» »

Sobna radijska antena

Sobna radijska antena

Dave Snake ::

Ali obstaja kakšna kvalitetna sobna radijska antena za tuner ?
S kabelčkom, ki služi namesto antene se komponenta nikakor ne
more primerjati z navadnim radiosprejemnikom z navadno antenico.

Kaj predlagate ?

Hvala v naprej in lep pozdrav !

kurjač ::

Ja, kaj velik nimaš izbrat. Sobne elektronske antene imajo ponavadi veliko ojačanje in s tem dobiš še "šum". Po domače povedano bo jakost signala narasla, vendar poslušana postaja bo še vedno rahlo šumela. Za moje pojme z nakupom notranje antene ne pridobiš veliko. Če, imaš možnost nabavi zunanjo za na streho ali vsaj okensko polico.
Veliko sreče pri izberi

lp

Avian ::

seveda obstaja.

ce ne najdes me kontaktiraj pa se lahko zmeniva

lp Avi

nokia6310 ::

Ker sem imel na kablu šum, sem kupil zunanjo anteno za na streho. Zdaj mam zunanjo iskrino najboljšo radijsko anteno, ki so jo naredili za fm in povedati moram, da dobim ogromno postaj.
Imam tudi rotator, s katerim jo lahko obračam na vse 4 strani neba.
Lovi odlično, ampak samo na določeni poziciji, ker je usmerjena antena.
Od postaj dobim slovenske, krko, novo mesto, avstrijo brez problema, veliko slovenskih in tudi hrvaških postaj. Recimo, radio reka, hrt 1 2 radio 101, pa še kaj bi se našlo.
Od slovenskih, pa imam pokrito skoraj celo slovenijo.
Na 97,2 mi je sicer v šumih uspelo sredi ljubljane dobiti koroški radio tako, da zunanjo anteno močno priporočam.Se pa pojavi en drug problem in sicer je zelo dobro, če imaš selektiven tuner, ker se lahko zgodi, da ti dve postaji naenkrat letita notr.

Avian ::

@Nokia6310: to pa je sploh najboljse ja :D ponavadi sam, ko montiramo po kakih "radijsko čudnih" predelih najraje postavim zunanjo anteno, saj imam tako potem najmanj problemov s stranko :D saj me le-ta ne kliče vsakih 5min da ji pa najbolj priljubljena radijska postaja šumi :)

lp Avi

Saladin ::

Še en glas za pravo radijsko anteno (tudi najcenejša "klasična" bo boljša od najdražje elektronske).
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

neki4 ::

če loviš kabelsko tv, pa lahko namesto fm radija na tunerju uporabis kar kabelski radijo, samo frekvence ročno vpišeš v programu.

nokia6310 ::

Ja samo problem postane, ko ponekod nažalost tudi kabelski radijski programi šumijo. To se pojavi, kadar je slab kabelski ojačevalec, oz. ga sploh ni, ali pa je preveč strank v eni hiši, in preslab signal.
Na tej zunanji anteni se dobi čudo in pol.
Je pa zanimivo da, ko jo obrnem proti zahodu lovim po večini gorenske postaje, recimo radio triglav, gorenc, radio kranj, radio sora in to neverjetno čisto glede a to, da sem praktično v centru lj.
Ko jo obrnem proti jugu dobim sredi lj kristalno čisto z malenkost šuma radio koper, notranski radio in celo brez šuma radio sevnica, kako je to mogoče še sam ne vem, pa živim samo v eno nadstropni hiši.
Kako se te signali odbijajo nimam pojma vem pa, da je moja antena za 7 starih bivših tisočakov, ki je cenejša od vsake elektronske, že zdavnaj odslužila svojo vrednost in da se mi je investicija že zdavnaj povrnila.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri digitalni radio tuner - DAB komponenta ali druga rešitev ob ukinitvi analogneg (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5410900 (6547) Juneau
»

Telemach ukinja vse analogne radijske kanale

Oddelek: Pomoč in nasveti
409380 (6981) mat xxl
»

FM Antena

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
57389 (5473) ncc2000
»

Zunanja tv antena vprašanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
107629 (7220) alsl
»

TV KARTICA - kaj kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
302514 (1677) AngelOfDeath

Več podobnih tem