» »

Doom 4

Doom 4

««
«
1 / 14
»»

Tr0n ::

http://www.shacknews.com/onearticle.x/5...

id Software today announced that it has begun production on Doom 4, and is now in the process of expanding its internal team of developers to work on the shooter sequel.

"Doom is part of the id Software DNA and demands the greatest talent and brightest minds in the industry to bring the next installment of our flagship franchise to Earth," said id Software CEO Todd Hollenshead in a release.

"It's critical for id Software to have the best creative minds in-house to develop games that meet the standards synonymous with our titles."

The company is currently accepting applications to fill job openings covering roles such as producer, lead designer, and lead animator, among others.

Though no further details on the game were released, the studio will likely make use of its new id Tech 5 engine for the project.

destroyer2k ::

Tr0n

Zelo dobro si našel, pa glih ko sem počasi mislil, da ID je dal doom v pozabo sedaj, pa to izjavijo. Že vidim kako bom geekav lak zvečer to igro=).

iLichu ::

omg omg doom ^^ me prow zanima kaksno grafiko bo mel :D

NavadniNimda ::

Jaz špilam tole že od Doom-1 (in Wolfensteina pred tem) in seveda imamo tule dobre novice.8-)

Zgodovina sprememb…

Tr0n ::

Uradna izjava.

http://www.idsoftware.com/

Production has begun on DOOM 4™, the next journey into the legendary DOOM universe. We are expanding our internal team and are currently hiring to work on this highly anticipated title.

"DOOM is part of the id Software DNA and demands the greatest talent and brightest minds in the industry to bring the next installment of our flagship franchise to Earth," said Todd Hollenshead, CEO, id Software. "It's critical for id Software to have the best creative minds in-house to develop games that meet the standards synonymous with our titles."

The DOOM franchise is one of the most recognizable and important in gaming history, having been named "one of the ten most influential games of the decade" by PC Gamer and "the #1 game of all time" by GameSpy. DOOM 4 will join the award-winning series which has consistently topped sales charts throughout the world.

We are looking for talented, ambitious and passionate individuals eager to join our accomplished team of developers working on the industry’s most innovative and anticipated games. For a complete listing of available positions, visit our id Careers page. Resumes can be submitted via email to jobs@idsoftware.com. All applicants must be authorized to work in the United States.

jeryslo ::

Super, komaj čakam, ker Doom 3 mi je bil res dober.

Dr_M ::

id sploh se zivi?? Zadnje case je bolj malo inf od njih. Skoda, da so Quake ukinl. Mi je biu Q4 mnogo boljsi kot D3 (vem da so Q4 ubistvu ustvaril pri raven).
Drugac pa boljse kot nic.:)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

tilinho20 ::

Se že veslim te igre, ker imam lepe spomine na Doom 2. Moj brat se spomni še nekatere kode izrped 15 leti.
To sem jo igral ko sem bil kakih 4 leta (doom 2). Res super igra, pa še pošasti so bile. :)

Tr0n ::

Quake niso ukinli. Prihaja QuakeLive.

http://www.quakelive.com/

BigWhale ::

IDDQD, IDKFA, IDCLIP?
;>

In potem je prisel Doom 3....

A hero, alone in the land of no adhesive. Equipped with a gun and flashlight. With no possible way of combining them!

:P

edit, typo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

hyphh ::

Hudo hudo :D že vidim Hype, ki bo nastal v pričakovanju te igre. Predvidevam, da se bo pekel tokrat dogajal na Zemlji ? Nestrpno pričakujem prve screene8-) .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hyphh ()

suntrace1 ::

Possible, possible :P

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Tilen ()

strictom ::

IDDQD, IDKA, IDKFA, IDCLIP, IDBEHOLDS/V/R/I...,

Teh stvari ne pozabiš. Kot vožnja s kolesom.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Nagi Bator ::

A je probal kdo te originalne kode vpisati v doom3 :D

iLichu ::

ja sam to se bomo spet načakal da ga nardijo in pol bom rabu spet novo masino kupt :D

Mavrik ::

Mah, po tistem kaj je iD nazadnje skašljal ven, se je vidlo, da so ostali na smetišču zgodovine. Če se ne bodo zresnili in posodobili svoj pristop k streljačinam bomo spet dobili en dolgočasen tech demo. Nekak nimam veliko optimizma da bo to res dober špil... shypan pa bo, o ja.
The truth is rarely pure and never simple.

iLichu ::

sam bi blo hudo če bi se na zemlji zdj to dogajal :D

ahac ::

Developerje iščejo?
Glede na tisto kar so pokazal z Doom 3, se mi zdi, da nujno rabijo tudi designerje.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

kriko1 ::

A bodo spet kakih 5 let to razvijali? Tale nov id Tech 5 je že dokončan?

Tr0n ::

When it's done.

g. Oden ::

Ne vem kje živite, ampak če ni bil Doom 3 najboljši špil do zdaj, potem jaz nisem čisto dihtig. Vsi so se pritoževali nad razvlečenostjo, ampak ljudje... povem vam, ko sem po kakih 15 urah končal špil, mi je blo prav hudo, ker je bil očitno prekratek. Jaz igro vidim bolj osebno, jo občutim. Quake 4 se ne more primerjat s to mojstrovino. A je zabavno, če te igra prisili, da voziš nek trapast tankec, pa trapasto letalce, samo da se lahko razvijalci hvalijo z "različnimi pristopi" in "razgibanostjo"? Ne ne, ID softvare so mojstri na svojem področju in noben Raven, UBI... jim ne morejo parirat. Pozdravljen Doom 4!

strictom ::

Heil!
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

iLichu ::

:offtopic: pri doomu ne morem nikakor nastimat da mam AA 16x :( edin 8x mam lahko,če pa probam dat 16x pa mi samodejno nastima na low use,a mogoce kdo ve kje je problem ???

DOOM_er ::

doom 3 über alles. Resno najbolši single player špil, ki sem ga kadarkoli igral. Me je zamikal da bi ga spet obrnu. Sicer pa komej čakam doom 4, upam da bom mev že novo kišto do takrt
Robots will steal your job. But that's OK

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DOOM_er ()

LordTado ::

destroyer2k ::

Pa doom3 tudi ni bil tako dober kot ga neakeri govorijo. No res je igra je bila zelo dobra, ampak odlična pa zagotovo ne, samo najbol se mi dopadlo to, ko si šel mimo kakšnega računalnika in si kliknil in se zvedel še dodatno kaj dejansko se dogaja.

iLichu ::

sam to čakanje me bo ubilo :D

simnov ::

se spomnim kako smo vsi govorili o doom 3 in poganjali alpha verzijo ...

Izi ::

komej čakam doom 4, upam da bom mev že novo kišto do takrt

:D
Preden bo Doom 4 končan bo že tvoj bodoči računalnik tako zastarel, da boš potreboval že tretjega.
Sedaj komaj izbirajo ekipo, ki bo enkrat konec leta šele začela z izdelavo igre.
Če bo šlo vse po sreči bomo Doom 4 igrali enkrat v začetku leta 2012 lahko pa še kakšno leto pozneje.

Skoraj si upam trditi, da bomo Doom 4 igrali na 12-jedrnih procesorjih, ki se bodo do takrat že lepo prijeli in cene bodo že dovolj nizke. Ali bodo ti 12-jedrniki od AMD-ja ali Intela pa si ne bi upal napovedati. Trenutno bolj kaže, da bo takrat spet v prednosti AMD, ki ima menda 12-jedrnike že povsem pripravljene za izdelavo.

Tr0n ::

Bomo pa ga skoraj gotovo igrali pred DNF. ;)

iLichu ::

upam da bo prej prsu,ene 2010 :P

Izi ::

Bomo pa ga skoraj gotovo igrali pred DNF. ;)

Ni nujno.
Z DNF se zadnje čase nekaj dogaja. Decembra 2007 smo dobili nov teaser, aprila letos pa sta dva človeka v živo videla in potrdila, da DNF projekt dejansko obstaja in je kot zgleda že nekje v Alfa verziji. Link
Po mojem mnenju bi DNF znal iziti kakšno leto pred Doom 4.

iLichu ::

nekje sm prebral da bo doom4 uporabljal isti pogon kot Rage,in ker nism vedu kaj je rage sm si pogledu trailer in sm zelo navdusen kako izgleda,se rpav da bo doom4 seku po graficni plati :))

opeter ::

nekje sm prebral da bo doom4 uporabljal isti pogon kot Rage,in ker nism vedu kaj je rage sm si pogledu trailer in sm zelo navdusen kako izgleda,se rpav da bo doom4 seku po graficni plati :))


Če bo spet vse v temi, pa je čisto vseeno, ali ima superduper grafiko, ali ne...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

iLichu ::

ja ampak tudi grafika pricara uzdusje

Looooooka ::

Doom bo delu na tistih graficnih, ki bojo vmes ze kr fino prodane. Neumnost, da delajo spili samo na graficnih, ki pridejo en mesec pred izdajo delajo ut-jevci pa kksni crytekovci. Carmack ze od nekdaj trdi, da ne bo nikol metu vn takih igric. Ceprou je bil pr doom 3 ze cist na robu tud on.

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

DOOM_er ::

doom 3 je delov na vodoo 3 tko da... :D
Robots will steal your job. But that's OK

R33D3M33R ::

Looooooka: <i>Neumnost, da delajo spili samo na graficnih, ki pridejo en mesec pred izdajo delajo ut-jevci</i>

Ne vem zakaj tu noter vlačiš UT pogon, ker zapisano zanj zagotovo ne drži.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Dr_M ::

UT je vedno delu tudi na precej starih graficnih. Sicer za UT3 nevem, sm pa spilu UT2003 na Rivi TNT2 :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Matev ::

za doom3 sem si kupil nov komp
(v bistvu že az doom1)

zgodovina se utegne ponovite pri doom 4

iLichu ::

men pa ne bo treba kupovat nicesar novga se usaj eno leto :P dokler bojo mulitplatforme heeh

R33D3M33R ::

offtopic:
Dr_M: jaz tudi :D , samo nisem dolgo zdržal ;)
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Dua'L ::

Se že kaj ve kdaj bo igra izšla?
GTX680
Intel i7 2600
8gb DDR3

Dr_M ::

Release date(s) TBA
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

BigWhale ::

Glede na to, da je ID zdaj lan Bethesde in da so na E3 predstavili Rage, v katerega so se precej resno vrgli, dvomim, da lahko kaj o D4 povedo. :)

destroyer2k ::

Če se prav spominjam so v quakecon 2008 govorili nekaj o 2012-14 (neuradno saveda).

Dua'L ::

2012 Doom 4 Leaked screenshots
GTX680
Intel i7 2600
8gb DDR3

oo7 ::

Zgleda super:).
Eno uprašanje s teh slik je videti kot,da se dogaja na zemlji a se ni ponavadi Doom dogajal na Marsu ali se motim??

Bolf3nk ::

Rage 1.5?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bolf3nk ()

DOOM_er ::

uf tole bo spet ena štekfešta na mojem mlinčku :D
Robots will steal your job. But that's OK
««
«
1 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj trenutno igrate? (strani: 1 2 3 458 59 60 61 )

Oddelek: Igre
3033479900 (349) Nesta
»

DOOM Eternal (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Igre
37639854 (8686) oo7
»

Rage 2 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
10812555 (5726) yoco
»

Wolfenstein: Youngblood (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
11313634 (9305) PH03N1X
»

Quake Champions (Quake 5) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
13917001 (7442) scipascapa

Več podobnih tem