» »

Naloga [iz EU topologije]

Naloga [iz EU topologije]

Thomas ::

Kako priti preko vseh 27 držav EU tako, da bomo šli čez kar najmanj držav?



S Cipra lahko pridemo po morju do Švedske, ne moremo pa do Avstrije. Če imata državi kopensko mejo, gremo lahko samo po kopnem.

Cilj naloge je torej obiskati vse države EU in idealna solucija je prečkanje 27 držav.

Kako?

Če se ne da 27, koliko potem? Napišite vrstni red!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi
  • zavarovalo slike: gzibret ()

whatever ::

Portugalska, Španija, Francija, UK, Irska, po morju do Švedske, Finska, Estonija, Latvija, Litva, Poljska, Slovaška, Madžarska, Romunija, Bolgarija, Grčija, po morju do Cipra, po morju do Malte, po morju do Italije, Slovenija, Avstrija, Češka, Nemčija, Luksemburg, Belgija, Nizozemska, po morju do Danske.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Thomas ::

Prelahka naloga torej?

Prav. Dodatno pravilo - ne smeš iti po morju, razen do in iz 4 otoških držav - Ciper, Malta, Irska in UK.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

pietro ::

Tudi to je prelahka naloga: Danska, Nem, Aut, Češka, Slovaška, Poljska, Litva, Latvija, Estonija, Finska, Švedska, UK, Irska, Nizozemska, Belgija, Lux,Francija, Španija, Portugalska, Malta, Italija, SLO, Madžarska, Romunija, Bolgarija, Grčija in Ciper. Seveda moraš iti po morju tudi do Švedske oz. Finske.

Za katero rešitev porabiš manj km?

jype ::

Ne pozabit, da greš tudi z Danske na Švedsko in UK v Francijo "po kopnem".

Thomas ::

EU je očitno presimple. Za začetek dodajmo še Švico, Norveško in ves Balkan.

To bo pa že pretežko.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

pietro ::

Če upoštevaš Eulerja, stvar še zmeraj ni težka (Švico vključiš med Nem in Avstrijo, balkanske države pa med Slovenijo in Madžarsko). Me pa zanima najkrajša pot, če moraš obiskati centre vseh držav. A ni ta problem s tem številom vozlišč že rešljiv?

Thomas ::

To je končen problem in je rešljiv, tako ali drugače. Kako boš pa dal Balkan med Slovenijo in Madžarsko mi pa ni jasno.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

pietro ::

Kako boš pa dal Balkan med Slovenijo in Madžarsko mi pa ni jasno.


Namesto direktno iz Slovenije v Madžarsko narediš krog po balkanskih deželah - s Kosovom ali brez.

Da je problem najkrajše poti rešljiv, mi je jasno. Je pa posredi verjetno čas potreben za reševanje. Za naveden primer to IMO ne povzroča težav, nikakor pa se ne morem spomniti besede, s katero opišemo delovanje algoritma, ki za vsak nadaljnji korak izbere najkrajšo pot. Ki na koncu ni nujno najkrajša, je pa nekaj, kar je možno izračunati v doglednem času.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pietro ()

whatever ::

Best-first search? Tudi razveji in omeji dela tako.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Thomas ::

Jah vedno manj mi je všeč tale naloga. Jo bo treba resno preformulirat, da bi bila zanimiva. Če dodamo Vatikan, San Marino in Lichtenstein je rahlo zoprna zaradi nujnega večkratnega prečkanja Italije in Avstrije.

Če jih ne, je pa mau silly v primeru Drang nah Osten. Mogoče so ZDA primernejše za ta problem?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

McHusch ::

A ni bolj zanimiv primer barvanja zemljevida z različnimi barvami? Za ZDA vem, da so pred kratkim dokazali...

Thomas ::

Ne, VSAK zemljevid se da pofarbat s 4 barvami. Če se pa da korakati po US po zveznih državah v vsako 1 x .. je pa najbrž samo za zgooglat.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

whatever ::



Da se, če je Rhode Island res otok in če ima Washington DC mejo z Virginio. Začeti pa moraš v Maine, ker ma liho število povezav, razen če prideš v Maine iz ene od otoških državic (aljaska, havaji).
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

whatever ::

aja, rhode island nima veze. na karti se slabo vidi, pa nisem uspel najti večje.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

whatever ::

Maine, new hampshire, vermont, massachusets, rhode island, conneticut, new york, new jersey, pensylvania, delaware, maryland, washington dc, virginia, north carolina, south carolina, georgia, florida, alabama, misisipi, louisiana, texas, new mexico, arizona, california,
alaska, hawai, oregon, washington, idaho, montana, north dakota, south dakota, minesota,
wisconsin, illinois, indiana, michigan, ohio, west virginia, kentucky, tenesee, arkansas,
missouri, iowa, nebraska, kansas, oklahoma, colorado, wyoming, utah, nevada
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Thomas ::

Odlično ... odlično. Čestitam.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

gzibret ::

Preuredi nalogo tako, da napravimo čim manj kilometrov, pri čemer lahko prečkamo kako državo tudi večkrat.
Vse je za neki dobr!

whatever ::

Točno to sem glihkar sprogramiral na 3 načine, ampak dela v doglednem času samo za 14 "držav" ter pod pogojem enega obhoda vsake.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Thomas ::

Da bi položili čimkrajšo nitko skozi vsako državo EU? Ideja ni slaba, samo komu se to ljubi ...

Mene rezulat zelo zanima, a vseeno ne toliko, da bi se poukvarjal.

Ampak če se komu ljubi ..
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ZDA pri zaveznikih lobirajo proti Huaweiju

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
4512983 (10071) Manu
»

Evrovizija 2012 (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
705987 (4091) oo7
»

EU državljanstvo

Oddelek: Loža
82992 (2775) Meizu
»

V Bolgarijo z osebno?

Oddelek: Loža
73052 (2793) janez77

Več podobnih tem