» »

sytes.net - preusmerjevanje strani

sytes.net - preusmerjevanje strani

Yunai ::

Na sytes.net imam odprt račun za preusmeritev na mojo stran.
Sedaj sem svojo stran prestavila na http://student.pfmb.uni-mb.si/~avisnika...
in bi rada, da mi sedaj preusmerja sem.
Ko hočem zamenjati naslov, mi izpiše sledeče:
^ The IP address you entered is invalid. Please enter a non-private IP network address.
Mogoče ga moti, da se začne na student., ampak meni se ne zdi logično... Kaj naj naredim?

Daedalus ::

Sej ti piše. Ne uporabljat privatnega IP-ja. Oziroma, napiši, kaj vnašaš.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Yunai ::

Napisala sem že, kaj vnašam: http://student.pfmb.uni-mb.si/~avisnika...

Stran je popolnoma dostopna z interneta, pa ne vem zakaj potem ne bi hotelo preusmerjati sem. Je kakšen način, da bi lahko to obšla?

Tody ::

Če se začne tvoj IP z 192 potem ne bo pravi :) Povej pa tudi iz kje na kaj se spreminja naslov.

Yunai ::

Selim iz nekega IPja, ki se začne na 83, ne spomnem se pa celega naslova :)
Selim se pa na http://student.pfmb.uni-mb.si/~avisnika... - ze tretjic to pisem :)
Tudi ne vem, kašni IP bi to bil številčno, ker mi ga programi na netu niso hotli pretvoriti, drugje pa tudi ni pisalo - lahk preveriš. Pisalo je, da to ni IP, al nekaj takega in niti pod razno ne vem zakaj. To je šolski server in to njega dostopam tudi sama preko neta, tak da če meni dela... Bi vsem moglo.

mte ::

Pa ne moreš tako. Če tam piše, da vnesi IP, potem moraš vnesti IP, ne pa nekega naslova. Se bojim da na ta naslov ne boš mogla preusmeriti, razen če ti to uštimajo na šolskem strežniku in ti sporočijo ustrezne podatke. Grem stavit, da ti te usluge ne bojo naredili. Obstaja pa tudi možnost preusmeritve, kjer ti vpišeš recimo svojo (pod)domeno in te potem brskalnik avtomatsko vrže na http://student.pfm.... (tudi v naslovni vrstici se pojavi tadolgi naslov), ampak je pa vprašanje, ali to sytes.net omogoča ali pa boš mogla poiskati drugega ponudnika. Z glave pa ne morem rečt, ne poznam.

Daedalus ::

Poglej če se da z URL redirection kaj narest.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Tody ::

Če ti kaj pomaga ima tvoj šolski strežnik 164.8.24.251 če hočeš zvedit kake DNS uporablja pa se da tudi to... ampak še vedno nevem zakaj rabiš sytes.net

mte ::

Tody - kaj pa naj s tem počne? Sem skoraj siguren, da želi imeti krajši url naslov, s tem da si pri sytes.net naredi poddomeno (ki jih pač ponujajo za kup obstoječih domen). IP šolskega strežnika ji ne bo nič pomagal, če admini tega strežnika tako ne konfigurirajo, v kar pa dvomim. Skratka ključna beseda je tu pomoje URL redirect, kot je že prej nekdo omenil. Sicer pa ni greh poskusiti pri adminih povprašati, če so tako dobre volje da skonfigurirajo strežnik tako, da omogočajo uporabnikom lastne (pod)domene. lp

Yunai ::

Gre namreč za fan page, ki že domuje na tem naslovu in bi trajalo, preden bi folk pogruntu kam smo odšli. Zato je bilo že od začetka registrirano pri sytes.net, da lahko kadarkoli preselim, naslov pa ostane isti.

No, če ne gre, potem drugega načina pač ni... Bo pa naslov bolj len in ljudje zmedeni.
Nova poddomena na šolskem strežniku mi nič ne pomaga prav veliko pri tem :)
Bom pa še pogledala kako je z redirectom :)

Daedalus ::

Mislim, zgolj hint... zakup enega placa na serverju stane par €/letno, isto domena. Pa ni zezanja z redirecti in podobnimi zadevami. Se še najbolj splača za vsak vsaj pol-resen sajt, IMO.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Tody ::

Ja potem če se ne da, je najbolje da če si imela freehost na prejšnem strežniku da pustiš en php file gor z url redirect pa je problem rešen :D

Yunai ::

Mela sem na serverju od kolega, ampak bo sedaj nehal s tem in to ne pride v poštev... Denarja mi je pa tudi škoda, ker je zadeva bolj informativne narave, kakor pa neki moderni projekt, tko da se mi ne splača za to zapravljat :)

DaMastermind ::

hm, zanimivo, da meni pusti naredit redirect na tvojo stran. Seveda pa moraš izbrati opcijo Web redirect. Poglej si na http://dronexx.sytes.net/

Yunai ::

Tnx :D
Sem ugotovila kaj je bilo narobe - tisti ko je imel to prej čez je imel več strani povezanih preko enega serverja in zato malo drugačne nastavitve, jaz sem pa mislila, da bo dovolj če samo tole popravim.

No, sedaj sem zamenjala, in v roku 5 minut bom videla, če je delovalo :)

Yunai ::

No, naslov je sprejelo, preusmeri pa ne :(


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

301 redirect

Oddelek: Izdelava spletišč
373755 (2530) Netrunner
»

Učenje programiranja

Oddelek: Programiranje
164720 (1273) brodul
»

Uvažanje punBB PB v phpMyAdmin-u

Oddelek: Izdelava spletišč
71506 (1434) Yunai
»

Zakaj je naše šolstvo v tako obupnem stanju kot je (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
596287 (4559) SavoKovac
»

lastna domena z dinamicnim IPjem. Kako?

Oddelek: Omrežja in internet
61668 (1524) sgdjkdlsugi4

Več podobnih tem