» »

Doom 4

Doom 4

««
12 / 14
»»

oo7 ::

DOOM: 2016 #BE3 Showcase Presentation

Tr0n ::

simnov ::

Sem demo zdaj igral in mi sploh ni bil ne vem kaj vse neki leta sem ter tja doom 3 je boljši še quake 4 je boljši.

Machete ::

Meni je kul. Malce bolj akcijski od Doom3, ki sem ga obrnil vsaj dvakrat. Sem se pa že kmalu po začetku izgubil :p Kje prideš ven tam ko je en kamion naštimam pred enimi veliki dvižnimi vrati. Tam je en aparat, ko ga aktiviraš, pol pa ne vem kam naprej :D Sem mislil, da se s kamionom odpelješ ven, pa očitno se ne. Sej sem res malo spal že.. če ne bom našel naprej, moram pa še enkrat ta checkpoint začet, ker nisem spremljal, kaj je tista naprava naredila.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Machete ::

A se težavnost pošastkotov kaj dvigne s časom? Prvi dve uri sta na medium težavnosti dokaj zeh. Ne bi se rad pa preveč namatral z najtežjo stopnjo. Btw, saj se da med kampanijo spreminjati ane? Ali je traba začet na novo, če želiš spremenit težavnost?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Heavy ::

Proti koncu se pojavljajo večje horde, ampak ni neke pretirane težavnosti. Tudi na najtežji tažvnosti prve igre (potem odkleneš še 2 moda), boš umiral, ampak v kakor se veliko giblješ in ugotoviš iz kje bo kaj prišlo prideš skozi. Itak zdravje dobiš z glory killi, dobiš osamljenega demona, ustreliš v noge z šibrovko in mu glavo odšraufaš, ne :)
#TeamFelix

L1nK ::

amdjaši, ne pozabit preklopit v settingsih na Vulkan renderer, doom je dobil patch, R9 290, pohitritev je precej očitna.
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

damirez ::

Jup lahko potrdim na AMD karticah da vulkan lep boost!

Machete ::

Res pošteno narejen DOOM. zelo 'proper'. Meni je bil ful zabaven. Zadnji boss je bil rahlo prelahek (hurt me plenty), sem ga ubil v tretje, (v prvo pa samo malo potipal), kaj ma zaene fore. Credits outro - čista 10ka.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

L1nK ::

na ultra violence je zelo velik izziv, HMP je pa itak otroška težavnost, o kateri je sploh brezveze govoriti. in ko končaš ultra violence, si pripravljen na nightmare, ultimativni preizkus moškosti
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

Machete ::

LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Machete ::

Dobro je špilal. Noro, sploh s tistimi glitch exploiti. Na koncu ca. 1h 26min. (Enkrat je umrl, ga je en sod, ki je eksplodiral, zbil :p).
Ima pa na youtube rekord: Ultra Nightmare - 1H 16min. 8-O
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

L1nK ::

noro
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

Heavy ::

#TeamFelix

scipascapa ::

oo7 ::

Doom - Unto the Evil Official Trailer

Riff ::

zakon špil ni druge :)

Jerry000 ::

Sm vam kr mal fouš, js mam prešvoh komp za to legendo :)

djabi ::

Mah, Brutal Doom je čisto okej, pa še na slabših mlinčkih dela. :)


@Jerry000:
Lahko pa Doom 4 igraš na low:


Kakšno specifikacija računalnika imaš?

scipascapa ::

Jerry000 ::

djabi je izjavil:

Mah, Brutal Doom je čisto okej, pa še na slabših mlinčkih dela. :)


@Jerry000:
Lahko pa Doom 4 igraš na low:


Kakšno specifikacija računalnika imaš?

Žal ne morem :D. Mam pa dual core 3000mhz, radeon 5850DH, 4gb RAM

opeter ::

Jerry000 je izjavil:

Žal ne morem :D. Mam pa dual core 3000mhz, radeon 5850DH, 4gb RAM


Na tej grafični bi moralo delovat na low nastavitvah:
https://www.techpowerup.com/reviews/HIS...


Dual Core 3000 MHz pomeni kaj?
Core 2 Duo? Novejši ali starejši Celeron, Pentium?

Edino kar bi bilo morda potrebno nadgradit je RAM na 8 GB.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

djabi ::

Eh, to ni tako slab config (sicer ne vem, kakšen procesor imaš), a kot ti je opeter zgoraj napisal bi to na tisti grafični mordalo delovat.
RAM pa res zna bit ozko grlo.

Še en posnetek z Radeon 5850 (res pa je, da je tukaj štirijednik Phenom v ozadju).

Ali pa imaš slučajno mobilno varianto oz. se gre za prenosik?

D3m ::

Brutal Doom igram. Zelo fun game.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Jerry000 ::

Ne bom se matral. Bom raje na high grafiki uzival ko bom nov PC nabavil kot se spodobi :). Hvala vseeno za predloge

Riff ::

ja drgač bi ti pa sigurn na low delalo, sj jst špialm na medium pa na 1024x768 :)

Jerry000 ::

Bom raj na nou komp počaku, takrat bo a že ornk cena padla :)

D3m0r4l1z3d ::

Sem zadnja dva tedna na lahko igral in mi je zelo všeč ratala igra, vse lepo dela na 100+ fps in je pravi užitek igrat, dobro so naredili, da je žmahtna igra, grafika, razčetverjenje demonov, nice! Veliko doda tudi Cloud Revolver, zveni vse kot je treba :-)
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Zgodovina sprememb…

dolenc ::

Men je fenomenalen špil :), zadel so u nulo kako more doom bit.

r3dkv1c4 ::

Perfect SP game.
Za moje pojme trenutno top.
Danes je prišel nov UI ven.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

oo7 ::

DOOM - Free Update 5 Trailer

oo7 ::

Včeraj sem začel igrati DOOM single player :)

Grafika je odlična glasba ravno tako in seveda gameplay. Sicer sem igral, do zdaj samo 2 uri in igra je fenomenalna :)


Tale Doomguy je tank vseh tankov to samo trga>:D

oo7 ::

Me pa zanima če je imel še kdo probleme, da je prišel v igro?
Igra dela brez tekoče brez problemov je pa problem priti notri v igro, do zdaj mi je uspelo samo enkrat drugače pa, ko probam mi pokaže tisto kocko od Bethesede potem pa slika zmrzne in piše Doom ne deluje več.

r3dkv1c4 ::

oo7 je izjavil:

Me pa zanima če je imel še kdo probleme, da je prišel v igro?
Igra dela brez tekoče brez problemov je pa problem priti notri v igro, do zdaj mi je uspelo samo enkrat drugače pa, ko probam mi pokaže tisto kocko od Bethesede potem pa slika zmrzne in piše Doom ne deluje več.

Včasih je malo za počakat ampak pri meni ni težav.

Nad MP nisem posebno navdušen.
SP je ubijalski.

Naredi repair.Mogoče bo pomagalo.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

oo7 ::

r3dkv1c4 je izjavil:

oo7 je izjavil:

Me pa zanima če je imel še kdo probleme, da je prišel v igro?
Igra dela brez tekoče brez problemov je pa problem priti notri v igro, do zdaj mi je uspelo samo enkrat drugače pa, ko probam mi pokaže tisto kocko od Bethesede potem pa slika zmrzne in piše Doom ne deluje več.

Včasih je malo za počakat ampak pri meni ni težav.

Nad MP nisem posebno navdušen.
SP je ubijalski.

Naredi repair.Mogoče bo pomagalo.


Sem resetiral Steam in mi je potem uspelo priti v igro bom videl če bo še kaj zajebavalo naprej.

Ja SP je ubijalski >:D

dolenc ::

A maš amd grafo pa vulcan?

oo7 ::

Prvo so delali igro DOOM 4 potem pa so jo ukinili in naredili igro DOOM.


Why Doom 4 Was Canceled
"A lot more cinematic; a lot more story to it. A lot more characters around you that you."

Developers from id Software have spoken again about why the studio moved on from its concept for Doom 4. In a new episode of former GameSpot video producer Danny O'Dwyer's Noclip series, id Software designer Kevin Cloud, who made many of the high-level creative decisions for the game, said Doom 4 did not feel like a Doom game should in part because of its story and scope.

"We explored a direction and got to a certain point and felt like this really wasn't capturing what we felt like was going to be a strong Doom and what the fans would want from it," he said.


Več tukaj: http://www.gamespot.com/articles/why-do...












dolenc je izjavil:

A maš amd grafo pa vulcan?


Nvidia.
Zdaj dela samo predno začnem igrati moram resetirati Steam.

Izi ::

Sem se odločil da tudi jaz po dolgem času spet malo testiram moje reflekse, ampak WTF?! To ni več normalno, 77 GB :O

r3dkv1c4 ::

en disk od 250 ssd je glih za bf pa za doom, žalostno
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Izi ::

Spet sem se prenaglil. Tole je igra izključno za mularijo :P

Grafika je odlična in če preklopiš na Vulkan tole leti ko sneta sekira tudi na zelo šibkem računalniku.
Neobičajne (pozitivno) za streljačino so velike in zelo razgibane mape, že praktično labirinti, ki nudijo kar nekaj raziskovanja.

Potem pa se dobrote nehajo in vse ostalo je frustrirajoče slabo.
Zgodbe praktično ni. Vse skupaj je za nekaj stavkov vsebine. Mars, pekel in pobij vse kar se premika.
Že najlažja težavnost je težka ko hudič in edina možnost preživetja je, da ves čas brezglavo divjaš naokoli ;) Čim se med bojem ustaviš si mrtev.
Nekaj mirnih kotičkov seveda je, ampak zdravje se ne obnavlja. Zdravilne kroglice odmetavajo sovražniki samo če jih ubiješ ročno (melee), tako da si prisiljen prekiniti streljanje, teči do sovražnika in ga ubiti ročno. Čista in nepotrebna neumnost.
Najprej hočejo imeti hudo akcijo, potem pa ves čas močno primanjkuje municije, ker je za tako akcijsko streljačino popolnoma nesprejemljivo.

Najhuje pa je da v igri sploh ni shranjevanja pozicije :O Obstajajo samo tisti konzolni "checkpointi", ob katerih se vsak PC-jaš z gnusom obrne stran.
Ne samo da umetno podaljšujejo igralni čas, ampak naredijo raziskovanje popolnoma neuporabno, saj so nagradne dobrote ponavadi na težko dostopnih mestih in ko se poskušaš prebiti do njih ponavadi padeš v kakšno lavo ali strup in moraš seveda igrati dobršen del igre ponovno, saj so checkpointi razporejeni katastrofalno nedomišljeno in redko. Ko pobereš kakšno nadgradnjo na kakšnem skritem in hudo nedostopnem mestu se pozicija seveda ne shrani.

Osebno sem razočaran. Sem že večkrat rekel, da se streljačin brez RPG elementov ne dotaknem več, še posebej pa se moram izogibati vseh iger, ki shranjujejo pozicijo na checkpointih. Ne bi se sekiral če ne bi moral downloadati 80 GB podatkov, da sem izvedel, da to ni igra zame.

dolenc ::

Ja mal si falu žanr, če iščeš rpg elemente in poglobljeno zgodbo :))

Sam gameplay(ki je bistvo špila) ni kaotičen in ne lavfaš brezglavo ampak zbiraš tarče glede na prioriteto in z uporabno ustreznega orodja, vsak sovražnik ima svoj pristop(med tem ko se ves pekel nate vsuva), jaz sem na PCju z gamepadom igral(mam rad vibracije :D), pa na medium ne vem če sem 5x vse skupaj umru.
Špil ma sicer en kup malih detajlov skritih, ampak če ti že v osnovi igralnost ne potegne verjamem, da so šli mimo tebe.

D3m0r4l1z3d ::

Glede zgodbe itak, pričakovano za Doom. Checkpoint pa so res še stara zgodba, niti ni s konzolami tolk povezano, recimo Half Life 1998 je imela tako.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Machete ::

No ja malo si pomoje preoster. Špil je vsaj zame narejen zelo korektno. Evo shranjevanje sem pogrešal tudi sam, čez (ne)zgodbo se ni realno nekaj pritoževati, saj to je ja Doom. Skrivnosti težko najdeš, če letiš skozi, ne vem jat sem jih našel mogoče eno četrtino, pa sem kar skakal naokoli, vsaj v drugi polovici malo bolj.
Edino kar je so malo prelahki šefi. Jaz sem zelo užival in je dostavil vse kar sem želel (hej minigre ne pozabit, kul zadevca!). Mogoče sem malo pogrešal morbidnost, temačnost in element groze.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

oo7 ::

Izi je izjavil:


Že najlažja težavnost je težka ko hudič in edina možnost preživetja je, da ves čas brezglavo divjaš naokoli ;) Čim se med bojem ustaviš si mrtev.
Nekaj mirnih kotičkov seveda je, ampak zdravje se ne obnavlja. Zdravilne kroglice odmetavajo sovražniki samo če jih ubiješ ročno (melee), tako da si prisiljen prekiniti streljanje, teči do sovražnika in ga ubiti ročno. Čista in nepotrebna neumnost.
Najprej hočejo imeti hudo akcijo, potem pa ves čas močno primanjkuje municije, ker je za tako akcijsko streljačino popolnoma nesprejemljivo.




Men se ne zdi prav težka igra je bil pa prvi šef orng težak me je fental vsaj 10x :)
Ja pri DOOM-u moraš non stop laufati ampak to ni problem, ker se dec nikoli ne zadiha jaz uživam.
Ročno ubijanje je nekaj najboljšega v igri sploh če pobereš beserk potem pa si v god mode in samo rip and tear 8-)

Če ti zmanjka municije jo lahko dobiš z lahkoto nazaj samo uporabiš motorko in razrežeš največjega demona, ki ti bo bo odvrgel toliko municije, da ko boš nafilal vse žepe jo bo še 3x toliko ležalo na tleh ;)

Kenpachi ::

Pa sej, a niso weapon/suit upgradi pa rune prakticno RPG elementi?
Doom je v svoji srzi vedno bil hitrostna streljacina. Doom3 je bil neposrecena izjema.
Zaraki Kenpachi.

Sami ::

Ufff...Doom 3 je bila igra mojega življenja :D

Moram pa sprobari Doom 2016, čakam samo na RX480 :D
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Izi ::

Machete je izjavil:

Mogoče sem malo pogrešal morbidnost, temačnost in element groze.

Ja, točno to je imel Doom 3, sedaj je pa grozljivka popolnoma izginila in ostala je čista streljačina.
Doom 3 na primer mi je bil zelo všeč, je pa res, da je od takrat minilo že 12 let :D Če se prav spomnim je imel bolj malo sovražnikov, ampak so bili pa mnogo bolj zapomljivi in grozljivi.
Sedaj te pa kar zasipajo s sovražniki in jih je tudi po 20 naenkrat naokoli. Vse je tako hitro, da sovražnike komajda vidiš. Velike količine sovražnikov so lahko prav tako zabavne, ampak samo če imaš dovolj municije. Mogoče je kasneje ko imaš več orožij bolje, ampak v prvem delu igre je katastrofa in je večino časa treba uporabljati tisto ničvredno pištolico z neskončno energije, ki ne dela praktično nič damagea razen če par sekund čakaš da se napolni, ampak do takrat si že mrtev.

oo7 ::

Ta je dobra :))

Raw ::

Špil je točno to kar mora bit (sodoben doom), ne poskuša bit neki kar ni (cod ipd).
Ne poskušat predalčkat in iskat nekaj česar ni, raj špilajte in uživajte v tem kar je.

Meni všečno, nostalgično, če poznaš id software zgodovino, spremljaš "making of", zna bit še bolj interesantno - sploh v določenih detajlih.

Verjetno tistim pod 30, ne bo tolk všeč kot nam starinam.
I am what I am and I do what I can

D3m0r4l1z3d ::

Pa še tehnično je na nivoju.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus
««
12 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj trenutno igrate? (strani: 1 2 3 458 59 60 61 )

Oddelek: Igre
3030479227 (473) D3m
»

DOOM Eternal (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Igre
37639825 (8657) oo7
»

Rage 2 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
10812542 (5713) yoco
»

Wolfenstein: Youngblood (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
11313610 (9281) PH03N1X
»

Quake Champions (Quake 5) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
13916987 (7428) scipascapa

Več podobnih tem