» »

predolg zagon xp-jev

predolg zagon xp-jev

vres.ales ::

konfoguracija
Intel 2400
Asus p4s800
768MB rama
400W napajalnik
gf 7600
pa še en dvd pekač

problem:
ko formatiram komp, namestim vse update, antivirus vse kar je pač treba, mi recimo 1 teden dela tak kot treba.
Potem pa kar naenkrat rabi 20min, da se zažene. Gre preko xp screna pol pa je črna slika ene 20min.
Nič drugega mi ne preostane, kot da grem pod varni zagon in pobrišem Prefetch, in še potem vedno rabi 5min za zagon.
To se mi dogaja...eno leto že ziher, pa mi je pač komaj zdaj dopizdlo :D

ne sanja se mi kaj bi blo narobe, ker pol ko sem v winsih čisto vse dela normalno

//uporabljam XP-je z svojo licenco(beri original :D)

bluefish ::

in v tem času nameščaš kakšne programe,...? Je CD nespremenjen ali ima dodane (integrirane) kakšne reči?

Svojo licenco?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

vres.ales ::

licenčne xpje sem mislo:D nima veze v glavnem orginal so

vse update, AVG antivirus, TuneUP utilities, Office 2003, msn, za muzike/filme mam itak WMP
mislim, da ni nekaj takega, 3 špile gor pa konec

to naredim vse v enem dnevu gor, pol pa po potrebi kaki flash pa to, da lahko po netu normalno bluzim

iščeš kaj določenega?

bluefish ::

jap, velikokrat pride do problemov pri raznih namestitvah, ko ima CD integriranih še tisoč reči. Hm, kaj pa vem. Ena od "rešitev" bi bila, da selektivno nameščaš programe in preizkušaš. Seveda pa ni ravno OK.

Morda poskusi še z defragmentacijo in uporabi CCleaner.

vres.ales ::

defragmentiram redno 1-krat na mesec

mam pa občutek, da je antivirus kriv
ker vem ko sem mel BitDefendera gor nisem smel ponovno zagnat, ker pol sploh ni delo komp, in sem ga zato dol zbriso

AVG pa še najmanj resourcev vzame
je možno, da je antivrus?, ker se mi zdi, da programske opreme ne nameščam neke takšne gor, ker ga rabim samo zato, da špilam COD2 pa KalOnline pa, da še na net malo pogledam
drugih programov pa ne rabim
Gonilnike pa mam iz ASUS support dol povlečene

bluefish ::

možno, da je res AV.
Sem sepa spomnil na program Bootvis, ki ti analizira zagon sistema in izpiše, katera stvar rabi najdlje za zagon.

vres.ales ::

zdaj je itak čisto krepno :D
pa sem samo dal ponovni zagon

jah nič jutri formatiram pa dam ta program gor pa bom vido kaj mu ne paše prascu :D

MISKO_GR ::

Lahko pa si namestis BOOTVIS program, ki ti bo analiziral zagon in ti ga tudi optimiziral.
Preizkuseno deluje zelo dobro.
Se link do programa in postopka optimizacije:
http://www.weethet.nl/english/hardware_...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MISKO_GR ()

vres.ales ::

sem naredo to, ne najdem pa funkcije v njem kje bi lahko videl kaj najbolj dolgo rabi za zagon

hojnikb ::

probi tole
napiš v konzolo defrag -B

bluefish ::

glede Bootvis-a se ne spomnim več točno, kje je bila tista opcija. Malo se sprehodi po zgornjih opcijah in boš nekje videl Optimize System oz. nekaj podobnega.

vres.ales ::

sem dal ja
je optimiziralo, dela lepo, samo še vedno nevem kateri program me jebe :D

bluefish ::

no, smo že bližje. Nekako v istem meniju, kjer si našel to možnost, poišči NextBoot opcijo. Na ta način se bo ob ponovnem zagonu Bootvis zagnal in naredil analizo vseh procesov.

vres.ales ::

ja vendar ta analiza poda samo časovne podatke raznih sekcij za zagon, in ne direktnih imen programov

bluefish ::

daj objavi screenshot vseh grafov, ki ti jih pokaže. Kot se spomnim, sem lahko pri sebi točno določil krivca.

vres.ales ::

 slika

slika


 še ena:D

še ena:D

Zgodovina sprememb…

dreamtheater ::

no jst mam tud podoben problem ...
v windowse mi pride v približno 20 sekundah ... ampak moram potem počakati približno 2 minuti, da mi naloži vse procese ...
v msconfigu sem naštimal, da mi ne zaganja vseh nepotrebnih porcesov ...

kje tiči ta problem ?

Lp, Samo

kixs ::

Bootvis poda tocna imena EXE programov. V posameznih oknih imas vert. scroolbar in malo poglej kje tici zajec. Primerjaj z ostalimi grafi (npr. CPU). Saj imas CPU skoz na 100%

Dodatno preveri se v System Event log, ce imas kaksne kriticne napake, ki so lahko povezane tudi s hardverom (npr. Disk). Preveri tudi, da imas vklopljen DMA na diskih (Device manager -> IDE Controllers).

lp

vres.ales ::

uhh
ok bom prečekiral pa se javim v ene dveh dneh :D

blackbfm ::

Preveri če se pregreva kakšna komponenta (več kot 60 stopinj). Če se, jo očisti. Če se pregreva procesor ga spucaj ter nanesi novo pasto nanj.

Znebi se vseh antivirusov in podobnih programov ki ti samo odžirajo RAM ter procesorski čas, poleg tega ti 95% časa brezveze težijo z nekimi kvazi nevarnostmi. Pa raje malo pazi kaj nalagaš in odpiraš. Vklopi windows firewall če nisi za routerjem.

Defrag je brezveze, če formatiraš 1x na pol leta je čisto dovolj da ti komp optimalno deluje.

bluefish ::

Defrag je brezveze, če formatiraš 1x na pol leta je čisto dovolj da ti komp optimalno deluje.

Morda imajo nekateri res veselje formatirati vsakih nekaj mesecev in še manj. Kljub vsemu pa je bolje uporabiti orodja, s katerimi se tovrstnemu početju izogneš.

vres.ales ::

komponentne se ne pregrevajo, na procu mam heat pipe z ventom, na grafi pa stock haldilnik z ventom.

programe mam vse tiste, ki rabim, antivirus je v igračarskem svetu nuja

blackbfm ::

Daj vseeno mal preveri antivirus. Zbriši ga vsaj toliko da vidiš če je problem v tem.

@blueFish
Slabe izkušnje z defragom + postopek načeloma traja veliko dlje kot formatiranje in nalaganje vsega na novo (čeprav to tut traja priznam). Poleg tega se defrag niti približno ne more primerjat s sveže naloženim sistemom.

bluefish ::

pri ponovni namestitvi sistema moraš upoštevati še instalacijo vseh programov, nastavljanje, nalaganje popravkov,...
Defrag, ki je vgrajen v Win, je res počasen. Obstajajo pa veliko hitrejše in učinkovitejše alternative. Sicer pa se mi zdi, da se je v Visti stvar kar opazno pohitrila v primerjavi s prejšnjimi verzijami.
Načeloma pa se ti potrebno posvečati formatiranju in podobnim nevšečnostim, če dobro skrbiš za sistem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izjemno počasen prenosnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
222010 (1413) Zheegec
»

[Windows Vista] Izboljšanje zagonskega časa s pomočjo Windows Performance Toolkit (WP (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
5211938 (8922) vbohinc
»

Formatiranje ali defragmentiranje

Oddelek: Pomoč in nasveti
71142 (1013) bluefish
»

Hitrejše nalaganje XPjev.

Oddelek: Navijanje
212045 (1321) Pyr0Beast
»

racunalnik mi zelo pocasi dela!!!!!!za popizdit

Oddelek: Pomoč in nasveti
224875 (4507) bobby

Več podobnih tem