» »

Kakšen nasvet glede tega računalnika?

Kakšen nasvet glede tega računalnika?

Treth ::

Na prvi pogled je bilo videti da imate na temu forumu že dosti takih/podobnih tem, ampak se ne moram upreti skušnjavi da napišem prvi 'neumni, nekoristni' post.

Torej, računalnik imam star že uh... recimo da je iz prve ruske. Po dolgem času mi je končno uspelo zbrati ~900€... kar je bilo po mojem dosti, da bi si kupil računalnik ki bi zdržal vsaj par let (v mislih imam igranje iger, pa ne vse na Very High... ravno toliko da se da igrati normalno + uživati lepo atmosfero ki jo razvijalci ustvarijo)

Ena stvar ki mi ni jasna... dvo-jederni ter štiri-jederni procesorji. Na spletu sem nekje bral da se štiri jedra niti ne splaćajo toliko za igranje iger, vendar pa bodo v prihodnosti razvijalci začeli to izkoriščati. Ne vem sedaj ali se bolj splača zaenkrat kupiti procesor z dvema jedroma ali štirimi (za prihajajoče igre)

V mislih pa sem imel ta računalnik, ampak bi rad slišal mnenje ljudi ki se malo bolj spoznajo na to preden naredim kakšno neumnost.

Hvala lepa in lep pozdrav
  • spremenil: Treth ()

Planetarium ::

Intel E8400
XFX 8800GT
TeamGroup 4GB 800mhz
Seagate 500GB 32cache (na Samsungove modele se ne spoznam, vendar je marskdo reku da sekajo)
Foxconn MARS
Corsair 520W HX

random ohišje, optična enota..

tilinho20 ::

Optična enota naj bo Samsung in prav tako diski.
Ostalo ti je super predlagal.
Pa tole me zanima. Koliko košta ta Corsair?

neki4 ::

jaz sem imel pred časom enega starega 80gb excelstor, kupil sem pa novega 500gb samsung tukaj

glede na prejsnega je tih kot miska, sicer se ga rahlo slisi ampak ni sile. Tudi kar hiter je. Cena bistveno nizja kot pri nas.

Planetarium ::

Sem mal preveru cene pa vidm da se res splaca. Q9450 Box je 50e cenejši kot tray pri nas.
tilinho20: pri funtechu ga majo za 96 sam bi ga pomoje kje še cenej dobu

edit: zdej vidim da je shop v Nemčiji, kaj to si naročal preko pošte ker da osebno se pomoje ne splača ker je stacuna na severu Nemcija ce prov vidm. Sm mislu da je kje v Avstriji čez mejo kar bi bla opcija.

Zgodovina sprememb…

mesoreznica ::

@Treth, izbral si si odlično konfiguracijo. Dual core procesorji bodo za naslednjih nekaj let popolnoma zadostovali. Če misliš toliko odšteti za PC je to vsekakor odlična izbira.

Čeprav jaz osebno bi izbral tega in razliko pospravil v denarnico: KLIK

Niti ni toliko počasnejši. Razlika v ceni pa je kr.

Drugače pa si izbral 1A konfiguracijo. Če denar ni ovira je to to.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

mesoreznica ::

Intel E8400
XFX 8800GT
TeamGroup 4GB 800mhz
Seagate 500GB 32cache (na Samsungove modele se ne spoznam, vendar je marskdo reku da sekajo)
Foxconn MARS
Corsair 520W HX

random ohišje, optična enota..


Nikjer nisem videl da bi ga zanimalo navijanje. Če ne misli navijat je Foxconn MARS nepotreben dodatni strošek. Raje razliko v denarju z eno navadno matično plato usmeri v nakup 8800 GTS namesto 8800 GT.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Planetarium ::


Nikjer nisem videl da bi ga zanimalo navijanje. Če ne misli navijat je Foxconn MARS nepotreben dodatni strošek. Raje razliko v denarju z eno navadno matično plato usmeri v nakup 8800 GTS namesto 8800 GT.

LP


se strinjam :P

novinec09 ::

Tukaj je ena dobra konfiguracija. Za moje pojme super cena. ;)

Treth ::

Hvala za odgovore. Samo zanima me se ce se splaca kupiti 9800GTX in kako mocen procesor bi rabil, da bi bila graficna kartica izkoriscena?
Predlagate pa procesor z 2 jedri in ne 4, zakaj tocno?

mesoreznica ::

Hvala za odgovore. Samo zanima me se ce se splaca kupiti 9800GTX in kako mocen procesor bi rabil, da bi bila graficna kartica izkoriscena?
Predlagate pa procesor z 2 jedri in ne 4, zakaj tocno?


Po moje se 9800 GTX ne splača saj je praktično identična 8800 GTS z razliko da ima malo višje clocke in ponuja 3-way SLI. Tako da bi jaz na tvojem emstu raje vzel 8800 GTS.

Večina zmogljivejših dual core procov in quadi bodo izkoristili 9800GTX ali 8800 GTS.

2 jederni proci so cenejši in pri nižju ceni večinoma delajo na višjih frekvencah. Ker je trenutno bolj malo aplikacij ki izkoriščajo dve jedri kaj šele 4 je po moje dual core proc bolj smiseln nakup. Vsekakor so quadi močne zverine ampak se mi zdi da še malo pred časom. Nakupovat komponente za dalj čas v prihodnost pa se mi zdi nesmiselno, ker se tehnologija tako hitro menjuje, da komponente praktično čez noč zastarijo.

Pomoje je E8400 + 8800GTS/GT optimalen nakup ta trenutek, če izbiraš zmogljivo mašino.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

Planetarium ::

Je blo ze par threadov na to temo. 9800GTX se ne splača ker je glede na ceno višja samo frekvenca grafičnega pomnilnika ter pomnilnika samega, v primerjavi z 8800GTS, ki pa je tudi do 90eurov cenejša. Itak razlike v sliki niti ne boš opazil med tema dvema grafičnima kartica. Če bi rad malo močnejšo vzemi 8800GTS (XFX Alpha Dog Edition je dobra ter poceni izbira) vendar je 8800Gt še zmerom boljša kar se tiče price/perf. Glede moči procesorja naj te ne skrbi. Glede razlike med dvema in štirima jedroma imaš primerjava tuki http://www.codinghorror.com/blog/archiv... za dolgo verzijo pa malo pogooglaj. Če bi res rad quadcore vzemi Q6600 saj je zadnje čase cena padla.

Treth ::

No potem bom pa kar vzel E8400 ali 8500, ter 8800 GTS, se mi pa zdi da bi 500W napajalnik bil kos novemu racunalniku.

Se enkrat hvala, bili ste v veliko pomoc ;)

Planetarium ::

No ja ce vzames E8500 je pol mogoce boljse da vzames q6600 ki je dost cenejsi pa ti bo mogoce u prihodnosti prav prišel, same glede p/p je trenutno E8400 res bestbuy.. Za napajalnik je bla ena stran ki ti izracuna kolk moči boš dejansko pr sistemu rabu in vem da je pršlo na mal zahtevnejših kištah okol 420W tko da ni panike. SLija itak ne boš uporabu ker ga plata ne podpira tko da bo 520W za take razmere čist ok.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katero matično ploščo??

Oddelek: Kaj kupiti
271499 (1134) misek
»

Grafična kartica?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
604990 (3832) Meizu
»

nov racunalnik

Oddelek: Kaj kupiti
191324 (970) x45
»

pc!!

Oddelek: Kaj kupiti
381970 (1277) tilinho20
»

Kakšen računalnik kupiti??

Oddelek: Kaj kupiti
201865 (1293) tilinho20

Več podobnih tem