» »

Program za backup?

Program za backup?

IceIceBaby ::

Imam en prenosni disk, na katerega bi rad bakupiral določene mape na računalniku.
Obstaja kak brezplačen ali poceni program, ki omogoča avtomatičen backup (recimo, vsakič ko vklopim usb disk) ali vsaj reminderje, ki omogoča, da nastavim katere mape bi rad backupiral in je nasploh enostaven za uporabo?

Aja...OS Windows Vista.

jamiroq ::

vgrajen backup utility? schedule lahko delaš, seveda pa ne moreš nastaviti backupa ob priklopu diska.

IceIceBaby ::

Pri tem vgrajenem programu mi ni uspelo nastaviti poljubnih folderjev za backup.

jamiroq ::

my bad. sem predpostavil, da ima vsaj enako funkcionalnost kot tisti v xpjih :(.

opeter ::

Zelo zanimiv je Second Copy.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

noraguta ::

ms ima eno igračo ki se ji reče synctoy.
se bom pa mal za poigrat z sync frameworkom ko bo kaj cajta. naceloma bi se moral dat zadevo trigat prek eventov v taskschedulerju v visti.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Kekec ::

Acronis True Image

Duhec ::

@kst, to kar iščeš zna Cobian. Open Source.

hcet ::

Obstaja kakšen backup prog., da ko se konektaš na domači router, avtomatsko naredi backup? Na router pa je seveda priklopljen disk?

hcet ::

?

neres ::

Zelo enostaven backup se lahko naredi s programi kot so xcopy ali robocopy. Kako, si lahko prebereš npr. v tej temi.

Ampak dvomim, da bi ti avtomatsko naredilo backup "ko se konektaš na ruter". Ima pa (vsaj robocopy) to možnost da vedno laufa oz. da ti kopira ob določenih intervalih. Morda bi se ga dalo nastavit, da bi ti kopiral ob priklopu zunanjega diska: torej, ko bi disk/ruter postal dosegljiv.

dëych ::

Na usb disk/ključek si narediš autorun.inf in notr rukneš da se ti zažene xcopy.

[autorun]
shellexecute=cmd.exe

s tem da moras imet autorun vključen v windowsih.

neres ::

Odlična ideja.

Sicer odsvetujem autorun, ker kdaj se najdejo kaki autorun virusi na usb ključkih in sploh je zadeva nadležna, vsaj meni. Lahko pa bi omogočil autorun samo na tem disku. Mislim da bi se to dalo naredit tako da ko imaš zunanji disk priklopljen mu določiš eno eksotično črko pogona, npr. N in samo tej dovoliš autorun. Za ostale usb diske bi morala bit črka pogona še vedno nižja (pač zaporedna po diskih/CDjih..). Nisem preizkusil ampak bi znalo delovat tako.

ant ::

tudi jaz iščem enak programček kot kst, vendar za xp. ali je kdo te predlagane že kaj potestiral?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lightweight Sync program za backup

Oddelek: Programska oprema
202014 (1166) Okapi
»

Backup na zunanji disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
161889 (1309) Pero_SLO
»

Kateri Backup program

Oddelek: Programska oprema
372902 (2409) Okapi
»

backup rešitev

Oddelek: Pomoč in nasveti
172205 (1766) buros
»

backup podatkov (v ozadju)

Oddelek: Programska oprema
61207 (1072) Mercier

Več podobnih tem