» »

S čem pritrditi hladilno rebro?

S čem pritrditi hladilno rebro?

teddy81 ::

Pozdravljeni.

Rad bi pritrdil hladilno reberce na južni most matične plošče, pa me zanima, če je to možno narediti še kako drugače kot s termalnim lepilnim trakcem (ker ga nikjer nimajo namreč, razen cool pc - škoda € za poštnino).

Hvala!
Lep pozdrav
T

lufy ::

jaz ti svetujem kako termalno pasto se mi zdi dosti boljše od trakcov

solatko ::

Sigurno imaš kaveljčke za pritrditev na plati. Vzet moraš samo ta pravi hladilnik.

Jakka ::

Opcija je tudi termalna pasta in nekaj sekundnega lepila po kotih (včasih se je tako delalo). Samo tega ne dobiš več stran. Kot ne, če uporabiš termalna lepila, Zalman vem, da jih je delal.

Imam še nekaj kosov termalnega traku (za 3 sb-je), če si iz Ljubljane in bližnje okolice lahko dobiš. :)

teddy81 ::

Hundey: Sem s Ptuja, tak da ne bo šlo, Hvala vseeno.

Sloatko: Južni most nima nobenih luknjic zraven in tudi kaveljčkov ni.

Sem na podobnem materialu testiral Neostik in ga potem segreval s fenom, pa je spustil... torej Neostik - ne drži.

Hm... kaj pa če dam na robove, majhne koščke normalnega navadnega dvostranskega lepilnega traku, na sredino pa namažem termalno pasto?
Bi to špilalo oz. bi bilo sploh uporabno?

Hvala vsem.
T

1024 ::

A po pošti se ne da poslat al kuha'
Fish knows everything.

Jakka ::

Tudi po pošti bi šlo, navadna kuverta in ena znamka gor. Kot klasično pismo. :)

Vanadium ::

Po kotih dej sekundno lepilo male pikice, na sredino pa pač malo paste pa bo. Jas mam celo na eni stari kibli rebro kar z mekolom nalepljeno pa deluje lepo. Sem bil kar presenečen in drži in prebaja toploto že 2 leti b.p. odstranit pa tui ni pol neki problem če je treba

teddy81 ::

Sem rešil.
Na robove sem dal majhne kockice (4mm x 4mm) obojestranskega lepilnega traku od Tesse. Na sredino sem dal pasto, jo malenkost razmazal po površini in pritisnil gor rebrca. Zaenkrat drži, če pa bo popustilo, pa se oglasim Hundey :)

Na reberca sem še pritrdil 40x40 ventilatorček, ki je izjemno tih... me preseneča.

Zdaj pa če želim zapret kišto, moram it namestit na stranico 120x120 vent, ki sem ga nabavil. Pa še razmišljam kam ga bom namestil... spodaj vsekakor, ampak ali naj piha pod diskom ali na matično in grafo.

Hvala vsem
Lep pozdrav.
T

R-S-LoVe ::

v ohišju ustavarjaj nadtlak
Fear Is The Path To The Dark Side, Fear Leads To Anger,
Anger Leads To Hate, Hate Leads To Suffering!

teddy81 ::

Torej več oz. večji pretok zraka v ohišje in manjši ven...
Ampak, kje bi bilo najbolje da montiram 12cm vent na stranici... Spodaj pri matični plošči da piha na vse pci in agp kartico in na južni most, ali spredaj spodaj pri disku (spodaj pri disku že spredaj piha 80mm noter...

Thx
T

lufy ::

probaj tak naredi da piha direkt sveži zrak grafi

teddy81 ::

OK thx, to sem rabil...

Tako bo pihalo na grafo in na južni most pa obe pci kartici.

Lp
T

teddy81 ::

Sem rešil.
Na robove sem dal majhne kockice (4mm x 4mm) obojestranskega lepilnega traku od Tesse. Na sredino sem dal pasto, jo malenkost razmazal po površini in pritisnil gor rebrca.


Pravzaprav drži kot pribito!

Kul
Lep pozdrav


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odstranjevanje stare termalne paste

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
191699 (1078) matobeli
»

Odstranjevanje termalne paste na procesorju

Oddelek: Pomoč in nasveti
274420 (3274) Dejan_007
»

Alternativa termalnim trakom na 7900 GTO kartici

Oddelek: Strojna oprema
81231 (1091) Čmrlj
»

Termalni trak ne drzi prevec dobro - odlepil se je...

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
112350 (2080) Bug
»

Kje kupiti mofset coolerčke ?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
191212 (910) TribesMan

Več podobnih tem