» »

računalnik se ne odziva...

računalnik se ne odziva...

DonMatejo ::

pozdravljeni!

imam Celerona 2800mhz, 512mb ram, radeon9250 128mb in včeraj se je primerila neka čudna zadeva. računalnik je deloval kot ponavadi, dokler ga nisem ugasnil (vse normalno). ko sem ga zopet hotel prižgat se je pa oglasilo neko cviljenje, pisk - računalnik se seveda ni prižgal, niti do začetnega zaslona, kjer se gre v bios... računalnik sem izklopil iz napajanja in ga odprl, očistil ter ponovno priklopil---zadeva deluje normalno. danes pa sem zopet hotel prižgat računalnik (vmes je biu prižgan cca. 5x brez problema) in zadeva zopet ne dela,samo da danes niti piska ne, niti se ne prižge kontrolna (zelena) lučka... računalnik se prav tako ne da izklopiti, deluje pa samo ventilator. izklopim ga šele z izklopom kabla (tega sem že zamenjal, ni v tem fora).

kaj svetujete? sumim napajalnik... kaj pa vi? čimveč odgovorov prosim...

LP

c00L3r ::

Naredil si napako. Ko si prvič slišal pisk bi moral pogledat v navodila od matične kaj ta pisk pomeni.
Najboljše da vzameš ven oz. odklopiš vse razen procesorja in grafične. Potem boš videl če dela plata+proceso+napajalnik. Če to dela, potem dodaš rame, in nato ostali hardware.

Če to ne uspe je najboljše da si od kolega sposodiš napajalnik in probaš z drugim. Če tudi to ni, potem ti ostane plata/procesor, kar pa si boš bolj težko sposodil, ker je nevarnost da njim skuriš strojno opremo.

DonMatejo ::

ja , a pa lahko dodam sploh proc + grafa + napajalnik, brez ramov... a to bo delal al kak?

DonMatejo ::

no, napajalnik ni... ker karkoli nardim, tudi nov napajalnik se ne zgodi nič... pržge se samo ventilator za hlajenje proca, pa nč drugega...

DonMatejo ::

no, po parih urah menjavanja komponent (iz podpisa je razvidno, da imam 2 zelo podobna računalnika) sem ugotovil, da je šla grafa. rami so bili recimo uredu, ko pa priklopim grafično kartico iz drugega računalnika, vse dela normalno (mogoče je problemček samo, da včasih (2/10 zagonov testno) traja recimo 5 sekund, da se sploh prižge. v tem času se vrti samo ventilator za procesor in nič drugega, nato se zažene normalno. ko pa vstavim staro grafično iz tega računalnika se ne zgodi nič, samo znano vrtenje venta za procesor (čakal sem 5minut 2x)...

je torej moja ugotovitev pravilna? kaj svetujete? ima kdo kako staro grafo? :D :D :D

hvala za odgovore ter vaš čas...

Blinder ::

Js mam staro grafo, pa stari napajalnik. Ce rabis ti jih lahko tui samo posodim, da diagnosticiras napako na kompu. POgoj je, da si v ljubljani:D
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

DonMatejo ::

hudiča, a kdo ve, kje se na novem forumu pošilja ZS? marička, softweraš prosi za tutorial :D :D :D ja dj povej, kaj maš... drugač sm iz tržiča, ma ni problema, punca študira v LJ.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4317307 (13430) G_mAn
»

Sestavljanje računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
689459 (7921) Helena123
»

Grafe računalnik ne zazna, os piska, ko jo dam v slot

Oddelek: Pomoč in nasveti
111091 (910) boysta
»

Računalnik se ne odziva

Oddelek: Pomoč in nasveti
142068 (1924) LukowLoL
»

racunalnik se noce vzgat!

Oddelek: Pomoč in nasveti
351804 (1454) rang3rus

Več podobnih tem