» »

Keri Linux

Keri Linux

CWIZO ::

No sje to je folk najbrž že vprašal velikokrat, sam ok.

No zanima me ker linux nej si ubodem, če še nikol nisme z njim delal.
In bi ga mel bl ja kot ne za mal eksperimentirat ozirom araziskova t da vidim če mi ustreza.

Aja pa kje ga dobit
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

nojus ::

Mandrake, najbolj enostaven, če te samo zanima kako izgleda si ga lahko instaliras v win particijo, in če ti ni všeč ga bp odstraniš.

IceIceBaby ::

Dej gor Slackware ce hoces raziskovat. Mandrake je se hujsi kot windowsi. Nic ti ne pusti samemu delat.

whatson ::

kst, nea bluzi.

Za pubeca, keri še v življenju ni srečal Linuxa, je Mandrake znanost.

O Slacku boš premišljeval malce kasneje.

Moj predlog pač.
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

ToniT ::

Daj gor Mandrake, ostale distribucije boš dal gor potem, ko boš že nekaj znal!

bobby ::

Tud jst ti svetujem najprej Mandraka pol pa k boš že kej znal pa naprej.

dr.J ::

Najprej poglej, kakšen HW imaš. Potem pri posameznih distribucijskih firmah (Suse, Slack, RH Debian, Mandrake..) poglej, ali je vsa tvoja železnina podprta. Kakšen USB skener najbrž ni, da se ne boš potem razburjal. Pa v kakšen RAID tudi ne sili na samem začetku, in vse miške s koleščkom tudi ne delajo 'iz prve'. Potem pa pač vzemi tisto, ki je 'd best' za tvoje potrebe.

IceIceBaby ::

Prvi linux ki sem ga jaz mel gor je bil slack 3.2 in vesel sem da sem takrat dobil slacka. Sicer je res malo vec matranja in raziskovanja ampak vsaj ves kako sistem deluje ...
Pred kratkim sem probal instalirat tudi mandrake 8.2 pa mi ga ni uspelo nastavit brez errorjev iz prve. Vse prevec me spominja na winsuxe. Dejstvo je da se v mandrakeu ne bos naucil veliko ker se da vse nastavit s klikanjem, ko pa bos kdaj hotel postavit resen server pa bo treba kak config file popravit ali pa kaj drugega nastavit na roke pa nebos mel pojma.
Sicer pa najboljs da probas cim vec distribucij pa testiras vsako nekaj casa.

CWIZO ::

ja ok glede distribucije zdej že enkok vem.
sam kje to doibt
da bi z neta lekel si ne morem privoščit...
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

whatson ::

CWIZO

Mailaj mi kaj natančno za distribucije rabiš, pa ti posnamem.*

whatson@siol.net

* Tukaj ne gre pa piraterijo, kajti govorimo o brezplačni legalni zadevi. (Da ne bo keri moderator preveč (ne)umen)

:D
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: whatson ()

Witboy ::

Debian!!!

R0K ::

Kul so ubistvu vsi!

Važno je bolj za kaj pa rabiš. Poleg Mandrake-a, je še SuSe (ki tudi rulja), RedHat (najbolj razširjen Linux), Debian (ga tut zelo hvalijo), ...

Priporočam ti RedHata pa SuSe ... Meni Mandrake preprosto že najeda!

CWIZO ::

pišem ti mejl
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

kuntek ::

Fantje od kje downloadate Linux distrobucije na neto. Jaz poznam samo naslove proizvajalcev in www.linuxiso.org. Nikjer ne najdem novega SuSe 8.0 za downloadat.

CaqKa ::

kot vidim je očitno suse8 res že izšel (kje je bila novica na slotechu? sram vas bodi). problem je v tem da suse ne izdaja isotov svojih cdjev kot ostale distribucije... na njihovem ftpju si lahko rpme dol cufnes...

R0K ::

What??

Jst mam SuSe 8.0 doma že kake 3mesce.

Drgač bi pa lahko povedal kje si jih lahko DLjas dol, sam tist je taka Warez stran, tko da bi me vrjetn doletel naziv ... ker niso sam Linux distribucije gor.

Drgač bi se pa vrjetn tut kaj na Kazii najdlo.

CaqKa ::

suse sam po sebi kot podjetje NE DELA iso imageov svojih distrubucij za i386 sisteme! ti si pa očitno imel kako beta verzijo. vsekakor sem videl suseja8 danes v mediamarktu in drugih trgovinah po grazu

dr.J ::

SuSE ponuja 'evaluation' ISO verzijo. Za večino stvari je kar v redu, edino če rabiš kake dodatne programe, moraš ponje na web. Seveda so tudi ostali programi prosto dosegljivi na njihovem ftp strežniku, saj so pod GPL licenco. Če pa jih niso zapekli v ISO image, je pač njihova muhavost.

Sicer pa je možna inštalacija preko interneta - snameš si boot image, ga daš na disketo, in inštaliraš preko interneta. Tam pa gre najbrž vse dol.

Če boš samo experimentiral, ti svetujem, da imaš vse CDje pri sebi. Jaz uporabljam RedHat, ki ga dobiš na ARNESovem ftp strežniku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dr.J ()

Apek ::

ROK: SuSE 8.0 je izšel šele na začetku tega meseca.
Kako ga maš ti lahko že tri mesece?
Če mi lahko pošleš ta link na kerem je SuSE 8.0 na moj email @mail

PaJo ::

Res skoda da smo na S-Tju pozabli dac med novice ta novega SUSE 8.0, ampak se pac zgodi, zadeva je pa izsla sele prejsni teden, ker je samo par dni pred tem je izsel finalni KDE 3.0, katerega SUSE vsebuje, tako da ne govorit da maste ta linux ze celi mesec doma, je pa res da ga za prodajajo v avstriji, samo 20k kesa mi pa ni bilo za dat, bom raje pocakal malo:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

CaqKa ::

jaz si ga dol cufam .. pro verzijo :).. ce kdo rabi se lahko zmenima kaj.. samo morem najprej met vseh 7 cdjov doli
bye.
link je pa secret ker bi to drugače bilo piratiziranje kar pa seveda ni zaželjeno tukaj... se bo pa dalo zmenit za kopije ;)
uf .. pa sem še glih dobil oni 2h limit za edit :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prvi Linux (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
554761 (3721) mile
»

Linux distribucije

Oddelek: Operacijski sistemi
241593 (1057) borchi
»

buy linux

Oddelek: Programska oprema
141693 (1374) suse80
»

še ena o linuxu

Oddelek: Programska oprema
151636 (1341) Ziga Dolhar
»

Katera distribucija???

Oddelek: Operacijski sistemi
191825 (1463) Kiri

Več podobnih tem