» »

Flashanje biosa

Flashanje biosa

bukvi ::

LP

Nabavil sem osnovno ploščo ASUS P5N-E SLI in procesor Core 2 duo E8400 3ghz.

Zadevo sem sestavil vendar mi ob zagonu napiše, da ne najde procesorja in mi najde samo 2ghz in da je treba flashat bios. V biosu sem pod CPU Configuration nastavil CPU multiplier na 50 in je ob zagonu izpisal 3ghz vendar mi je spet javil da ne najde procesorja in je dal nazaj na 2ghz ob naslednjem restartu.
Na ASUS strani gledam in me zanima a naj dam P5N-E SLI BIOS Release version 0803 ?
ZAnima me tudi ka naj dam na enable v biosu pod CPU configuration, ker je vse na disable ?

ZA odgovore se najlepše zahvaljujem

StratOS ::

Najprej moraš flashat, da ti ga bo prepoznalo
http://support.asus.com/cpusupport/cpus...
Torej je komot podprt z verzijo 0803
Tudi 0901, ki ima že poboljšano kompatibilnost z rami je kar OK.
Probaj pa povej.
Za flashanje uporabi AsusUpdate program ali pa kar Phoenix Award BIOS flash tool version 1.20
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

bukvi ::

Sn dal 803 za AWARD BIOS flash sn dal dol pa verzijo 1.32.
Ne vem pa še a naj probam kr z zagonom z medija po restartu al naj grem v bios pa zalaufam ASUS EZ Flash 2 utility?

StratOS ::

Preglej moj prejšnji post.
Če ti kaj pri flashanju ni jasno poglej http://support.asus.com/technicaldocume....
Lahko pa tudi probaš z programom AsusUpdate, ki si ga dobil zraven matične (CD/DVD medij) če imaš OS, vendar v tvojem primeru le iz ustrezno narejene boot diskete.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: StratOS ()

bukvi ::

LP

Uspelo mi je zrihtat in sem flashal kr preko ASUS EZ Flash 2 utility, ki je v biosu pod tools. Dal sem tazadnjo verzijo. To sem vsaj zrihtal.

Nekaj mi še pa ni uspelo. In sicer:

1. Ram imam 4x1 gb v xpjih mi najde samo 3.25gb to morm mal pogledat, če ne mi pa naj kdo pomaga prosim.

2. Imam grafično Winfast 8800 gt 512mb. Inštaliral sem gonilnike 169.21 vendar, ko sem hotu nastavit za prikaz slike na tv mi najde samo single display. Moj kolega je mel enkrat isti problem s tem proizvajalcem grafične sicer pri modelu 6600gt, ker mu tudi ni najd te možnosti.Vendar je pol zamenjal grafo za radeona. Kaj mi je v tem primeru storiti ne vem.
Pri predzadnji kartici geforce mx400, ki sem jo imel je vseeno prikazalo možnost za tv tudi, če nisem imel priklopljen kabel sam nisi mogel vklopiti.
Prikaz zagona računalnika do windowsov bi se tudi moral prikazati na tvju pa se ne. ČE ne bo druge možnosti se bom pa poslužil programa TV tool.

Prosim pomagajte.

Hvala

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bukvi ()

StratOS ::

Ram na 32bitnih tako ali tako ne moreš uporabiti več kot 4 GB, torej 3 in malce več max.
Drugače pa imaš kar nekaj postov na to temo na ST.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Flashanje BIOSa

Oddelek: Pomoč in nasveti
274363 (4166) jackorsen88
»

BIOS upgrade Asus P5B

Oddelek: Strojna oprema
111909 (1758) Heisenberg
»

Matična plošča Asus

Oddelek: Kaj kupiti
253289 (2663) MEDENA
»

Problem pri flashanju plate.

Oddelek: Pomoč in nasveti
18869 (786) p4
»

AMD AthlonX2 4200+DualCore AM2 in M2N-E NForce 570Ultra (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
664300 (3130) Puzo

Več podobnih tem