» »

Kateri disk??

Kateri disk??

Simulacrum ::

Wejho!
O tem se je že velikokrat govorilo, a ker mi ni uspleo najti teme (iskanje kje si?) sem se odločil, da bom odprl novo.
Rad bi kupil en tih, hiter, 60GB disk. Naj bo na ATA 100 ali ATA 133 vodilu. Slišal sem, da Seagate Barracuda so izredno tihi in dokaj hitri diski. Torej se splača kupiti Seagate-a? Imate še kakšne predloge?
LP
Riplix

krucymucy ::

Ali seagate ali maxtor ... z IBM veš kaj je! WD-ji tud neki crkavajo - al je pa sam kolega mel to srečo :D
Jaz osebno pa bi vzel maxtor-ja ... pa ne zaradi ATA133, ampak zato, ker se jim kvaliteta po nakupu quantum-a zelo povečala - pa še tih je

Simulacrum ::

Hm...ja glede IBM vem kako je, o WD-u pa imam pozitivne izkušnje (vsaj do zdaj ni pokazal utrujenosti...tok tok).
Torej Maxtor praviš. Kateri model pa?

LP
RIplix

krucymucy ::

60GB 7200 ATA133 - točnga modela pa ne vem!

black block ::

no jaz ti osebno maxtorja ne bi priporočal ni glih ne vem kaj sam si lastim model 40 DB ATA 133 7200 in je zelo glasen za 60 GB ne vem ampak kaj bolj najbrž ni tko da...

rc-car ::

Tudi jaz imam 60Gb ATA133 7200 RPM Maxtorja.

Tisti, ki imate starejše Maxtorje in so glasni je to zato, ker ima disk navadne ležaje, danes pa se dobijo samo še L serije (Fluid Dynamic Bearing), ki so neslišni (malo se sliši edino glave).
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

SLOWWWeb.net ::

Sam IBMa ne!
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

sash ::

A je to res da samo tastarejše serije Maxtorjev delujejo na precej glasen način, ker mam tud sam namen kupit en nov disk me zanima - en kolega ma novega Maxtorja 20G (star cca 2 meseca) in je zelo neprijazen za poslušanje.

piek ::

IBM ne kupovat, crkujejo da je veselje!
Vzemi WD al pa Seagate, sta oba tiha. Maxtor je glasnejsi.

LP

piek
--- Finish it off if you started it! ---

Simulacrum ::

Torej Seagate ali Maxtor...
a ste lahko bolj natančni? Rad bi vedel kakšen model naj vzamem.

LP
Riplix

Quickbeam ::

Mene zanimajo govorice o tihih diskih.
Ko sem dobil disk v računalnik se mi je zdel neslišen, ampak to zaradi tega ker sem mel prej pravo ropotuljo in tudi zato ker sta bila v ohišju dva glasna ventilatorja. Disk je IBM 15GB (že nekaj časa nazaj sem ga nabavil ja).
Potem sem oba ventilatorja utišal tako da se ju pač ne sliši več :) zdaj pa slišim disk in me zelo moti. Najprej je to zvok vrtenja - ves čas ko je računalnik prižgan disk brni (drugega zvoka ni slišat, vsaj zdi se mi da ne), drugo je pa zvok med branjem/pisanjem.
Se slišijo te zadeve pri teh novih tihih diskih? Kaj pa če je ohišje odprto?

chucki ::

IBM IC! zakon
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

VASkO ::

zdaj pa nehaj, ce tebi zarukan disk SE dela, to ne pomeni, da to skrt robo lahko priporocas drugim - me prav zanima, kdaj ti bo crknil in kaj bos takrat rekel!

SLOWWWeb.net ::

Sam tolikov v vednost: IBM se da utišat, vendar nažalost pri tem "trpi" hitrost prenosa podatkov-če te toliko moti hrup.

Jaz bi/bom sedaj za novega izbral Seagate :8) 60GB ali pa mogoče QUANTUM 60GB.
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

Simulacrum ::

Hoj..
no končno sem se odločil. Kupil bom Maxtorjev 6L060J3 60GB 7200RPM ATA133 IDE.
Tisti L v imenu pa naj bi pomenil, da ima neko tekočino v ležajih in naj bi bil zato tišji, ali se motim?

LP
Riplix

JohnyB ::

Pravilna odločitev imam maxtorja 40GB 6L040J2 7200/ATA133 in dela super, tiho in hitro!

Apple iMac

para-site ::

Ma še vedno pizdite čez IBM??? Meni pa še vedno dela BP.

LoneWolf ::

Riplix in rc-car:

Sorry, Maxtorji z oznako 6L040J2 NISO s Fluid Dynamic Bearing! Oznaka lezajev pri Maxtorjih je predzadnja crka, ki je J ali L. L serija ima Fluid Dynamic Bearing lezaje, J serija pa Ball Bearing. Sam v Sloveniji se nisem zasledil Maxtorjev L serije, ceprav jih ze nekaj casa iscem, dobi pa se jih predvsem pri ameriskih prodajalcih (veliko cenikov je netu - zal noben ne shipa v Slovenijo). Pri nas Mlacom propagira te Maxtorje kot L serijo, vendar to niso - ne nasedat! Tudi z J serijo Maxtorjev sicer ni nic narobe in so tihi diski dokler so novi, vendar je za pricakovat, da bodo v primerjavi z L serijo po nekaj mesecih delovanja in obrabe lezajev ze opazno glasnejsi.

Uradne specifikacije serijskih oznak za Maxtorje so npr. tule, glej opombo levo od tabele.

Sergio ::

jaz sem kupil WDjev 120 GB 8 MB cache disk in sem popolnoma navdusen nad njim. ga ne dam za nben dnar :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

rc-car ::

LoneWolf: Meni v mojem Maxtorju tudi pise BIOS J, vendar pa na samem disku gor pise Fluid Dynamic Bearing. Vendar pa me vseeno čudi zakaj to?
Sami diski so pri meni neslišni...

Kakšna pa je razlika med glasnostjo pri glavah med L in J?
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

iration ::

Jest mam tud WD 120GB 8MB Cache in je res carski. Hiter k svina; kok je pa tih pa ne vem k mam Globalwin-ov hladilnik k preglasi vse.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

120GB Maxtor ali WD? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
503452 (2627) mamut
»

Maxtor ali Seagate 80GB ta tiha verzija

Oddelek: Kaj kupiti
141439 (1145) Fury
»

Kateri TIH trdi disk?

Oddelek: Kaj kupiti
281542 (1272) wishmaster
»

tih disk. maxtor, seagate?

Oddelek: Kaj kupiti
191285 (969) tigrr

Več podobnih tem