» »

Naj zabrišem telefon stran?

Naj zabrišem telefon stran?

dronyx ::

Telefon Nokia 3650, letnik nekje 2002. Pogovora praktično ne slišim več v slušalki, oziroma je glasnost tako šibka, da je skoraj nerazumljivo. In to ne glede na jakost signala, nenazadnje lahko oba s sogovornikom stojiva direktno pod anteno bazne postaje, pa je rezultat enak.

Pojma nimam, kaj je narobe, me pa zanima, ali se mobilce sploh splača peljati na servis, ali ga naj vržem kar v smeti in kupim novega?

zee ::

Kupis novega in starega pustis pri prodajalcu, ki mora poskrbeti za njegovo razgradnjo.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

zlobcek ::

Pomoje ti je oksidiral kontakt pod zvocnikom - nokia je imela vedno kontakte od zvocnika prislonjene na elektronsko vezje mobitela in ocitno malo pooksidira spodaj med stiki in se ne slisi. Tudi sam imam na kaksno leto problem z nokio 6630 (sedaj je moja kaksno 4 leto pa se malo). Razdrem jo, malo poradiram oz. potegnem s pilico za nohte po kontaktih in dela naslednje leto:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zlobcek ()

Dr_M ::

Zarad pilice se ti pa tko kontakt unici. Po teh kontaktih ne smes nic praskat, kvecjemu ga ocistis z alkoholom ali acetonom.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

zlobcek ::

no ja, ce gre tako, potem je itak najmanj bolece za kontakte. Moja je bila ocitno enkrat malo vlazna in se pozna zelenica po vezju, ki nikakor ne gre dol brez mal prigovarjanja. Zaenkrat mobitel se dela:)

Bellzmet ::

Mah stran vrzi 6 lez star telefon. Cudno, da sploh se dela.

jperc21 ::

Zamenjaj z novejšim.

LP
Keep your head up, even when the world is hard, never give up!

Saladin ::

Mah stran vrzi 6 lez star telefon. Cudno, da sploh se dela.

Taka mentaliteta je žal prepogosta in žal tudi povsem zgrešena.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Jackal ::

Mah stran vrzi 6 lez star telefon. Cudno, da sploh se dela.

Taka mentaliteta je žal prepogosta in žal tudi povsem zgrešena.


Ampak v današnji potrošniški politiki vse bolj običajna in prepogosto tudi nujna.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jackal ()

jan big p ::

men ga daj jaz ga bi znal uporabit

maQmIgh ::

Ce se gibljes v okolju, kjer se gibljejo tudi kovinski delci, potem preveri, da se ni na membrani nabral železen prah, ki jo tisci k permanentnemu magnetu v zvocnicku. Ocistis in dela. Imel in odpravil tezave s tem na 5110, 3210, 3310, 6610i, 6230i in 1110 in vecih netelefonih... :)
Gentlemen, you can't fight in here! This is the War Room.

Jst ::

Uh, leta nazaj smo vsi v naši "bandi" (krog prijateljev) imeli različne modele Panaasonic mobilnih telefonov.

In čisto vsem se je začel telefon ugašati, dobival razne probleme, povezane z slušalko in mikrofonom. Glede na simptome, sem takrat sklepal, da se pojavljajo problemi na mestih, kjer so kontakti.

Tako sem svoj telefon razstavil na osnovne dele, vse kontakte spucal, sesstavil nazaj in telefon je delal kot nov. Brez ugašanja ali kratkega trajanja baterije, sogovorec me je slišal čisto normalno, tako, kot jaz njega.

Žal pa sem postopek moral ponoviti na okoli mesec dni.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

MC_Tom ::

tega obdrž, sam, novega si pa le kupi [!don't be like my mom!]
People say that I'm a bad influence
I say the world's already fucked, I'm just addin to it

opeter ::

Ampak v današnji potrošniški politiki vse bolj običajna in prepogosto tudi nujna.


To sploh ni res. Razen, če želiš vedno biti v špici in se bahati pred znanci. Eden mojih znancev še dandanes uporablja 12 let star računalnik in mu za to kar potrebuje še dandanes zvesto služi.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

zlobcek ::

Se strinjam z opeter-om.

Jest niti ne premišljujem, da bi zamejnal več kot 4 leta star mobitel za novega, ker enostavno ne vidim potrebe, novi ne prinašajo praktično nič novega in še navajen sem nanj - zamenjal pa je legendo 6310, ki mi je tudi crknila po nevem koliko letih.

Nesmiselno je kupovati nov mobitel, če ti stari služi kot je treba oz. veš kako ga zrihtati, če je kaj narobe in ti potem služi kot je treba. Če pa crkne pa itak nimaš kaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zlobcek ()

Marc` ::

Tilen ::

Ljudje namreč mobilnikov pogosto sploh ne zavržejo, ampak jih shranjujejo doma, predvsem zaradi skrbi glede osebnih podatkov, ki se nahajajo v njih.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

bf4ed ::

Če slušalka slabo deluje, kot so že omenili, je ali oksidiran kontakt ali železni opilki na membrani.
Oksid najbolje spucaš z kontak sprejem ali 90% etanol, opilke pa nežno z zobno ščetko.
Nonstop mi nosijo v službi telefone za pucat... :D

@tisto o podatkih
Heh če te je strah za podatke ga pač prelomiš na 3 dele pa daš v reciklažo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bf4ed ()

microera ::

med pogovorom ..... povečaj jakost zvoka!!!
LP

www.microera.si

T0RN4D0 ::

Po parih letih men vedno uspe na koncu uničit kakšno tipko (oz vedno pač centralni OK gumb ;P), poleg tega še kakšne poškodbe ekrana oziroma prah za njim, slabša baterija, spraskano ohišje, skratka vse po malem se nabere, da pač daš 100€ in maš nov telefon, nekih silnih napredkov ni, ampak če telefona nimaš le za telefoniranje, se da marsikatero novo funkcijo uporabit. :) Tako da jst bi po liniji najmanjšega odpora vzel novega, če imaš pa ti to srečo da ti po tolkem času še vse dela tako kot je treba in želiš obržat telefon, potem pa imaš možne rešitve že napisane :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

zlobcek ::

hmmm ja samo a ni imela 3650 zamenljiv pokrovcek:)

Če moja 6630 ne bi imela zamenljivga, potem bi jo res že zdavnaj vrgel proč (najbrž - ali pa bi menjal ohišja pač hard way, če bi bila kakšna računica jasno). Tako pa vsako leto zamenjam ploščico, ki jo dobim pri lokalnem guruju za đabe in je mobitel kot nov... hihi.

LP zlobcek

Dr_M ::

Mimogrede, kdo ve kje bi dobil originalno ohisje za nokia 6630? Tisti neoriginalni so zanic, jest sm ga unicil v 2 tednih, original mi je zdrzal pa leto in pol.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

dronyx ::

Telefon sem predal na servis in me je stalo popravilo 20 evrov. Baje so zamenjali zvočnike (recimo slušalke). Če bo delal še naslednji nekaj let je OK, ker najcenejši telefon, ki sem ga zasledil v prosti prodaji, stane 44 evrov (seveda nima fotoaparata in podobnih malenkosti).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odklepanje mobitelov.. (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9340532 (18652) Jazzie
»

kolko mobitelov ste dali skoz? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
12512436 (8605) Azrael
»

Nokia 6630

Oddelek: Mobilne tehnologije
271415 (1005) Klemenn
»

Nokia N70

Oddelek: Mobilne tehnologije
212834 (2301) Spike Edin
»

kateri mobitel kupiti?

Oddelek: Mobilne tehnologije
303999 (3602) NemecRok

Več podobnih tem