» »

Ubuntu Pomoč

Ubuntu Pomoč

SiMN ::

Pozdravljeni!
Sem nov glede Linuxou in mam namreč problem, mogoče malo čuden ampak vseeno.
Na prenosnik bi si rad installiral, oziroma še raje uborabljal LIVE CD, ker Ubuntu neznam installirati in nebi rad kaj ˝pokvaril˝. Pri LIVE CD-ju če prav razumem, pri tem installiaija ni potrebna, vendar lahko počneš vse isto kakor če bi installiral na računalnik. ??? Naj me kdo popravi če se motim.
Torej problem je v tem da nevem točno katero verzijo naj si potegnem z njihove strani: http://www.ubuntu.com/getubuntu/download (se oproščam za tak link, url mi neki ne štima ali pa jaz neznam) ;((

http://releases.ubuntu.com/dapper/ (kaj so pa te verzije, je to mogoče za LIVE CD?)

In sicer kaj izbrati:
Standard personal computer (x86 architecture, PentiumTM, CeleronTM, AthlonTM, SempronTM)
ALI
64bit AMD and Intel computers

Imam namreč HP 6720s - Intel Core2 Duo T7250, 2.0 GHz, FSB 800MHz, predpomnilnik L2 2MB

Torej gre se, da bi rad uporabljal LIVE CD. Res prosim za pomoč!

Hvala! LP
  • spremenil: SiMN ()

kihc ::

Standard personal computer (x86 architecture, PentiumTM, CeleronTM, AthlonTM, SempronTM)
x

Dri3r ::

Če se šele spoznavaš z Ubuntujem, potem ti toplo priporočam tole čtivo za začetnike.


LP
dri3r

mte ::

Dapper je že precej star, jaz bi vzel hardy-a (8.04). Za x64 vs. x86 ti ne znam svetovati (procesor sicer je 64bit, ne vem pa kaj to pomeni pri software-u). Potegneš dol desktop verzijo, to je hkrati livecd in inštalacijski cd. Preberi si tudi o "wubi"-ju, to je kolikor vem nek nov način inštalacije ubuntuja, mislim da gre tu za to da ne rabiš posebnih particij delat, ampak se ti cel OS na disku pozna kot en velik fajl, nalaganje pa ni tako počasno kot z livecdja. Vglavnem preberi si malo. lp

kihc ::

Aja ups, ja itak da si potegen dol najnovejšo različico, sploh nisem opazu!

Glede 64bit je pa tako, da na mojem prenosniku (identičen procesor) zadeva ni delovala (fasal nek error takoj ob zagonu -- govorim za verzijo 7.10, nevem kako je pri 8ki).

Najbrž je 64bitna kompatibilna samo strogo z AMDjevimi 64bitnimi procesorji; pa tud drugače, če nimaš posebnega razloga za 64bitno verzijo, je boljše uporabiti navadno.
x

SiMN ::

WoooW mte tale Wubi se kar ql sliš:P naibrž se bom odločil kar za to ampak še vedno me mika Live CD. Kaj live pri Live CD-ju ni potrebna nobena installacija? Kaj pa vi priporočate?

Dri3r ::

WoooW mte tale Wubi se kar ql sliš:P naibrž se bom odločil kar za to ampak še vedno me mika Live CD. Kaj live pri Live CD-ju ni potrebna nobena installacija? Kaj pa vi priporočate?


Ni potrebno nič inštalirat, samo računalnik zaženeš s cdja. Proporočam ti, da najprej sprobaš live cd in če ti bo zadeva ušeč si namesti na disk - preko wubija ali pa na svojo particijo.

lp
dri3r

zee ::

@kihc: ravno danes je moj sodelavec naložil 64-bitno verzijo Ubuntuja na podobno mašino, kot je ta v mojem podpisu (očitno ne AMD ;)) in stvar dela ko raketa.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

kihc ::

Aja, no potem zgleda, da so to poštimal. Pa to govoriš za novo verzijo ali 7.10?

Ker takrat se spomnim, da sem na netu zasledil, da nisem edini s takšnimi težavami.
x

|Luka| ::

Ne bi rad odpiral nove teme, ampak snel sem si Ubuntu 8.04, instaliral, vse špila super ampak Wirelessa ne morem in ne morem usposobiti.
Zadeva je 64-bitna, mašina pa je laptop od Lenova N200 3000 z Broadcomovo wlan "kartico". Prebral sem n-forumov, ki to težavo opisujejo a brez uspeha...zato se obračam na vas, Slotechovce za pomoč.

LP Luka

SiMN ::

TUKAJ sem našel nekaj prenosnikov, z opisi kaj deluje, kaj deluje s težavo in kaj sploh ne deluje. Tvojega |Luka| na žalost nisem zasledil med temi da bi odkrili težavo. Vendar za svojega že vidim da bo potreben BIOS Update :O

Ali je za BIOS Update potrebna samo nova inštalacija novejšega driverja ali še kaj drugega?

LP!

zee ::

@kihc: Ubuntu 8.04
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri OS uporabljate in zakaj ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
797129 (5043) opeter
»

Ubuntu 8.10 Live CD: I/O error

Oddelek: Operacijski sistemi
161115 (886) €uro
»

Izšel je Ubuntu 8.04 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
14516103 (10307) Jst
»

zelo cuden problem - linux + grafika

Oddelek: Pomoč in nasveti
101031 (856) bbspin
»

Ubuntu 64-bit

Oddelek: Operacijski sistemi
61571 (1519) kopernik

Več podobnih tem