» »

Katero AGP + PCI-e matično ploščo kupiti?

Katero AGP + PCI-e matično ploščo kupiti?

Vanich ::

Torej, ker se ne valjam v denarju in ker se mi zdi da je moja AGP grafična kartica še dokaj v redu (7600GS), bi zamenjal matično ploščo (in seveda procesor + eventualno še nov RAM), vse preostale komponente bi pa preselil na nov sistem.

Zanima me, katere matične plošče z AGP in pa PCI-e vmesnikom bi bile interesantne? (PCI-e zaradi eventualne bodoče menjave grafične kartice)

Vseeno mi je ali je AMD ali Intel.

dejansan ::

škoda časa in denarja, da boš zaradi 40€ vredne grafične komplet mašino podredil njej

prodaj še grafiko in pozabi na agp, če se že odločaš za novo zadevo
dejansan

Vanich ::

Heh, nova grafična 7600GS je 80.-€. Vsaj.
Drugače pa lahko da imaš prav.

suntrace1 ::

Bo imel kar zelo prav.

gorilla ::

prodaj 7600 za 30€ recimo in kupi 7900gs ali kaj v tem rangu za kakih 50-60€ pa je.

mesoreznica ::

Nova 8600GT PCI-e te pride 70-80 evrov. Plate, ki podpirajo AGP +PCI-e imajo navadno tudi podporo za rame DDR in DDR2. Torej imaš samo 2 slota za DDR2 rame, ki so pa trenutno tako smešno poceni, da se o prestavitvi DDR1 rama sploh ne splača razmišljat.

Prodaj 7600GS in kupi recimo 8600GT če ne rabiš neke hude grafike. Če pa jo potrebuješ potem pa tako ali tako nimaš kaj razmišljat in kupiš eno 9600GT pa si za nekaj časa miren in up to date.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

Rippy ::

Glede na to da razmišljaš o nadrgadnji ti priporočam, da si kupiš konkretno PCI Express matično ploščo. Vzami takšno, ki podpira 45nm procesorje če kupuješ intel.

Če boš vzel AGP ploščo boš v temi saj nima dobrih možnosti nadgranje, raje počaki malo s nakupom in ko boš lahko zamenji tudi grafično. Če varčuješ pri osnovni plošči oz uzameš takšno, ki ima slabe možnosti za nadgradno boš na koncu več denarja porabil ,ker boš vse skupaj menjal, ko boš želel hitrejši sistem.

Drugače 7600GS lahko prodaš za 40€.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero grafično ste že imeli ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19019621 (12686) Janac
»

ATi Radeon 4650 vs. 3850

Oddelek: Kaj kupiti
233615 (2489) vojkoz
»

Matična Asrock AM2NF6G-VSTA! Pomoč

Oddelek: Kaj kupiti
281522 (1311) __Devil__
»

Katera grafična AGP za ATHLONXP2400

Oddelek: Kaj kupiti
232013 (1636) matfil
»

PCI vodilo (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
624648 (3868) gavro

Več podobnih tem