» »

Doom 4

Doom 4

««
2 / 14
»»

opeter ::

oo7 je izjavil:

Zgleda super:).
Eno uprašanje s teh slik je videti kot,da se dogaja na zemlji a se ni ponavadi Doom dogajal na Marsu ali se motim??


Če se dobro spominjam je imel Doom 2 podnaslov: Hell on Earth (Pekel na Zemlji) oz. nekaj takega.
Ravno v tem je bil keč, da je zgodba (sicer je v prvih igrah ni bilo ravno na pretek) govorila o tem, da so na Marsu znanstveniki odprli nek portal do druge dimenzije oz. točneje Pekla, tam se je vse poklalo, edini preživeli marinec si bil ti, v Doom 3.

Potem pa se je ta meddimenzijski portal nekako razširil na Zemljo.
Točne zgodbe sicer ne poznam, so pa izdali kar nekaj knjig in zgodb v zvezi z Doomom po prvi igri.
Naredili so tudi film s "Skalo" v glavni vlogi, ki pa sploh ni bil tako slab. Vsaj meni je bil zanimiv.

Komaj čakam na to igro.
Pa na Quake 5, če kdaj bo.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Good Guy ::

Doom z zgodbo? A se hecate...

To je tipična spray and pray igra, pri kateri je cilj priti iz A na B, vmes so pa tone pošasti na cilju(B) pa boss.
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

RejZoR ::

Ne vem zakaj jezst nisem nikoli dojel "tone pošasti" koncepta v Doom, ki jih nikoli ni bilo. Sej jih je bilo polno ampak so bile vglavnem raztresene po mapah. Se nekako ne spomnim, da bi jih kdaj videl več kot 10 na kupu al pa se špila ne spomnim več dobro. Ta koncept je konkretno ustvaril Serious Sam. Ko imaš pred nosom toliko skeletonov, da sploh ne vidiš čez njih in da niti rotacijska strojnica ne uspe dohajat, temu se reče tone pošasti. Al pa ko imaš celo planjavo polno bikov in norih brezglavih bomberjev, ki jurišajo naravnost nate...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Good Guy ::

RejZoR je izjavil:

Ne vem zakaj jezst nisem nikoli dojel "tone pošasti" koncepta v Doom, ki jih nikoli ni bilo. Sej jih je bilo polno ampak so bile vglavnem raztresene po mapah. Se nekako ne spomnim, da bi jih kdaj videl več kot 10 na kupu al pa se špila ne spomnim več dobro. Ta koncept je konkretno ustvaril Serious Sam. Ko imaš pred nosom toliko skeletonov, da sploh ne vidiš čez njih in da niti rotacijska strojnica ne uspe dohajat, temu se reče tone pošasti. Al pa ko imaš celo planjavo polno bikov in norih brezglavih bomberjev, ki jurišajo naravnost nate...


Ok samo zate, na desetine. Happy now?
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

RejZoR ::

Imaš kakšen Youtube posnetek? Da si mal osvežim spomin, ker se res ne spomnim. razen ko dobiš BFG, tam se spomnim, da jih je bilo več. Drugače pa ne glih.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Tr0n ::

Kje ste te to temo zdaj najdli.

Izi ::

oo7 je izjavil:

Eno uprašanje s teh slik je videti kot,da se dogaja na zemlji a se ni ponavadi Doom dogajal na Marsu ali se motim??

Sicer je vse povezano z Marsom, ampak prvič smo se na Marsu borili šele v Doom 3.

Prvi Doom se je dogajal na eni izmed dveh Marsovih lun in sicer na Phobosu. Kot Marinec smo šli na začetku sicer iz Zemle na Mars, da preiščemo zakaj je nek oficir na Marsu ukazal streljanje po civilistih, ampak smo takoj ugotovili, da je vzrok preizkušanje teleportiranja med dvemi Marsovimi lunami, kjer je šlo nekaj narobe in smo se takoj odpravili na Phobos.
V Doom II: Hell on Earth smo po vrnitvi iz Phobosa na Zemljo ugotovili, da je tudi Zemlja napadena in smo čistili še naš planet.
Šele v Doom 3 smo se prvič borili na Marsu, ker naj bi znanstveniki med eksperimentiranjem s teleportiranjem po nesreči odprli portal v Pekel.

54j0 ::

oo7 je izjavil:

Zgleda super:).
Eno uprašanje s teh slik je videti kot,da se dogaja na zemlji a se ni ponavadi Doom dogajal na Marsu ali se motim??


Se je že dogajalo na zemlji :)
Doom II: Hell on Earth @ Wikipedia


Bi bilo super, če bi naredili novega doom-a. Po možnosti z dobro MP komponento, ker zadnje čase boleče primankuje MP fps-jev z znanstveno-fantastično tematiko (ala UT in Quake). Primankuje - v smislu, da ni dobrih, heh.

$%&/() ::

Tribes Ascend?

Blazz ::

meni zgleda Doom v teh slikah precej risankasto...

Dua'L ::

On 28th February 2012, some alleged screenshots were released on Official Xbox Magazine UK's website,[17] but the images were discredited by id Software's creative director Matthew Hooper via Twitter, by saying "Those images have nothing to do with what you're gonna see in Doom 4. When we officially show things you'll see awesome.

Upam da čimprej izdajo kakšen trailer/gameplay.
GTX680
Intel i7 2600
8gb DDR3

Zvezdica27 ::

Doom nikol ni bil masovka, torej masovno klanje. To je bil res bolj Serious Sam.

Doom je klasa zase. Doom je Doom. Doom 1 in 2 sta legendi, Doom3 pa več kot spodobno nadaljevanje, a D2 nikoli ne bo moč preseči.

To je bil prvi špil na to temo, popiljen in multiplayer. Ah... IPX...

zz

oo7 ::

Hvala za odgovore.:)

vorantz ::

Izi je izjavil:


Če bo šlo vse po sreči bomo Doom 4 igrali enkrat v začetku leta 2012 lahko pa še kakšno leto pozneje.

Skoraj si upam trditi, da bomo Doom 4 igrali na 12-jedrnih procesorjih, ki se bodo do takrat že lepo prijeli in cene bodo že dovolj nizke. Ali bodo ti 12-jedrniki od AMD-ja ali Intela pa si ne bi upal napovedati. Trenutno bolj kaže, da bo takrat spet v prednosti AMD, ki ima menda 12-jedrnike že povsem pripravljene za izdelavo.


Tr0n je izjavil:

Bomo pa ga skoraj gotovo igrali pred DNF. ;)


Zabavno brat stare napovedi :D

opeter ::

Hehe, AMD zna s Piledriverjem oz. njegovim naslednikom Steamroller naslednje leto res presenetiti. Bo pa intel baje predstavil naslednika Ivy Bridge.

Doom 4 pa bo ... ko bo. Duke Nukem smo lahko igrali vsekakor prej. :D
Osebno menim, da je od Duke-a štafeto prevzel Resni Samo (Serious Sam). Ampak to je samo moje mnenje.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

cebelar123 ::

Na žalost nas je BF3 preveč razvadil z grafiko in okoljem.
Slide show zgleda precej otočje. Avti so nareti zelo bogo, vse skupaj izgleda kot en kup nepremične okolice in nevidnih sten.
Sicer pa bomo vidli.

DragonHeart ::

Dua'L je izjavil:

2012 Doom 4 Leaked screenshots



izgleda slabše kot kakšen trapasti call of duty 4. škoda. Doom3 je premikal meje grafike, saj je bil zelo zahteven še dolgo po tem ko je izšel, doom4 pa je očitno narejen tako da bo delal tudi na strojni opremi iz časa doom3.

Dr_M ::

Iz nekaj slik ne mores sodit igre. So ze preveckrat bile hude slike od iger, na koncu je bilo pa skoraj razocaranje.

DragonHeart ::

mja, vem. samo kaj bo šele če so že slike na ravni iger izpred 5 let.

No ja. mogoče bosta pa hudi zgodba in igralnost. Doom3 je bil glede tega kar kul.

tt2 ::

Saj tu ni kaj za razglabljat. Grafika je ista kot v rage igri in pika. Isti pogon, isti efekti... Torej, sprobaj rage in takoj zveš kakšen bo doom 4. xD

Dua'L ::

DragonHeart je izjavil:

Dua'L je izjavil:

2012 Doom 4 Leaked screenshots



izgleda slabše kot kakšen trapasti call of duty 4. škoda. Doom3 je premikal meje grafike, saj je bil zelo zahteven še dolgo po tem ko je izšel, doom4 pa je očitno narejen tako da bo delal tudi na strojni opremi iz časa doom3.

GTX680
Intel i7 2600
8gb DDR3

DragonHeart ::

super, potem je še upanje da bo grafika zopet nad pričakovanji:)

RejZoR ::

Sej Quake 4 je bil tud baziran na Doom 3 pogonu pa bi bil tko drastično drugačen. Pač stweakan pogon z mal boljšimi efekti. Ampak še vedno se je čutil Doom 3 pridih...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Dua'L ::

Doom 4 Shows Up in Steam Content Database



If you wanted a firmer confirmation that Doom 4 was a thing -- if id Software's John Carmack saying "We're working on it, seriously" wasn't enough -- you now have it in the form of code being passed around on Steam.

Dataminers who keep an eye on these things on the Internet have discovered Doom 4 in the Steam content database, which means that builds of the game exist in the Steam infrastructure. And that means that Steam is being used by developers to share builds of the game -- essentially, it means it's being worked on with Steam's help. It's out there. It's happening.

It's not exceptionally big news, but it's notable because we've been hearing about Doom 4 in this sort of gaseous, ethereal way for a long, long time now, and this provides a little confirmation that something material exists, somewhere. Now we just need to discover how far along the game is; all indications from QuakeCon 2012 suggested that "not very far at all" was the likely answer.


Doom4 Content page

Vir http://www.pcgamesn.com/article/doom-4-...
GTX680
Intel i7 2600
8gb DDR3

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dua'L ()

alpha1 ::

Zanima me če bo doom 3 bfg edition imel dx11 ali bo enaka grafika kot doom 3?

opeter ::

alpha1 je izjavil:

Zanima me če bo doom 3 bfg edition imel dx11 ali bo enaka grafika kot doom 3?


Grafika bo našponana, pa luč boš imel na obleki/čeliadi oz. orožju. Ne vem točno.
Lahko pa prebereš tukaj:
http://www.amazon.co.uk/Doom-BFG-Editio...

Product Description
DOOM 3 BFG Edition is the ultimate collection of groundbreaking games that defined the first-person shooter. This collection includes DOOM 3, the Resurrection of Evil® add-on pack and also includes hours of new content – seven new levels entitled ‘The Lost Mission.’ In addition, all DOOM 3 content has been re-mastered for Xbox 360 and PlayStation 3 in stunning 3D for an even more terrifying FPS experience. As a special bonus, DOOM 3 BFG Edition will also include the original DOOM and DOOM 2 games.

KEY FEATURES:

Optimized for Consoles: Developed by id Software, the team responsible for the franchise legacy, DOOM 3 BFG Edition features 5.1 surround sound, Xbox 360 Achievements, PlayStation 3 trophies, improved rendering and lighting, and a new check point save system allowing for smoother progression through the game. id has fine-tuned the controls to bring the intensity of the DOOM single and multiplayer experience to the consoles, and now all DOOM 3 games now feature the new armor-mounted flashlight, allowing players to illuminate dark corners and blast enemies at the same time.
Stunning 3D Visuals: DOOM 3, Resurrection of Evil and ‘The Lost Mission’ have all been optimized in 3D for Xbox 360 and PlayStation 3, further immersing the player in the demonic world of this terrifying horror masterpiece.
The ‘Lost Mission’: DOOM 3 BFG Edition includes an all-new chapter in the DOOM 3 experience – ‘The Lost Mission’ – which features seven heart-pounding single-player levels and a completely new storyline that will have players on the edge of their seats.


Žal pa nič ne piše, kaj velja za PC.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Truga ::

Predvsem bo imel BFG edition podporo za Oculus Rift: http://www.kickstarter.com/projects/152...

GrimReaper ::

Že to da podpira 1920x1200 namesto 1600x1200 (zna biti sicer da je bil kak fix za original), in da imaš naramno svetilko, je dovolj da greš raje to kot original.
Kaj dosti drugega pa nisem videl spremenjenega, čeprav naj bi tudi olajšali dele ki so bili v originalu frustrirajoči, ampak nisem opazil, ko enkrat prideš do Revenantov v Recycling, postane kar pestro.

EDIT:
Če je to res, naj bi bil to v bistvu port iz Xbox, se pravi je grafika tam nekje low/medium:
Doom 3 BFG
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

GrimReaper ::

Sem probal tut original save game iz 2005, igral sem na 800x600 Medium, to je zdej samo ena majhna slikca sredi ekrana.
Kontrole sem mel pa tud kar na default. Zdej mam lepo puško in brzostrelko bindano na miški, za orožja pa G in X-N, dosti lažje kot številke zgoraj.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Truga ::

Doom 3 BFG je baje polom, ker je sportan na konzolo in pol nazaj na PC. Edini razlog da kupis igro je, ce imas v planu Oculus Rift, ker bo BFG edicija mela zanj podporo.

destroyer2k ::

GrimReaper ::

Truga je izjavil:

Doom 3 BFG je baje polom, ker je sportan na konzolo in pol nazaj na PC. Edini razlog da kupis igro je, ce imas v planu Oculus Rift, ker bo BFG edicija mela zanj podporo.

Ne verjamem da je to konzolni port, pomoje so istočasno delali za Xbox360 in PC, ne vidim smisla da bi šli prvo portat PC verzijo na Xbox360 in potem nazaj.
Slabša grafika sigurno ni:
 Original

Original


 BFG Edition

BFG Edition


Izboljšan HUD in križec, nekatere teksture. FOV je ožji (60 namesto 90), ampak se da spremenit v konzoli.
Ne rečem da je to vredno 30€, ampak če še nimaš iger je pa čist dober nakup. Oz. če imaš na voljo dobit obe brezplačno, je BFG boljša izbira.

Je pa nekam veliko re-releasov zadnje čase. Serious Sam HD, Tony Hawks Pro Skater HD, Black Mesa, Painkiller: Hell & Damnation, pa še kakšno sem najbrž pozabil.
Sam sicer v tem ne vidim nič slabega, te igre sem imel tako namen obrnit, in če je kaj izboljšanega, pa čeprav malenkost, toliko bolje.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

RejZoR ::

Kaj ti pomaga vse to ko pa so FOV nabili v tri krasne in s tem uničili celotni špil. To da lahko spremeniš v konzoli je en kurac in samo podpiranje lenob, ki hočejo za mal spremenjene shaderje in zjeban FOV kasirat (ponovno) denar.
In to sploh ni izboljšava ampak downgrade. Lažje prebavim špil z meglenimi texturami kot pa špil z gnilim FOV-om.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

GrimReaper ::

Za zadnjega šefa pri Resurrection sem pa nujno moral povečat FOV, in sicer iz default 80 na 110, drugače se ne vidi kdaj je BFG do konca nafilan, sploh če imaš vključen artefakt kjer se vidno polje še dodatno zoža.
Na koncu mi je pa potem napisalo:
"Achievements have been disabled due to the console being enabled during this game."
Dodatek je drugače veliko slabši kot original.

Dodatek sem za spremembo igral na Veteran, ampak ni bla glih najboljša izkušnja, ker moraš neprestano shranjevati, praktično po vsakem ubitem quick save.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

T-Majo ::

Hja ... tako kot se z filmi dogaja, se bo še zdaj z igrami - remake remake remake.

Kamran ::

Oj,

No ja, alpha različica D3 mi je bila bolj všeč kot celotni izdelek.

Če pa koga zanima moddanje starega Doom-a, je pa tole odlična zadeva. :P

Dua'L ::

Doom 4 beta access included with Wolfenstein pre-orders



When John Carmack left id Software last November, parent company Bethesda was quick to reassure us the studio was still actively developing games.

Well here it is: The next Doom game still exists. And not only does it exist, but it's so close to completion that Bethesda is apparently willing to sell you beta access.

Yes, word on the digital street today is that beta access to some Doom game will be included with each preorder copy of the upcoming reboot Wolfenstein: The New Order. I'd like to say Doom 4, but indeed Bethesda's FAQ on the subject lists no such number. It would be pretty insane if Bethesda were rebooting Doom again, considering that Doom 3 was already a reboot, but I digress.

Other than the promise of Doom Unspecified Number beta access as a preorder bonus, details are scant. What will the beta include? "We will be providing more information on the specific content of the beta test at a later time." When will it release? "The Doom beta won't begin until a later, yet-to-be-announced date." When will we know how long the beta lasts? "At a later time." Will there be a way to access the beta separate from these preorders? "We will be providing more information on additional beta tests, if any, at a later time."

See a pattern?

And to be honest, I'm still not wholly convinced Doom X will ever release. The game's been in development for over five years now, and the whole project's been scrapped and restarted at least once now. This seems more like a ploy to prop up sales of Wolfenstein.

If you just have to know--if the prospect of another Doom is so exciting you're willing to purchase a copy of Wolfenstein sight unseen--here's your chance.

Still, I'll be surprised on the day Doom Nukem Forever comes out--so surprised I'll eat my demon-infested hat.

http://www.pcworld.com/article/2098973/...

GTX680
Intel i7 2600
8gb DDR3

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dua'L ()

oo7 ::

54j0 ::

Hi there, mister Cyber-demon :)))))))!!!!!

BorutO ::

Hehe, ja ... ko smo v srednji šoli imeli računalnike, takrat še jih dosti ni imelo doma računalnikov, pa je v prostoru, kjer so bili računalniki na razpolago za prosti cajt, bil gor naložen Doom ... kot edini sem vedel kodo iddqd in idkfa, ker sem doma to igro preigral kot ne vem kaj. Pol pa so me po celi šoli iskali, da sem jim kodi pravil ... na koncu, ko sem se jih že naveličal, sem jim na monitor s kulijom napisal. :)

Zvezdica27 ::

pa idclip



zz

Mitch ::

Ta projekt so baje že dvakrat totalno "scrapali" in začeli iz nule. Prav tako sta ID zapustila pomembna moža John Carmack in Tod Holenstadt, tako da si ne obetam kaj preveč od novega dooma...

RejZoR ::

Matr sovražim nov trend naslovov špilov brez številk. In pol iščeš po štacunah za kupit in ne veš al je špil ravnokar izdan al je oni izpred jebenih 5-15 let.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

sesobebo ::

Zvezdica27 je izjavil:

pa idclip


idspispopd, you newbie!

Zvezdica27 ::

v glavnem... tud Doom3 ni bil napačen, čeprav legende ni dosegel, D1 in D2, sploh D2, kjer so čist in samo z oblikami stopenj in ničemer drugim dosegli vrhunskost singleplayerja in z za tist ečase noro multiplay izkušnjo...

Samo še Fallout2 in Monkey Island (morda DoTT) se lahko primerjata z D3. Morda System shock tudi, to pa je tud to.

Jaz bi rad samo prvovrstne levele... podobno kot je Serious Sam bil vrhunski za to kar je: streljaj do amena. Tega D3 ni naredil, da se poserješ v gate.

zz

D3m ::

O ja Serious Sam: The first in pa the second encounter sta zažigala. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

simnov ::

Pa jaz se spomnim Doom 3 alpha vsi so hoteli probat zraven pa še Half Life 2 .

Zvezdica27 ::

ja, HL2 je tud tma gor visoko. Ampak tistega D2 feelinga ni dosegel (al pa mulo v osnovni šoli drugač dojema strah).

b

Engineer_ ::

Zvezdica27 je izjavil:

Jaz bi rad samo prvovrstne levele... podobno kot je Serious Sam bil vrhunski za to kar je: streljaj do amena. Tega D3 ni naredil, da se poserješ v gate.


to niti nikoli ni bil glavni namen doom serije. Če si panično streljal si temu primerno ostal brez nabojev in si lahko samo še s svetilko opletal naokoli....in seveda umrl.
Pri doomu je bilo ravno to zakon, ko si moral zver ubiti hitro in učinkovito, drugače ti je zmanjkalo nabojev.

No, pri doom2 je bilo tako in tako najbolj zanimivo z motorko hodit naokoli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

Zvezdica27 ::

nisi razumel. Vem kaj je bil namen D2 in jaz razlikujem D2 in SS, hotel sem samo povedati, da hočem tako vrhunske levele, kot jih je v svoji kategoriji imel SS. Poprej je to imel samo D2 tako izdelano, morda HL2 (originalni leveli). Pa računaj katerega leta je to bilo. ker grafično D2 ni bil presežek (konec koncev je bil heretik isti), ampak stopnje in atmosfera... tle je d3 malo počepnil.

Najbolje je bilo, ko greš mimo in ti imp izza hrbta skoči v temni sobi.

Zame je D2 sinonim za double shotgun, rocket launcher in Big fraggin' gun ;)
««
2 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj trenutno igrate? (strani: 1 2 3 458 59 60 61 )

Oddelek: Igre
3015475252 (2288) Jernej88_
»

DOOM Eternal (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Igre
37639505 (8337) oo7
»

Rage 2 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
10812462 (5633) yoco
»

Wolfenstein: Youngblood (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
11313495 (9166) PH03N1X
»

Quake Champions (Quake 5) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
13916908 (7349) scipascapa

Več podobnih tem