» »

Kje avtoojačevalec dobi elektriko?

Kje avtoojačevalec dobi elektriko?

;-) ::

Mene zanima kje dobi avtoojačevalec elektriko oz. kaki kabli se priklopijo iz avta na ojačevalec.

Rabi samo 2 kabla tista ki gresta iz avtoradia ali še rabi posebaj elektriko (iz tam kjer je vžigalnik v avtu?)

Problem je ta da mi vžigalnik ne dela pa sem naročil ojačevalec pa me zdaj skrbi kam bom priklopil.

dëych ::

Ne moreš ga priklopit tja notr kamor namenjeno za cigarete.

Na novo moraš napeljat kabel, ki gre direktno iz akumulatorja na ojačevalec. Takoj pri akumulatorju moraš dat varovalko, njena vrednost se pa določi glede na presek kabla in presek kabla se določi glede na (RMS) moč ojačevalca. Potrebuješ nove kleme za na akumulator, čeveljčke za kabel, klešče s katerim boš te čevlje stisnu na kabel, varovalko, en krajši kabel za maso ojačevalca, katerega priključiš nekam na karoserijo avta (kakšen velik vijak, barvo zbrušiš dol).

Za signal, ki gre iz radija do ojačevalca pa potrebuješ RCA kable s tem da mora imet radio predizhode za ojačevalce v nasprotnem primeru moras signal potegnit iz zvočnikov.

Kater ojačevalc imas oziroma kolk ima moč RMS na kanal?

;-) ::

Toxic TX 1600

Tolk je problemov z tem? Ojej me je kar strah malce. Pa tisto glede akumolatorja...še nikoli ga nisem niti menja.

x850xt ::

če te je strah in neznaš tega delati pelji raje k nekomu k se z tem ukvarja da neboš še kej ušpiču.

LP
clio

;-) ::

Kake kable pa naj kupim ? Pa varovalko?

Dri3r ::

dri3r

dëych ::

Lahko kupiš komplet, kjer imas vse kable notr:klik

V štartu ti je smiselno dat mal debeljši kabel, če misliš kdaj nadgrajevat sistem, ker potem moras spet na novo vlečt kable.

Če stvar nisi nikol počel potem raje poišče nekoga, ki obvlada. Lahko hitro kaj zakuriš (zamenjas plus/minus in uničiš ojačevalc, po pomoti spustiš plus kabel na karoserijo pa ti lahko še kaj zgori). Ni pa neka huda umetnost en par kablov potegnt.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dobra masa avto ojačevalca

Oddelek: Zvok in slika
497224 (5750) Scorpia
»

priklop ojačevalca na avtoradio

Oddelek: Na cesti
186867 (6280) ;-)
»

avto ozvočenje in nadležen zvok

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
94827 (4674) stromar
»

Debelina kabla, je dober uni za hišno napeljavo?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
113632 (3439) Rocher
»

Napajanje avtoojačevalca

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
163248 (3056) Jackal

Več podobnih tem