imam redno probleme in je 5mb, se očitno motiš.

In zraven še trdiš, da Gmail že vnaprej preveri prejemnikov nastavitve. Se preden prejemnika vpišeš?

Ne motim se, redno pošiljam večje datoteke od 5MB in gre bp ... problem imaš očitno nekje drugje ...
Prav tako nisem nikjer trdil, da gmail vnaprej preveri prejemnikove nastavitve. Če prejemnik ne more sprejemati tako velikih prilog ponavadi zveš s povratnim mejlom njegovega mail serverja v katerem to piše, ampak tudi to ni 100%, da ga dobiš nazaj ...


Zato mi Gmail zavrne nalaganje datoteke večje od 5mb in zelo jasno napiše, da je to razlog?

smacker ::

Meni dela do 25MB. Preveri nastavitve in zasedenost predala (svojega in prejemnikovega) ter kontaktiraj podporo.
Zavrača pa sumljive datoteke (exe, apk, js,...). Te moraš dat v zip/rar z geslom in nato zaščiten paket še enkrat zazipat - drugače vidi imena datotek (končnice).

pegasus ::

r3dkv1c4 je izjavil:

Zakaj posiljujejo ljudi?
Zato ker ljudje posiljujejo email. Že html email je nasilje, priponke v mailih so pa direkt posilstvo.

Jerry000 ::

Preverjeno dela do 25MB

tikitoki ::

telexdell je izjavil:

tikitoki je izjavil:


Gmail zavrača nalaganje datotek večjih od 5mb.

Potem je očitno 20 MB mail, katerega sem prejel pred kakšno uro zgolj fatamorgana. Hvala ti, da si me razsvetlil.


Jah, če ne dojameš, da zavrne in napiše omejitev 5mb. Me tvoja fatamorgana ne zanima.
Lahko pa pošlem vec slik po 5 ali manj MB.

Če kdo ve zakaj in kako to odpraviš, prosim za odgovor. Bebastega zanikanja realnosti ne potrebujem, ker mi nič ne pomaga.

Prvotno vprašanje glede menjave ponudnika pa je tudi še odprto.

kloko ::

tikitoki, daj printscreen tega tvojega famoznega gmail sporočila.

tikitoki ::

Na telefonu? Ne hvala.

Nc, bi moral takoj Google uporabiti, ker je omejitev Izgleda zaradi smtp.

marvin42 ::

Potem ni problem v Googlu, tako kot so ti povedali že vsi pred mano.
Mostly Harmless

telexdell ::

tikitoki je izjavil:

telexdell je izjavil:

tikitoki je izjavil:


Gmail zavrača nalaganje datotek večjih od 5mb.

Potem je očitno 20 MB mail, katerega sem prejel pred kakšno uro zgolj fatamorgana. Hvala ti, da si me razsvetlil.


Jah, če ne dojameš, da zavrne in napiše omejitev 5mb. Me tvoja fatamorgana ne zanima.
Lahko pa pošlem vec slik po 5 ali manj MB.

Če kdo ve zakaj in kako to odpraviš, prosim za odgovor. Bebastega zanikanja realnosti ne potrebujem, ker mi nič ne pomaga.

Prvotno vprašanje glede menjave ponudnika pa je tudi še odprto.

Če ti vsi govorimo, da je omejitev 25 MB ti pač ne moremo pomagati odpraviti omejitev, katere imaš le ti in nihče drug. Kdo torej bebasto zanika realnost ali jaz, kateri lahko operiram z 25 MB sporočili ali ti, kateri trdiš, da to ni možno?
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

tikitoki ::

marvin42 je izjavil:

Potem ni problem v Googlu, tako kot so ti povedali že vsi pred mano.


Seveda je, ker ne napiše izrecno, da 25mb dela zgolj v njihovi aplikaciji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

Tac20 ::

Verjetno trolaš ampak vseeno, omejitev je 25 MB nad tem ti avtomatsko porine v google drive. Sem se ravno pred dnevi igral z omejitvami na exchangu da so sedaj enake kot jih ima gmail. Email itak ni namenjen za pošiljanje večjih datotek (čeprav si nekateri to srčno želijo) in je pravilno da ti zadevo nalozi na oblak. Drugace bi folk posiljal 100 MB attachmente, ki pa grejo skozi več strežnikov ki pa seveda imajo nastavljeno omejitev in bi blokiralo slej ko prej.

tikitoki ::

telexdell je izjavil:

tikitoki je izjavil:

telexdell je izjavil:

tikitoki je izjavil:


Gmail zavrača nalaganje datotek večjih od 5mb.

Potem je očitno 20 MB mail, katerega sem prejel pred kakšno uro zgolj fatamorgana. Hvala ti, da si me razsvetlil.


Jah, če ne dojameš, da zavrne in napiše omejitev 5mb. Me tvoja fatamorgana ne zanima.
Lahko pa pošlem vec slik po 5 ali manj MB.

Če kdo ve zakaj in kako to odpraviš, prosim za odgovor. Bebastega zanikanja realnosti ne potrebujem, ker mi nič ne pomaga.

Prvotno vprašanje glede menjave ponudnika pa je tudi še odprto.

Če ti vsi govorimo, da je omejitev 25 MB ti pač ne moremo pomagati odpraviti omejitev, katere imaš le ti in nihče drug. Kdo torej bebasto zanika realnost ali jaz, kateri lahko operiram z 25 MB sporočili ali ti, kateri trdiš, da to ni možno?


Se naprej zanikas realnost, res impresivno.

St235 ::

Kaj ko bi se kekec sprijaznil s tem, da ti prejemnik zavrača priponke nad 5mb, zaradi težav na njegovi strani in ne gmail, ki brez težav omogoča priponke do 25mb?

ejresnevem ::

Ni mi jasno, kako se ne more preveriti online...
Najbrž je samo dolčas, ker se čaka na praznike.

donvito ::

tikitoki je izjavil:

knesz je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Glede nato, da imam redno probleme in je 5mb, se očitno motiš.

In zraven še trdiš, da Gmail že vnaprej preveri prejemnikov nastavitve. Se preden prejemnika vpišeš?

Kdo zavrača priponke nad 5mb? Gmail ali prejemnikov strežnik? Če slednje, potem ni problem na Gmailu.


Gmail zavrača nalaganje datotek večjih od 5mb.

Očitno samo tebi:

zee ::

OP očitno trola in se ne zmeni za nasvete. Dežurni troli so tudi že aktivirani. Zaklepam.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SIM kartica za majhno količino prenosa podatkov

Oddelek: Mobilne tehnologije
236471 (3199) mksoft
»

Gmail za 15. rojstni dan dobiva štoparico (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5017513 (13901) MrStein
»

Gmail (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
10523981 (10611) donvito
»

Dovoljena velikost priponke pri posameznih ponudnikih e-pošte

Oddelek: Omrežja in internet
73171 (3027) Bakunin
»

E-mail limiti

Oddelek: Omrežja in internet
225439 (5188) Senitel

Več podobnih tem